Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: připojení kytary  (Přečteno 9086 krát)

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #25 kdy: 07 Ledna 2011, 19:26:30 »
Ano, i já byl celkem rozčarovaný co se týče záznamu zvuku na linuxu. Na Linuxexpres.cz vychází teď celkem zajímavý seriál, ještě jsem ho celý nepročetl. Škoda totiž, že nic takovýho nevycházelo 2 roky zpět, jelikož jsem se s tím nemálo natrápil. Co se týče kytary, přímo přes redukci do karty se hrálo kdysi taky, ale nemělo by to být, kvůli impedanci. Je lepší použít nějakou levnou krabičku, nebo kombo, pokud to člověk myslí alespoň trochu vážně (s tím hraním vážně). Efekty v reálným čase na počítači jsem se pokoušel kdysi rozběhnout, ale bohužel tehdy na K6-III  byl docela solidní delay:D A byly to taky VST pluginy ale od Disk multimedia. Kdo chce, může vyzkoušet tohle. Mělo by to myslím jít použít jako VST pluginy...Možná to půjde nacpat i jako ladspa pluginy....ale já jsem celkem línej si s tím hrát...Mimochodem, tenhle GT player vznikl jako boční pomocný produkt, aby mohli ty VST krabičky zkoušet a nakonec je to celkem proslavilo:D
od 3137,- Kč asi to nie je opensource? ;D
No, to není:D, ale IK Multimedia co tady postoval kolega už vůbec není OS a hlavně jde spíš jenom o vyzkoušení, opravdu nevím kdo by to doma naplno zužitkoval. Dsound uvolnila nějakou starší verzi GTp jako bezplatnou myslím..někde by se to taky mělo válet..
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: připojení kytary
« Odpověď #26 kdy: 07 Ledna 2011, 21:21:06 »
já sám používám linux Mint. Doinstalovaný alsamixer. Mužu nahrávat a zároveň poslouchat výstup v realném čase.
Linux hodně používám na nahrávání pomocí programu Audacity. Navolím vstup: mic-in popřípadě boost. kytara bude mít asi stejně slabí né-li slabší signál jak mikrofon pokud není aktivní, vtom případě bych použil Line-in. Dále nastavit správné zařízení na výstup a patřičně zesílit.
Efekty v realné čase snad ani nemužou pořádně fungovat. Sám jsem jich vyzkoušel už spoustu a nikdy zvuk nebyl alespoň na urovni poslouchatelnosti.
JInak na nějaké kvalitnější nahrávání je bohužel potřeba zatím používat windows.
Fire's in my soul, steel is on my side

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #27 kdy: 07 Ledna 2011, 22:35:41 »
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

Chavo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 223
  • Ubuntu Studio 10.10
    • BKphoto
Re: připojení kytary
« Odpověď #28 kdy: 07 Ledna 2011, 22:54:39 »
Tak to je celkom dobrý link. Už len zistiť, ktorú takú externú zvukovku podporuje ubuntu studio. Možno by som aj do toho šiel. Ale najprv poskúšam to čo mám k dispozícii. Hlavne ma zaujíma funkčnosť rt jadra. Neviem či tu niekto používa ubnuntu studio a teda či s tým má niekto skúsenosť.
CPU: Duo T1600, RAM: 2gb, VGA: Intel GMA X3100Gfx, HDD 250gb, external HDD SAMSUNG SpinPoint F3 1000GB

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2011, 23:09:50 »
Já chvíli používal UStudio 8.04 a rt jádro prostě funguje:D. Tu limitaci externí zvukovky bych nehledal v samotné studiové distribuci, ale spíš v jádře.

Co třeba stará dobrá Mája? ;) A pod lixem by fungovat měla http://lists.linuxaudio.org/pipermail/linux-audio-user/2005-November/028245.html.
Kód: [Vybrat]
teepee lzap # uname -a
Linux teepee 2.6.13-gentoo-r3 #5 Wed Nov 2 08:54:35 CET 2005 i686 Intel
(R) Celeron(R) M processor         1400MHz GenuineIntel GNU/Linux

teepee lzap # cat /proc/asound/cards
0 [I82801DBICH4   ]: ICH4 - Intel 82801DB-ICH4
                     Intel 82801DB-ICH4 with AD1981B at 0xd0100c00, irq
11 1 [USB            ]: USB-Audio - MAYA44 USB
                     AUDIOTRAK MAYA44 USB at usb-0000:00:1d.1-1, full
speed
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: připojení kytary
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2011, 23:17:48 »
já sám používám linux Mint. Doinstalovaný alsamixer. Mužu nahrávat a zároveň poslouchat výstup v realném čase.
Linux hodně používám na nahrávání pomocí programu Audacity. Navolím vstup: mic-in popřípadě boost. kytara bude mít asi stejně slabí né-li slabší signál jak mikrofon pokud není aktivní, vtom případě bych použil Line-in. Dále nastavit správné zařízení na výstup a patřičně zesílit.
Efekty v realné čase snad ani nemužou pořádně fungovat. Sám jsem jich vyzkoušel už spoustu a nikdy zvuk nebyl alespoň na urovni poslouchatelnosti.
JInak na nějaké kvalitnější nahrávání je bohužel potřeba zatím používat windows.
Ja by som si aj tak rozbehal všetko na linuxe...a neverím tomu, že na profi ale fakt profi úrovni sa takéto app nekódia aj pre linux.Aj s videom je to tak a tak isto aj s CADom.Linux má pokryté všetko okrem poloprofesionálneho segmentu.A zas si nemôže barzkdo dovoliť app za desiatky tisíc €
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #31 kdy: 07 Ledna 2011, 23:38:03 »
Myslím, že ne. V tomto segmentu dominují Mac a Win platforma...
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: připojení kytary
« Odpověď #32 kdy: 07 Ledna 2011, 23:42:23 »
Myslím, že ne. V tomto segmentu dominují Mac a Win platforma...
Od macu k linuxu nie je až tak ďaleko.SW by sa dal naportovať.Ale tiež si všimam, že apple je oblúbený v tomto smere.Aj Michal David keď išiel v telke tak tam bol MacbookPro.A čo si všímam tak vždy dva vedla seba.Tož keď apple nepozná virtuálne plochy :D.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3412
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: připojení kytary
« Odpověď #33 kdy: 08 Ledna 2011, 00:34:12 »
Ono to bude i proto, že Mac má unifikovaný hw. A s těmi dvěma Macbooky to bude spíš v uživateli:D.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: připojení kytary
« Odpověď #34 kdy: 08 Ledna 2011, 02:01:01 »
Ono to bude i proto, že Mac má unifikovaný hw. A s těmi dvěma Macbooky to bude spíš v uživateli:D.
Ale aj tak nechápem prečo práve hento?Však ten HW nie je nič moc(akurát to prevedenie a manetický konektor na napájaní) a treba k tomu drahé príslušenstvo... :-[
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.