Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Doporučte DVB-T tuner  (Přečteno 10734 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Doporučte DVB-T tuner
« kdy: 12 Ledna 2010, 16:07:29 »
USB k notebooku, kde funguje i dálka
PCI kartu do stolního
díky

zatím mám tohle:
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2010, 18:27:50 »
Je to trochu risk to říct dopředu. Určitě je dobré si přečíst wiki a vybrat tuner, co nepotřebuje kompilovat ovladač a jede hned.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

Franta uživatel

  • Host
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2010, 19:18:42 »
pci: Pinnacle pctv 310i , v Ubuntu 9.04 bez problémů
Kód: [Vybrat]
01:06.0 Multimedia controller: Philips Semiconductors SAA7131/SAA7133/SAA7135 Video Broadcast Decoder (rev d0)
Kernel driver in use: saa7134
Kernel modules: saa7134

pcmci: Pinnacle pctv 310c , Ubuntu 9.04 ji vidí, ale nemám anténu, tak nevim
Kód: [Vybrat]
03:00.0 Multimedia video controller: Conexant Systems, Inc. CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder (rev 05)
Kernel driver in use: cx8800
Kernel modules: cx8800
03:00.1 Multimedia controller: Conexant Systems, Inc. CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [Audio Port] (rev 05)
Kernel driver in use: cx88_audio
Kernel modules: cx88-alsa
03:00.2 Multimedia controller: Conexant Systems, Inc. CX23880/1/2/3 PCI Video and Audio Decoder [MPEG Port] (rev 05)
Kernel driver in use: cx88-mpeg driver manager
Kernel modules: cx8802

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2010, 21:55:45 »
Sice známá má taky Pinnacle 320e bo co a funguje od 9.10, ale Pinnacle bych z principu nepodporoval. Na netu nedávno byl test PCIx i USB tunerů DVB-T a některý chodili out-of-box. Takže bych se inspiroval tam.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

standa

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 279
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #4 kdy: 13 Ledna 2010, 09:16:53 »
Zdravím, uvažuji o koupi USB pro příjem DVB-T, proto bych se přikláněl k tomu, kdyby jste mě mohli doporučit konkrétní zařízení, které bude šlapat bez problému. Jistě už máte zkušenosti, popřípadě zveřejnili link k uvedenému tuneru. Myslím, že by se to mohlo ještě někomu hodit. Možná založit nové téma ?Děkuji. *S*

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #5 kdy: 13 Ledna 2010, 09:22:08 »
....Myslím, že by se to mohlo ještě někomu hodit. Možná založit nové téma ?

Název tématu je myslím dost přesný :-) Doporučte DVB-T tuner
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2010, 09:33:26 »
ja nevim, ktery doporucit, ale snad pomuze i to, kdyz nejaky primo nedoporucim :)
mam WinFast DTV Dongle H a jsou s nim jen problemy. uz se mi ho podarilo vicemene rozchodit, ale stalo me to hodne nervu a hodne vyrvanych vlasu. ted uz zase nechodi - upgrade jadra... Ale kaslu na nej, lezel v supliku skoro rok, nez jsem ho znova vytahl, tak tam muze jeste rok pockat, nez to zkusim znova :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2010, 09:46:45 »
a jakou máš verzi Ubuntu? já jsem zrovna o winfast DTV dongle H uvažoval....na wiki je uvedeno, že jede bez problémů....před pár dny jsem si koupil Winfast DTV Dongle a naprostá spokojenost....teď uvažuji ještě o koupi druhého tuneru, který bych měl na druhém místě mého pobytu....

jinak jestli můžu doporučit tak Aver Hybrid USB (A828), po instalaci ovladačů jede digitál bez problémů (analog jsem zkoušel jen jednou a dle návodů na wiki to jelo). Bohužel mi umřel, hledám tedy za něj náhradu.
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2010, 09:51:29 »
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Jan Simko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2010, 10:12:36 »
Pozuivam  AVerTV Hybrid Volar HX
je to A827
ma aj dialkove
slape pekne, nemam s nim ziaden problem.
Vyrobca podporuje priamo aj linux
Citujem
**************************************************************************
The following distributions, with their stock kernel, are officially tested and supported:

1. Open SuSE Linux 10.3
2. Mandriva Linux 2008
3. Fedora Core Release 6
4. Fedora Core Release 7
5. Ubuntu 7.10
6. Ubuntu 8.10
7. Ubuntu 9.04
8. Ubuntu 9.10
9. Mandriva Linux 2009

**************************************************************************

Ovladac je na ich stranke aj s postupom ako na to.

pre 32 b
http://www.avermedia.com/avertv/Support/DownloadCount.aspx?FDFId=3215
pre 64b
http://www.avermedia.com/avertv/Support/DownloadCount.aspx?FDFId=3209
J.A.N.S

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #10 kdy: 13 Ledna 2010, 10:30:04 »
Kdybys chtěl PCIE kartu Pinnacle PCTV Hybrid Analog&DVB-T 3310ix (2 tunery), tak řekni. Budem ji prodávát. Od září jsou na ni ovladače, ale to je pro nás pozdě :) IPTV vlna...
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Kluky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #11 kdy: 15 Ledna 2010, 10:24:46 »
V dnešní době bych volil variantu v duálním provedení. A to z důvodu nahrávání třeba z více multiplexů najednou (přes Kaffeine mohu nahrávat bez problému několik programů najednou - bohužel nemám kartu v duálním provedení, takže mi to jde pouze v jednom multiplexu), nebo sledování pořadu na jiném multiplexu, než zrovna nahrávám. Dost mi vadí, že nemám duální tuner a nemohu tak současně sledovat program na jednom multiplexu a zároveň nahrávat na jiném multiplexu - více činností mohu dělat pouze na jednom multiplexu.

Uvažuji, že si nějaký duální tuner koupím. Zaujal mě USB tuner "TerraTe​c Cinergy DT USB XS Diversi​ty", který by měl v Linuxu bez problémů fungovat (viz.: http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/TerraTec). Bohužel se mi zdá dost drahý a zatím váhám, jelikož vlastně ani nevím, jaký má příjem signálu, kvalitu obrazu/zvuku apod. Pokud jej někdo máte, budu rád, když se svěříte se zkušenostmi.

Dosud používám Old WinTV-NOVA-T PCI vybavenou tunerem Philips TDA10045h, demodulačním čipem SAA7146 (jenom jsem vždy po aktualizaci jádra zkopíroval ovladač do lib/firmware/<aktuální_verze_jádra>/), který mi až do poslední aktualizace jádra fungoval bez problému. Nyní, když chci sledovat TV, musím se přihlásit do starší verze jádra - dost otrava  :(  Takže kdyby někdo věděl, co udělat, aby karta běhala i v současné verzi jádra .....  ;)
« Poslední změna: 15 Ledna 2010, 10:52:44 od Kluky »

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #12 kdy: 15 Ledna 2010, 18:43:43 »
Místo duálního jsou podstatně levnější dva jednoduché.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #13 kdy: 03 Června 2011, 19:35:53 »
Neměli byste někdo tip na aktuální tuner?
Existuje vůbec nějaký, co se dá běžně koupit, půjde out of box a to i s dálkovým ovládáním?

AverTv Hybrid Volar HX - už ho téměř nemají (když, tak za 1500), a podle abclinuxu jsou problémy od jádra 2.6.36 s podporou.
Asus MyCinema U3100 mini (bez plus) už nikde nemají - tenhle týden mi místo něj přišel dvakrát mini plus.

Samozřejmě znám rozcestníky jako linuxtv.org a abclinux, ale ani s jejich pomocí nejde prostě vybrat a objednat první kartu. Docela mě to už štve, kupuju tuner přes půl roku.. :)
« Poslední změna: 03 Června 2011, 19:50:28 od ondrej_z »

Rover623

Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #14 kdy: 03 Června 2011, 22:05:18 »

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #15 kdy: 03 Června 2011, 23:23:20 »
Fajn, to rád slyším! A jak je to s dálkovým ovládáním?
Taky jsem četl něco o zasekávání na abclinuxu, ale vypadá to spíš na vadu kusu.

Uvažuju ještě  o Pinnacle PCTV Nano Stick 73e, které jede podle linuxtv.org i nějakých dalších zmínek. Nedaří se mi ale zjistit, jestli to platí i pro dálkové ovládání :/
« Poslední změna: 03 Června 2011, 23:26:46 od ondrej_z »

Rover623

Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #16 kdy: 04 Června 2011, 07:52:08 »
U toho GOLDu jde i dálkové (mám ho doma), jen se na to musí pro některé přehrávače (VLC) doinstalovat podpora (LIRC). Zasekávání bylo, ale to už je dlouho opravené, navíc se to u mě objevovalo tak, že přibližně po 4 hodinách běhu (musel jsem mít tu televizi zapnutou) se tuner zasekl a bylo nutné buď restartovat nebo připojit a odpojit.

S ASUS 3100MINI+/RC nebo tak nějak je značen jsem také naletěl, objednal jsem ho i když jsem věděl, že to nebude jen tak, ale údajně mělo stačit doinstalovat ovladač ne který jsem našel na linuxTV odkaz, bohužel po detailnějším prozkoumání jsem zjistil, že těch tunerů je asi 8 s podobným označením a bohužel ten který se dnes dá nejčastěji koupit se vehementně hlásí pod Linuxem jako USB Keyboard, hlavně, že v návodu je zmínka i o podpoře Linuxu.

Na ten Pinnacle PCTV Nano Stick 73e je myslím ovladač dodaný výrobcem, i když podle některých zmínek jede od 9.04 nativně, pokud se dálkové chová standardně, tedy tuner se pro počítač nepokouší tvářit ještě jako USB disk nebo podobné pitomosti, mělo by po doinstalování podpory jít i dálkové. Ale moje zkušenosti s těmi ovladači jsou spíš takové, že dosah je docela bída (tak 3 metry maximálně) a musí se mířit přesně na ten tuner

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #17 kdy: 04 Června 2011, 14:48:28 »
Dík za dobré postřehy!

Ten Pinnacle prodávaj i ve verzi bez DO, ale jen o stovku levněji. To bych radši koupil celou sadu a kdyžtak můžu laborovat s LIRC, popřípadě vlastním přijímačem. Každopádně je to tuner za tisícovku a nemůžu najít přidanou hodnotu oproti těm za pětistovku.
Ten tvůj Dongle Gold je za 700 korun. Tak nevím.
Napadá tě ještě něco do výběrového řízení?

Co HDTV vysílání, máš možnost příjmu? Rád bych ho v Brně kousek od vysílače zkusil (i když tak vysílají minimum pořadů)..

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #18 kdy: 04 Června 2011, 16:21:14 »
Dík za dobré postřehy!

Ten Pinnacle prodávaj i ve verzi bez DO, ale jen o stovku levněji. To bych radši koupil celou sadu a kdyžtak můžu laborovat s LIRC, popřípadě vlastním přijímačem. Každopádně je to tuner za tisícovku a nemůžu najít přidanou hodnotu oproti těm za pětistovku.
Ten tvůj Dongle Gold je za 700 korun. Tak nevím.
Napadá tě ještě něco do výběrového řízení?

Co HDTV vysílání, máš možnost příjmu? Rád bych ho v Brně kousek od vysílače zkusil (i když tak vysílají minimum pořadů)..
Vzal bych něco, co má přímo podporu v jádře. Plug&Play. Mám Bus 001 Device 002: ID 0b05:173f ASUSTek Computer, Inc. My Cinema U3100 Mini. HD mi neutáhne procesor na jednom jádru. Ale když to pustím přes VLC na GPU, krása.

Kolega koupil něco dražšího, je asi 2km od vysílače a nechytne nic, i když má přímou viditelnost. Vada bude na přijímači, na židli nebo v OS(Widličky).

http://aukro.cz/tuner-asus-my-cinema-u3100-mini-white-i1644413939.html
« Poslední změna: 04 Června 2011, 16:26:19 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #19 kdy: 04 Června 2011, 16:55:13 »
HDTV je v současné době šířené klasicky přes DVB-T v MPEG2, zvládne to prakticky jakýkoli tuner, protože to jak se to nakonec zobrazí je stejně na programu který to přehrává. Pod Windows se mi občas stávalo, že dodaný SW k některým tunerům úmyslně snižuje kvalitu (rozlišení), protože to neumí zpracovat. Pak taky záleží jestli tvůj monitor to HD udělá, obligátních 1366x768 co dens nejčastěji cpou na notebooky to není ani HD Ready.

Ono by se snáz vybíralo kdyby výrobci uváděli typ použitého čipu, Linuxu je celkem jedno od koho ten tuner je, hlavně musí obsahovat podporovaný čip, když najdeš něco co má podporovaný čip nativně, jako ten GOLD, tak všechno ostatní na stejném čipu bude fungovat také.

Rozdíly mezi těmi tunery moc nejsou, liší se to hlavně kvalitou příjmu signálu, dá se to prakticky rozdělit do několika skupin:

-šmejdy co ani pod vysílačem nenaladí jedinou stanici, někdy to ovšem má na svědomí program dodaný s tunerem pro příjem té televize v PC, ale to tě na Linuxu nemusí moc zajímat

Potom už klasika:
-špatný příjem signálu
-průměrný příjem signálu
-velmi dobrý příjem signálu

Bohužel podle ceny se nelze moc řídit, měl jsem v ruce tuner skoro za 2500,- který sice podával excelentní výkon (žádné kostičky, žádné sekání), ale měl tak mizerný příjem, že jeho použití v některé více zastíněné lokalitě nebo daleko od vysílače bylo prakticky vyloučeno. Jinak v rozmezí těch 500-1500 dělají všechny skoro totéž, sem tam se to prostě rozkostičkuje nebo sekne.

Dobrým vodítkem jak si nekoupit úplný šmejd je asi tohle (cena ti nezaručí kvalitu):
-tuner musí mít možnost připojení externí antény, ať už koaxem umístěným na sobě nebo přes nějakou redukci
-dobré by bylo znát typ použitého čipu, ale ten obvykle nezjistíš, tak aspoň odstup signál-šum
-podpora pro USB 1.1, tyhle porty mají malou rychlost, tunery s jejich podporou obvykle obsahují vlastní cache (méně kostičkování a výpadků)

Jinak u toho Pinnacle PCTV Nano Stick 73e si připlácíš za podporu MPEG4, ale to dnes nepoužiješ, jestli u nás někdy bude DVB-T s kódováním MPEG4, tak nejdřív tak v roce 2015 (spíš déle), navíc si nejsem jist, ale příjem v MPEG4 v Linuxu zatím moc nefunguje.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6024
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #20 kdy: 04 Června 2011, 17:41:56 »
navíc si nejsem jist, ale příjem v MPEG4 v Linuxu zatím moc nefunguje.
MPEG4 v Linuxu funguje stejně dobře jako MPEG2  ;)

Proud je v kodeku H264-MPEG4-AVC. Rozlišení to má 1440*1080 třeba teď. Snímková frekvence je 50.
Zvuk 48kHz,192kb.

Ke zbytku nemám výtky.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Rover623

Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #21 kdy: 04 Června 2011, 19:08:57 »
Tak jsem to nemyslel, myslel jsem, že těch duálních tunerů zrovna moc nefunguje. Navíc se mi u některých stávalo, že ač podporují obě normy (MPEG2 i MPEG4) tak televize jela jen přes MPEG2, jako kdyby tam MPEG4 vůbec nebyla

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #22 kdy: 04 Června 2011, 22:59:54 »
To se diskuze pěkně rozjela! Jsem rád za každý příspěvek.

Rovano: Dík, už jsem to zkoumal..ale je to verze bez dálkového ovládání..to mě zrazuje:/ Otázka ale je, jestli u něčeho jinýho fungovat bude. Není jasné ani u jednoho kandidáta, v tomhle směru očekávám hodně "zábavy".
Nevylučuju, že se to pokusím vyhrát a dálkáč případně zbastlit svépomocí a s LIRC (je to reálné?).

Ty čipy jsem už řešil u linuxtv.org:
Pinnacle 73e má DiB7000PC, kterej má taky většina tunerů podporovaných v jádru (včetně Asusu U3100 mini). Takže by to mělo být v pořádku, ne?
Nezastírám, že oproti Dongle gold (čip Alfatech AF9015) mám jen to, že se komusi zasekával.

Přípojku na koxiál taky považuju za nutnost, mají to oba současní kandidáti (i U3100 na aukru).
Monitor to zvládne (1920x1200), mám stolní PC, ne notebook.

Rover623

Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #23 kdy: 04 Června 2011, 23:38:06 »
Nebylo by potom lepší použít vnitřní kartu do PCI slotu, třeba něco takového http://www.alza.cz/televizni-karta-leadtek-winfast-dtv1000s-d83993.htm , podpora je kompletní, včetně fungujícího DO a hlavně, ty interní tunery mají mnohem lepší příjem signálu než ty do USB

ondrej_z

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Doporučte DVB-T tuner
« Odpověď #24 kdy: 05 Června 2011, 00:32:05 »
Nebylo by potom lepší použít vnitřní kartu do PCI slotu, třeba něco takového http://www.alza.cz/televizni-karta-leadtek-winfast-dtv1000s-d83993.htm , podpora je kompletní, včetně fungujícího DO a hlavně, ty interní tunery mají mnohem lepší příjem signálu než ty do USB

Já vím.. bohužel mám jediný PCI slot obsazený poměrně dobrou zvukovkou. Volno mám jen v PCIe, pro které zase nejsou žádné karty krom jednoho těžko dostupného Hauppauge (bez DO).
Fakt myslíte, že je ta karta lepší než ty do USB?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.