Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!  (Přečteno 81996 krát)

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!
« kdy: 24 Října 2007, 19:31:33 »
ATI/AMD 8.42 driver released (Discuss)

For ATI Linux customers, last month was certainly a very exciting time from AMD announcing open specifications (and the subsequent delivery of the first batch and the creation of the RadeonHD driver) to the release of the fglrx 8.41 display driver. The AMD 8.41.7 driver was the first driver to be based upon AMD's new code-base and had not only delivered R600 support for the Radeon HD 2900XT, but clear performance improvements across the board from the R300 to the R500. However, this 8.41.7 driver was not well received by all. AMD had intended this driver to be targeted solely for the R600 customers, but many with older GPUs had immediately upgraded with some then having a foul experience.

Today it's now time where the fglrx driver reaches yet another milestone. Not only does today's release address many of the outstanding bugs for the earlier GPU generations while also introducing a few new features, but it also delivers AIGLX support! Yes, you read that right. You can finally run your ATI graphics card with the fglrx driver and run Compiz, Beryl, or Compiz Fusion without using XGL! This is coming 13 months after NVIDIA had introduced its AIGLX support, but now just days after the release of Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon it's here for ATI hardware. Granted, if you were using an older ATI GPU with the open-source Radeon driver, you could have been benefiting from AIGLX already.


Pro neagnličtináře to prostě znamená, že ATI udělala velký krok a již bude možné používat bez problémů beryl, compiz - 3d efekty na ploše, jelikož to tyto drivery už budou podporovat bez xgl, co vím, tak ATI se dokonce rozhodla že drivery uplně uvolní, když jsem toto četl, tak začínám věřit, že ATI to myslí vážně, jelikož nVidia nemá v mainstream moc dobré karty a 8800 je pořád ještě drahá, tak se naskýtá možnost, že pro Linux již ani ATI nebude problém, nový driver není ještě v repozitářích tudíž pokud ho budete chtít nainstalovat, tak to musíte udělat ručně dle návodů, dole jsem připravil takový stručný návodek, který vychází z originálu.


http://www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run
PS:na jejich stránkách jsem to přímo nenašel, ale odkaz funguje, jdu tyto drivery vyzkoušet.

kdo by si nevěděl rady jak tyto ovladače ručně dostat do systému, tak zde má manuálek:
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Gutsy_Installation_Guide
« Poslední změna: 13 Května 2008, 23:42:32 od Anna Taliánová »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #1 kdy: 24 Října 2007, 20:54:13 »
Tak drivery dámy a pánové šlapou, co se týče výkonu davaj mi na glxgears 2x větší výkon a na fgl_gears o 350fps vice, má karta je ati 9600xt, compiz - neboli efekty nejdou ihned musíte vyeditovat /usr/bin/compiz a do whitelistu dopsat fglrx ; tak enjoy, myslim, že od tohoto driveru je už pro mne nákup nového computeru s ati kartou jistější a výhodnější než momentálně s nvidia
« Poslední změna: 16 Listopadu 2007, 14:12:29 od Anna Taliánová »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Migi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2007, 21:58:06 »
Ahoj, ja jsem si je taky stahnul a postupoval podle navodu co jsi tam dal link, mam Ati radeon mobility X300 v notebooku a moc jim fungovat nechce  :(  nevis kde by jsem mohl udelat chybu ? nebo spis nejaky lehci navod neni?

diky za odpoved

Zacatecnik Migi :)
Když já nejsu drzý ja su pouze upřímný.
Aneb proč lidi nechtějí slyšet pravdu.
Lenovo E480, Ubuntu 20.04 / 64 bit

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #3 kdy: 24 Října 2007, 22:31:17 »
Ahoj, ja jsem si je taky stahnul a postupoval podle navodu co jsi tam dal link, mam Ati radeon mobility X300 v notebooku a moc jim fungovat nechce  :(  nevis kde by jsem mohl udelat chybu ? nebo spis nejaky lehci navod neni?

diky za odpoved

Zacatecnik Migi :)

Nevím jak jsi postupoval, jestli jsi jen kopiroval přikazy tak chyba může byti v tomto, při kompilaci, mě to šlo za pomoci těchto příkazu - je to jako na navod pro feisty na těch strankach
sudo module-assistant prepare
sudo module-assistant update
sudo module-assistant build fglrx
sudo module-assistant install fglrx
sudo depmod -a

potom může být problém toto, nevim jestli jsi přimo kopíroval jen příkazy: sudo dpkg -i xorg-driver-fglrx_8.41.7-1*.deb \
fglrx-kernel-source_8.41.7-1*.deb \
fglrx-amdcccle_8.41.7-1*.deb

jsem instaloval takto:
sudo dpkg -i xorg-driver-fglrx_8.42.3-1_i386.deb (hlavne ne tento balik xorg-driver-fglrx-dev_8.38.6-1_i386.deb)
sudo dpkg -i fglrx-kernel-source_8.42.3-1_i386.deb
sudo dpkg -i fglrx-amdcccle_8.42.3-1_i386.deb

a pak hned na začátku při instalaci baliků, které se potřebujou myslim ke kompilaci, měl bys byt vyzvan na vložení cd s ubuntu
sudo apt-get install module-assistant build-essential fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++5 linux-headers-generic  (bez tech lomitek, co jsou uvedeny na strankach)

no a nejduležitější je aby v xorg.conf byl v section device driver fglrx, příkaz aticonfig --initial totiž může pěkně rozházet xorg.xonf
takže to tam můžeš vepsat ručně a restartovat, po naběhnutí systému pak dáš do console fglrxinfo a mělo by ti vyjet něco jako toto 

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI RADEON (tvoje karta)
OpenGL version string: 2.0.6958 Release

pokud ne kouknout do xorgu, jestli je tam spravně nastaveno fglrx, mě osobně se stalo při instalaci starších driverů že mi xorg.conf uplně zmizel, zřejmě gutsy má něco v záloze, aby naběhli xka i při havarii, takže doporučuji si xorg.conf před jakýmikoliv hrátkami zazalohovat

pozn.: nejsem zatím žádný linuxový guru, jen se o ten systém zajímám a učím se, tot vše, snad jsem to nenapsal moc jak pro blbé nebo nejak nesrozumitelně a snad to pomůže

jinak bych ještě dodal, že ten compiz mi přijde spíš jen jako zkrášlovadlo, se kterým pak vznikaj zas jiné problémy jako problém s přehráváním videa atd., spíš bych to viděl že to je jen pro hračičky, dobře se na to kouká, ale na práci to zatím moc není

PS: lehčí navod nebude, dokud tyto drivery nedaji do repositáře, pak to bude jen sudo apt-get install fgrlxblablabal a to bude parada




« Poslední změna: 24 Října 2007, 22:35:48 od wlado »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #4 kdy: 24 Října 2007, 22:34:56 »
ATI/AMD 8.42 driver released (Discuss)

For ATI Linux customers, last month was certainly a very exciting time from AMD announcing open specifications (and the subsequent delivery of the first batch and the creation of the RadeonHD driver) to the release of the fglrx 8.41 display driver. The AMD 8.41.7 driver was the first driver to be based upon AMD's new code-base and had not only delivered R600 support for the Radeon HD 2900XT, but clear performance improvements across the board from the R300 to the R500. However, this 8.41.7 driver was not well received by all. AMD had intended this driver to be targeted solely for the R600 customers, but many with older GPUs had immediately upgraded with some then having a foul experience.

Today it's now time where the fglrx driver reaches yet another milestone. Not only does today's release address many of the outstanding bugs for the earlier GPU generations while also introducing a few new features, but it also delivers AIGLX support! Yes, you read that right. You can finally run your ATI graphics card with the fglrx driver and run Compiz, Beryl, or Compiz Fusion without using XGL! This is coming 13 months after NVIDIA had introduced its AIGLX support, but now just days after the release of Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon it's here for ATI hardware. Granted, if you were using an older ATI GPU with the open-source Radeon driver, you could have been benefiting from AIGLX already.


http://www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run
PS:na jejich stránkách jsem to přímo nenašel, ale odkaz funguje, jdu tyto drivery vyzkoušet.

kdo by si nevěděl rady jak tyto ovladače ručně dostat do systému, tak zde má manuálek:
http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu_Gutsy_Installation_Guide

Mohl bys prosím napsat jen takový jednoduchý návod v češtině? Ne všichni se orientují, jsou zde nováčci a ne všichni umí anglicky. Já bych to i vyzkoušel, ale mám iNvidii.

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2007, 23:15:32 »
tak tedy stručný návod, je to tedy převzato z té neoficialní wiki

musí být tedy stažen soubor ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run do nějakého adresáře

http://www2.ati.com/drivers/linux/ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run

zapneme konzoli a dostaneme se do adresáře kde mame atiinstaler
podíváme se jestli máme universe a multiverse repozitaře zapnuté

nainstalujeme nezbytné balíky pro kompilaci atd. pomocí příkazů (připravte se na to že budete potřebovat CD s ubuntu)
sudo apt-get update
sudo apt-get install module-assistant build-essential fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++5
sudo apt-get install linux-headers-generic

vytvoříme si deb balíky:
sudo bash ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/gutsy

jelikož je možné, že máme již nějaký starší fglrx driver, zakážeme ho:
pro ubuntu:
gksu gedit /etc/default/linux-restricted-modules-common

kubuntu:
kdesu kate /etc/default/linux-restricted-modules-common

přidáme fglrx takto:
DISABLED_MODULES="fglrx"

nainstalujeme baličky:
sudo dpkg -i xorg-driver-fglrx_8.42.3-1_i386.deb (hlavne ne tento balik xorg-driver-fglrx-dev_8.38.6-1_i386.deb)
sudo dpkg -i fglrx-kernel-source_8.42.3-1_i386.deb
sudo dpkg -i fglrx-amdcccle_8.42.3-1_i386.deb

potom:
sudo apt-get install -f

odstraníme starší fglrx-kernel (pokud je):
sudo rm /usr/src/fglrx-kernel*.deb

poté:
sudo apt-get -f install

kompilace:
sudo module-assistant prepare
sudo module-assistant update
sudo module-assistant build fglrx
sudo module-assistant install fglrx
sudo depmod -a

vytvoříme nasledující adresář (u mne myslim již byl)
sudo mkdir /lib/modules/$(uname -r)/volatile

vytvoříme link (také u mne již udělan)
sudo ln -sf /lib/modules/$(uname -r)/misc/fglrx.ko /lib/modules/$(uname -r)/volatile/fglrx.ko

nyní potřebujem zeditovat xorg conf bud tímto příkazem  sudo aticonfig --initial  , nebo možná lepší vyeditovat v /etc/X11/xorg.conf sekce device přepsat driver ati pokud tam je na fglrx. sudo aticonfig --initial je automaticky nastavení všeho co se týče grafiky a vněkterých případech to může pěkně sprasit

a potom nastavit přikazem toto (nevim jestli to je nezbytné, mě poprvé po použítí aticonfig initial uplně zmizel xorg.conf)
sudo aticonfig --overlay-type=Xv

zrestartujeme:
sudo shutdown -r now

po naběhnutí testneme v consoli:
fglrxinfo

mělo by vyjet něco jako toto

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI RADEON (tvoje karta)
OpenGL version string: 2.0.6958 Release

pokud se hlásí mesa je to špatně, a juknem se do xorg.conf, jestli tam skutečně je driver fglrx, pokud ano řešíme dál
zkusíme bud přidat do xorg.conf vypnutí compositního rozšíření - což je bohužel nezbytný pro běh berylu a compizu takže pokud to tam dáte, tak to nepujde

Section "Extensions"
    Option "Composite" "0"
EndSection

nebo
se podíváme jestli máme zapnutý driver v restricted manager
sudo /usr/bin/restricted-manager a dáme enable

restart

pokud jsou problémy u těchto tak doplníme:
pro ATI X700 a ATI X1100 na Acer Aspire 5051:
soubor /etc/default/acpi-support

SAVE_VBE_STATE=false
POST_VIDEO=true
USE_DPMS=false

pro ATI X1300 a ATI X1400 na Dell Inspiron 9400,  pro ATI X1600 na Asus Z96J :
soubor /etc/default/acpi-support

POST_VIDEO=false

jestliže se objeví /usr/X11R6/lib/modules/dri/fglrx_dri.so not found tak:

sudo ln -s /usr/lib/ /usr/X11R6/lib/modules


libGL error:
 fglrxinfo dává: libGL.so.1: cannot open shared object file.
 záplatujte tímto příkazem:
sudo ln /usr/lib/libGL.so.1.2 /usr/lib/libGL.so.1



Tak tedy pokud vám již vše chodí, a chcete používat compiz - neboli 3d efekty co jsou již v ubuntu GG defaultně, tak se musí
vyeditovat /usr/bin/compiz a do whitelistu dopsat fglrx (samozřejmě nějak s právy roota, takže přes sudo)

pro lepší nastavení - obdoba jako v berylu, kterej jíž padnul si můžeme doinstalovat compiz manager přes přikaz
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager  (možná jich existuje i víc, viděl jsem v synapticu i gnome-compiz-manager, ale tento
funguje bez problémů)

moje konfigurace deska ASUS A7V880 s Athlonem 2600+ 512mb ram a grafikou saphire ati radeon 9600xt 256mb (no je to děd), zatím se mi na hry nejlepe osvědčili drivery 8.38, snad tyto nové nezklamou









« Poslední změna: 16 Prosince 2007, 18:43:31 od Anna Taliánová »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #6 kdy: 25 Října 2007, 08:38:53 »
Díky za návod

klainer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2007, 10:49:11 »
Tak potvrzuji že návod funguje ovladače už mi jedou .... Bohužel nevím čím to je ale všechno jako by se sekalo  "scrolování" ve firefoxu ... Zmenšování zvětšování oken...

S tímhle si problémy neměl ?

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2007, 12:05:20 »
Nehlásí mně to nic.Kde jsem udělal chybu ?

fglrxinfo

mělo by vyjet něco jako toto

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI RADEON (tvoje karta)
OpenGL version string: 2.0.6958 Release
a já mám :

fglrxinfo: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2007, 12:41:30 »
Vlasto tak jsme dva, zůstal jsem přesně tam kde ty se stejnou chybou.  :(
Citace
libGL error:
 fglrxinfo dává: libGL.so.1: cannot open shared object file.
 záplatujte tímto příkazem:
sudo ln /usr/lib/libGL.so.1.2 /usr/lib/libGL.so.1

Vyřešeno, chce to jen číst.  :)
« Poslední změna: 25 Října 2007, 12:43:29 od luisah »

klainer

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 43
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2007, 12:50:45 »
Vám to stím Firefoxem neblbne ( při nainstalovaném a zapnutém Compizu ) ?Neseká se vám to ?
« Poslední změna: 25 Října 2007, 12:52:21 od klainer »

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2007, 13:10:06 »
Vám to stím Firefoxem neblbne ( při nainstalovaném a zapnutém Compizu ) ?Neseká se vám to ?

jojo to blbne každymu, ja ten compiz moc nepoužívam, sníží mi to komplet fps, ale tak jsou to první drivery, další budou zas lepší..., rozhodně tyto drivery zvedli komplet vykon, a to je celkem dost hlavní
« Poslední změna: 25 Října 2007, 13:12:35 od wlado »
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2007, 13:11:01 »
Nehlásí mně to nic.Kde jsem udělal chybu ?

fglrxinfo

mělo by vyjet něco jako toto

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI RADEON (tvoje karta)
OpenGL version string: 2.0.6958 Release
a já mám :

fglrxinfo: error while loading shared libraries: libGL.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory



řešení je na konci navodu:
ibGL error:
 fglrxinfo dává: libGL.so.1: cannot open shared object file.
 záplatujte tímto příkazem:
sudo ln /usr/lib/libGL.so.1.2 /usr/lib/libGL.so.1
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #13 kdy: 25 Října 2007, 13:15:54 »
ještě bych dodal, že tyto drivery se zatím nezobrazujou přimo na oficialní stránce tudíž to může být něco ve stylu jako beta, ale již ted je jisté že ati skutečně uvolnila drivery a to je velký krok
Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #14 kdy: 25 Října 2007, 14:23:30 »
Tak jsem zatím skončil, stále mi to hází mesa.
V xorg.conf, mám fglrx, ale ne název karty.
Zkoušel, jsem i composite na 0 i enabled a nic - stále se hlásí mesa.
Nenapadá vás někoho co s tím?
« Poslední změna: 02 Března 2008, 00:23:23 od Anna Taliánová »

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #15 kdy: 25 Října 2007, 14:36:25 »
Jako bys to viděl u mně.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #16 kdy: 25 Října 2007, 15:52:51 »
Tady mám jeden výpis, fglrx loaded se mě zdá divný.
luisah@luisah-desktop:~$ dmesg | grep fglrx
[  190.178656] fglrx: module license 'Proprietary. (C) 2002 - ATI Technologies, Starnberg, GERMANY' taints kernel.
[  190.183094] [fglrx] Maximum main memory to use for locked dma buffers: 430 MBytes.
[  190.183131] [fglrx] module loaded - fglrx 8.37.6 [May 25 2007] on minor 0
[  191.154643] [fglrx:firegl_unlock] *ERROR* Process 5309 using kernel context 0
luisah@luisah-desktop:~$

Na wiki bylo napsáno o pokusu si zakomentovat toto: /etc/modprobe.d/fglrx , ale žádný soubor tam nemám.

locki

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #17 kdy: 25 Října 2007, 18:20:08 »
fakt divne  ???


root@locki-desktop:~# fglrxinfo
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: Mesa project: www.mesa3d.org
OpenGL renderer string: Mesa GLX Indirect
OpenGL version string: 1.4 (2.1 Mesa 7.0.1)

root@locki-desktop:~# exit
logout
locki@locki-desktop:~$ fglrxinfo
display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: Radeon X1950 Series
OpenGL version string: 2.0.6958 Release

locki@locki-desktop:~$
« Poslední změna: 25 Října 2007, 18:25:52 od locki »
CZFree admin, Ubuntu 7.04, 20x WRT54G,GS,GL http://openwrt.org

fish

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 307
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #18 kdy: 25 Října 2007, 21:47:31 »
S ovládačmi 8.42.3 64bit mi ide aj Google Earth bez problémov. 32 bitový, zo stránok Google.
Treba dohrať 32 bitové knižnice. Ja som ich mal už nahrané(asi kôli hrám):
ia32-libs, lib32asound2, lib32gcc1, lib32ncurses5, lib32stdc++6, lib32z1, libc6-i386
inštalovať Google Earth
ísť do adresáru, kde ma Google Earth knižnice
cp /usr/lib32/fglrx/libGL.so.1.2.xlibmesa .
mv libGL.so.1.2.xlibmesa libGL.so.1
Spustiť Google Earth.
Ide mi pomerne rýchle, žiadne problémy. Ale nemám žiadny 3D desktop.
Acer Aspire 5738ZG/Intel T4400/ATI MR HD 4650/4GB RAM :: Ubuntu 10.04 64bit/Kbuntu 10.10 64bit/Win7 HP 64bit

dexter_cz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #19 kdy: 26 Října 2007, 09:37:14 »
Jak mam presne editovat /usr/bin/compiz,kam mam presne dopsat fglrx,nevim jestli sem to tam dopsal spravne ale asi ne jinak by mi to nepsalo  Syntax error: word unexpected (expecting ")"),pls poradte
Acer Aspire 5670 - Ubuntu 10.04
Intel Core2duo 1,8 ghz,2GB ram,Nvidia 260 gtx- ubuntu 10.04,opensuse 11.1 a win 7

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #20 kdy: 26 Října 2007, 14:10:34 »
Takže se mě vše podařilo vyřešit - už běží i compiz. Pro ty co mají problém se hlášením mesa a nic nepomáhá, tak mě pomohl tento návod:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=588605  ;D
Moje grafická kart ATI X1300, ale mohlo fungovat na více kartách.
Doporučuji:
1)Stáhnout ovladač ati - již wlado uvedl v návodě
2)Uložit do Domovské složky
3)
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get remove xserver-xgl
Pokud se zobrazí, že xgl není naistalovaný a není co odebírat nemůsíte restartovat jinak po bodě 4) restartovat
4)V Systém - Správa - Správce nesvobodných ovladačů odškrtnout ovladač ATI - odinstalují se nějaké balíky a nyní restartovat.
Spustí se ubuntu v rozlišení asi 800 x 600 tak žádný strach.
4)
Kód: [Vybrat]
sudo chmod 755 ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.run5)
Kód: [Vybrat]
sudo ./ati-driver-installer-8.42.3-x86.x86_64.runProjít instalátor a odklikat.
6)
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/default/linux-restricted-modules-commonDoplnit fglrx takto: DISABLED_MODULES="fglrx"
7)
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/X11/xorg.confDoplnit takto pokud chcete mít pouze 3d akceleraci:
Kód: [Vybrat]
Section "Extensions"
       Option          "Composite"     "0"
EndSection
a nebo takto pokud chcete mít i nějaké ty efekty:
Kód: [Vybrat]
#Section "Extensions"
#       Option          "Composite"     "0"
#EndSection

TOTO JIŽ V PŘÍPADĚ, ŽE CHCETE MÍT EFEKTY - COMPIZ
8 )
Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /etc/xdg/compiz/compiz-managerPřidat toto: WHITELIST="nvidia intel ati radeon i810 fglrx"
9)Restartovat
10)
Kód: [Vybrat]
fglrxinfoUž by se neměla objevit mesa, ale Vaše grafická karta.
11) Systém - Volby - Vzhled - Efekty vzhledu  ;D

PS: Systém - Správa - Správce nesvobodných ovladačů - budete mít používaný akcelerovaný ovladač ATI avšak nebude zaškrtlý (povolen), v žádném případě nezaškrtávat, jinak budete muset dělat vše znovu, stejně jako já.  ;D
« Poslední změna: 26 Října 2007, 19:39:37 od luisah »

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #21 kdy: 26 Října 2007, 19:28:08 »
Jak mam presne editovat /usr/bin/compiz,kam mam presne dopsat fglrx,nevim jestli sem to tam dopsal spravne ale asi ne jinak by mi to nepsalo  Syntax error: word unexpected (expecting ")"),pls poradte
njn taky by me zajimalo co presne kam napsat, kdby byl nekdo tak ochotny tak to pls napiste, jinak driver jsem v poradku nainstalovalpodle navodu na tech anglickych strankach, vse funguje, jenom nefunguje CF :(
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #22 kdy: 26 Října 2007, 19:38:35 »
Kód: [Vybrat]
editovat /usr/bin/compiz,kam mam presne dopsat fglrx
Toto jsem vůbec neřešil, ani nijak needitoval, postupoval jsem podle návodu, který jsem uvedl, pouze jsem naistaloval, vlastně již před samotnou instalací ovladačů ati compiz jak uvádí na konci návodu wlado - sudo apt-get install compizconfig-settings-manager.
Editoval jsem podle návodu jiný soubor: viz bod 8 v návodě, který jsem uvedl a vše funguje.
« Poslední změna: 26 Října 2007, 19:42:01 od luisah »

wlado

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 238
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #23 kdy: 26 Října 2007, 20:14:33 »
Jak mam presne editovat /usr/bin/compiz,kam mam presne dopsat fglrx,nevim jestli sem to tam dopsal spravne ale asi ne jinak by mi to nepsalo  Syntax error: word unexpected (expecting ")"),pls poradte

v tom souboru je řádka
# Driver whitelist
WHITELIST="nvidia intel ati radeon i810 fglrx"
to fglrx tam není, tak dopsat jako je to zde

Kubuntu 10.04 (KDE 4.4.3)
Zkuste GO, nejstarší dokonalou deskovou hru na světě...  třeba na http://www.gokgs.com/
vše o go zde http://www.goweb.cz/

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
Re: ATI ovladače 8.42.3 nyní s podporou AIGLX!!!
« Odpověď #24 kdy: 26 Října 2007, 20:20:38 »
@Luisah a jak ti jede system?? je se zapnutym CF pomalejsi?? u me teda ano a jak ste tady psali tak firefox/opera jsou taky pomale :(
Zkousel jsem nainstalovat Google earth, sice jede svizne, ale obraz furt poblikava, myslim ze to jsou zase drivery na nic kdyz poradne nepodpruji CF. I kdyz pro nektere kteri vlastni novejsi modely to muze byt dobre
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.