Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: windows 8.1 s aplikací Bing  (Přečteno 2817 krát)

Jindriskas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
windows 8.1 s aplikací Bing
« kdy: 14 Září 2014, 18:16:42 »
Dobrý den, všechny zdravím.
Ráda bych přešla z win na ubuntu a potřebovala bych vaši radu. Zakoupila jsem nový notebook Lenovo s OS Windows 8.1 s aplikací Bing a už se pár hodin neúspěšně snažím o instalaci Ubuntu.
Nelze bootovat z cd, v biosu není možnost nastaavení boot z cd a na tom jsem skončila. Samotný přístup na biosu nelze při startu, přijde mi, že je u win 8 velká snaha, aby přeinstalace byla co nejvíc problematická. Tedyy alespon pro běžné uživatele, což jsem. Byl by prosím někdo ochotný mi poradit. Máte s tím zkušenosti?
Ty osmičky jsou opravdu hodně vlezlý. A článek pro nováčky, který chtěji používat Linux jsem přečetla. Tedy skoro celej, je to strašně dlouhý... :)
děkuju

zapomněla jsem napsat, že bych si prozatím chtěla win nechat, pro jistotu, kdyby ubuntu nevyhovovalo

vxmery

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 537
Re:windows 8.1 s aplikací Bing
« Odpověď #1 kdy: 14 Září 2014, 18:34:19 »
Citace
A článek pro nováčky, který chtěji používat Linux jsem přečetla. Tedy skoro celej, je to strašně dlouhý
Bez toho to nejde. A hneď sa po hlave púšťať do inštalácie znamená naraziť na pasce W8 a riskovať nezdar.
Doporučujem pozorne si prečítať napríklad tento článok, potom si spraviť LiveUSB, urobiť Live boot a až keď budeš presne vedieť, čo robíš, potom sa pustiť do inštalácie.  ;)
Dobrá nálada nevyrieši všetky problémy ale naserie toľko ľudí, že stojí za to si ju zachovať.
Linux Mint 19.1 Cinnamon

Jindriskas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:windows 8.1 s aplikací Bing
« Odpověď #2 kdy: 14 Září 2014, 18:41:45 »
dobře, díky - jdu študovat článek!

Jindriskas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:windows 8.1 s aplikací Bing
« Odpověď #3 kdy: 14 Září 2014, 22:00:42 »
tak do bodu 6 jsem si ještě myslela, že bych to mohla dát. Ale teď už si to nemyslím...
 Existuje nějaká možnost, že by mi to  někde nainstalovali? Placená služba? Praha a okolí.
díky za tipy

strom01

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 130
Re:windows 8.1 s aplikací Bing
« Odpověď #4 kdy: 14 Září 2014, 22:34:54 »

matee

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 370
Re:windows 8.1 s aplikací Bing
« Odpověď #5 kdy: 15 Září 2014, 19:20:17 »
tak u kterého bodu jsi skončila?
HP 550 /Intel Core2 Duo T5270 / Intel GMA 950 / 2GB / 160GB / Ubuntu 8.10 -> ... -> Linux Mint 17 - Cinnamon
S linuxem jde vše, ale nikdy ne hned:)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.