Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi karta (Belkin)  (Přečteno 7425 krát)

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Wifi karta (Belkin)
« kdy: 16 Února 2010, 19:52:30 »
Zdravym vsechny priznivce linuxu/////Jsem uplny zacatecnik v linuxu a jako prvni muj problem a hodne zavzny je kde sehnat ovladace na kartu WIFI (BELKIN)kterou mam v pc abych se napojil na muj router a tim padem na net
Taky bych rad vedel jak je nainstalovat ty ovladace pokud je tedy sezenu((((((((Ja doufam ze moje otazka nemela znit jestli vubec na Ubuntu existuji ovladace????Protoze to beru za samozrejmost v jinem pripade proc s tim pracovat!!!!!
Diky za odpovedi,,,,,,,,,Jsou na ububntu ovladace na ss2???

NoWin

  • Host
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #1 kdy: 17 Února 2010, 03:16:21 »
Nezasekává se Ti interpunkce??????????????????????????????????????????????????????????????????
K věci: spusť v Terminálu příkaz lspci a vyblitej obsah hoď sem (mezi tagy [code] a [/code])

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #2 kdy: 17 Února 2010, 06:09:50 »
Moment chlape To jsi na me najel nejak moc zhurta Nicemu co pises nerozuimi Tak pokud mozno napis to lajdsky...Vubec nevim kde terminal je a uz vubec ne co to mam spustit.....Jenom vim ze bych byl rad kdybych se nan net napojil pres ubuntu......Momentalne jsem na HDD ve kterem mam WIN XP...
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #3 kdy: 17 Února 2010, 07:28:55 »
tak poporadku: mas Ubuntu nainstalovane?
Pokud ne, tak nainstaluj, protoze mozna zjistis, ze Ti karta bude fungovat bez potreby shanet dalsi ovladace. Belkin je dobra znacka a zarizeni funguji. Mel jsem tu cest se o tom presvedcit zrovna predevcirem, kdy jsem do notebooku strcil pcmcia kartu od belkina a uz to jelo.
Da se to overit i pomoci LiveCD bez nutnosti instalace.

Pokud nainstalovane mas a pripojeni nejede, tak budeme potrebovat vic informaci o te karte.

Informace o tom, ze sedis na hdd ve kterem mas win xp je z hlediska reseni funkcnosti wifi v Ubuntu irelevantni. Radeji slez a jdi se podivat na wiki.ubuntu.cz - najdes tam spoustu informaci, napr. co je terminal.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #4 kdy: 17 Února 2010, 16:08:33 »
Diky za opdpoved Nevim jestli jsem se hned ze zacatku vyjadril ale v jednom HDD mam WIN XP a v druhem HDD Ubuntu je to tim ze Ubuntu je pro me velice nova zalezitost a neumim s tim pracovat >>>Urcite by to ale pro me nebyl az tak velky problem kdybych se po instalaci Ubuntu napojil na net protoze tak bych pokracoval dale v uceni tohoto zajimaveho O.S. Sanozrejme bych si tak mohl kontrolovat postu atd a nemusel bych se vracet jen tak na XP.....Musim dodat ze pokud si natahnu kabel s routeru a propojim na sit do pc tak samozrejme ze net mam.....mam ale udelany rozvod doma a nechce se mi tahat znovu kable ani nebudu protoze to co jsem potreboval vyresit je za mnou (PC,DM500,Notebook od syna v druhem pokoji+access point )vsechno pracije jak ma Takze jak se napojit na kartu kterou mam v PC Belkin f5D7001  je pro me pres ubuntu zahadou a to muzu podotkonout ze jsem si ubuntu nainstaloval asi uz pred mesicem(urcite jsem se s tim ale nezabyval kazdy den.protoze jsem nemel az tak moc casu...ale jak uz jsem psal kdybych mel net tak bych se to ucil daleko vice...ja ani nevim kde a jak vyvolat tu kartuv tomto systemu.......Tim jsem urcite odpovedel na to ze pri instalaci se karta nespojila...Ja mam za to ze pokud nenajdu ovladace tak se to nespoji a podotikam ze na WIN jsou vsude na netu ale na ubuntu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nebo se snad pletu????
Zkuste jeste nejak poradit jak zacit kam kouknout co treba udelat!!!!!DIKY vsem za trpelivost

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #5 kdy: 17 Února 2010, 16:10:21 »
Diky za opdpoved Nevim jestli jsem se hned ze zacatku vyjadril ale v jednom HDD mam WIN XP a v druhem HDD Ubuntu je to tim ze Ubuntu je pro me velice nova zalezitost a neumim s tim pracovat >>>Urcite by to ale pro me nebyl az tak velky problem kdybych se po instalaci Ubuntu napojil na net protoze tak bych pokracoval dale v uceni tohoto zajimaveho O.S. Sanozrejme bych si tak mohl kontrolovat postu atd a nemusel bych se vracet jen tak na XP.....Musim dodat ze pokud si natahnu kabel s routeru a propojim na sit do pc tak samozrejme ze net mam.....mam ale udelany rozvod doma a nechce se mi tahat znovu kable ani nebudu protoze to co jsem potreboval vyresit je za mnou (PC,DM500,Notebook od syna v druhem pokoji+access point a tiskarna wifi)vsechno pracuje jak ma Takze jak se napojit na kartu kterou mam v PC Belkin f5D7001  je pro me pres ubuntu zahadou a to muzu podotkonout ze jsem si ubuntu nainstaloval asi uz pred mesicem(urcite jsem se s tim ale nezabyval kazdy den.protoze jsem nemel az tak moc casu...ale jak uz jsem psal kdybych mel net tak bych se to ucil daleko vice...ja ani nevim kde a jak vyvolat tu kartuv tomto systemu.......Tim jsem urcite odpovedel na to ze pri instalaci se karta nespojila...Ja mam za to ze pokud nenajdu ovladace tak se to nespoji a podotikam ze na WIN jsou vsude na netu ale na ubuntu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nebo se snad pletu????
Zkuste jeste nejak poradit jak zacit kam kouknout co treba udelat!!!!!DIKY vsem za trpelivost

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #6 kdy: 18 Února 2010, 09:46:59 »
1- http://wiki.ubuntu.cz/Termin%C3%A1l

K věci: spusť v Terminálu příkaz lspci a vyblitej obsah hoď sem (mezi tagy [code] a [/code])
ten samotny prikaz je jinym pismem, ale asi neni dost zvyrazneny, takze radeji takto:
Kód: [Vybrat]
lspci
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #7 kdy: 19 Února 2010, 16:38:30 »
Takze se mi to nakonec podarilo a vypsalo mi to tohle::::



stefan@stefan-desktop:~$ lspci
00:00.0 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.1 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 0 (rev a2)
00:00.2 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 1 (rev a2)
00:00.3 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 5 (rev a2)
00:00.4 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 4 (rev a2)
00:00.5 RAM memory: nVidia Corporation C51 Host Bridge (rev a2)
00:00.6 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 3 (rev a2)
00:00.7 RAM memory: nVidia Corporation C51 Memory Controller 2 (rev a2)
00:05.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation C51PV [GeForce 6150] (rev a2)
00:09.0 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Host Bridge (rev a2)
00:0a.0 ISA bridge: nVidia Corporation MCP51 LPC Bridge (rev a3)
00:0a.1 SMBus: nVidia Corporation MCP51 SMBus (rev a3)
00:0a.2 RAM memory: nVidia Corporation MCP51 Memory Controller 0 (rev a3)
00:0b.0 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a3)
00:0b.1 USB Controller: nVidia Corporation MCP51 USB Controller (rev a3)
00:0d.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 IDE (rev a1)
00:0e.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 Serial ATA Controller (rev a1)
00:0f.0 IDE interface: nVidia Corporation MCP51 Serial ATA Controller (rev a1)
00:10.0 PCI bridge: nVidia Corporation MCP51 PCI Bridge (rev a2)
00:10.1 Audio device: nVidia Corporation MCP51 High Definition Audio (rev a2)
00:14.0 Bridge: nVidia Corporation MCP51 Ethernet Controller (rev a3)
00:18.0 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] HyperTransport Technology Configuration
00:18.1 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Address Map
00:18.2 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] DRAM Controller
00:18.3 Host bridge: Advanced Micro Devices [AMD] K8 [Athlon64/Opteron] Miscellaneous Control
01:05.0 FireWire (IEEE 1394): Texas Instruments TSB43AB22/A IEEE-1394a-2000 Controller (PHY/Link)
01:08.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4318 [AirForce One 54g] 802.11g Wireless LAN Controller (rev 02)
01:09.0 Network controller: Techsan Electronics Co Ltd B2C2 FlexCopII DVB chip / Technisat SkyStar2 DVB card (rev 02)
stefan@stefan-desktop:~$



Vidim ze tam Wireless LAN vypsalo ale co dal to nevim

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #8 kdy: 19 Února 2010, 18:46:58 »
Tak vidime, ze to neni belkin, ale broadcom. Konkretne BCM4318 a kdyz to nechame hledat, dostaneme napr.: http://wiki.ubuntu.cz/BCM4318#Ubuntu_9.10
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2010, 11:53:19 »
No tak tomu nerozumim protoze na cd driver je jasne napsano BELKIN   no to je jedno hlavne zby to fungovalo...Dival jsem se na ty odkazy ale nikde nevidim kde bych si mohl stahnout balíček "bcm43xx-fwcutter" Muzes mi poradit...
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2010, 12:36:07 »
System -> Sprava -> Synaptic
do policka rychleho hledani napsat: b43-fwcutter
(je zmeneny nazev baliku proti tomu, co je napsano na wiki - tam je to pro 7.04)
dat ten balik nainstalovat a "pouzit"
(Je potreba byt pripojen na sit.)
Pokud je zbytek navodu na wiki pravdivy, tak uz si to stahne firmware samo. Kdyby nahodou ne, nasel jsem jeste jiny navod (taky starsi, ale dalo by se analogicky podle nej postupovat: http://martin-linux.wz.cz/#wifina
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #11 kdy: 20 Února 2010, 18:37:19 »
Tak bohuzel se musim vratit zse ke svoji karte Ten beoudcast je nejspis ethernet ze zakladni desky ale wifi karta tam vubec neni je to BELKIN :::Je to z programu HWinfo      a samozrejme ze pres win XP

General information                                                             
Network Card:                                                                   Belkin 802.11g Network Adapter
Vendor Description:                                                             Belkin 802.11g Network Adapter
MAC Address:                                                                    00-11-50-EE-98-12

Capabilities                                                                   
Maximum Link Speed:                                                             36 Mbps
Physical Media:                                                                 Wireless LAN
Transmit Buffer Size:                                                           Unknown
Receive Buffer Size:                                                            524288 Bytes


 

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2010, 19:00:20 »
Co to udelalo v tom synapticu?
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2010, 21:26:43 »
Takze zapojil jsem se na LINUX UBUNTU  do system>sprava>synaptik vepsal jsem do rychleho vyhledavani (b43-fwcutter)a hle vypda to ze mi to naslo ale bohuzel protoze jsem nebyl napojeny na net nemohl jsem udelat instalaci......Behem zitrka natahnu kabel (Ethernet)do site pc a zkusim to nainsatlovat...Zatim diky mockrat za pomoc...Ozvu se jak jsem dopadl   

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #14 kdy: 21 Února 2010, 18:31:12 »
Jeste se mi nepodarilo se zapojit pres Ubuntu na net ale chtel bych se jeste zeptat da se v Ubuntu nastavit rucni IP jako ve WIN ????A jak???
Diky

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #15 kdy: 21 Února 2010, 21:03:16 »
Ano nainstaloval jsem to a ted mam i podporu na wifi kartu BELKIN  ale pokud si nezadam rucne IP tak se na net nenapojim    Muze mi nekdo napsat jak to v Ubuntu udelat a kde???
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #16 kdy: 21 Února 2010, 21:16:04 »
system > volby > pripojeni k siti
na zalozce bezdratova - pridat
a tam na zalozce "nastaveni IPv4" vybrat metodu "rucni"
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #17 kdy: 22 Února 2010, 06:35:13 »
Vsechno se podarilo a ja dekuji za pomoc ale potrebuji jeste to dokoncit protoze IP jsem si rucne nastavil a po chvili mi to napsalo ze spojeni se stabilizovalo ..Spustim mozilu ale jakou koliv stranku zadam tak mi to napise ze server nic nenasel......To znamena ze napojeny jsem ale protim browser nepracuje jako by ho blokoval nejak firewall....ale ten mam vypnuty..alespon ve WIN ......Cim to muze byt????Pritom kdyz jsem byl napojeny pres ethernet tak browser slapal jak hodinky a ja mohl serfovat ale ted pres wifi???????????????
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #18 kdy: 22 Února 2010, 07:25:15 »
DNS? Zkus zadat adresu cislem: napr seznam.cz je 77.75.72.3
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #19 kdy: 22 Února 2010, 17:15:57 »
Tak zacinam byt z toho zoufalej porad nic a zacina me to unavovat...Kdyz si vzpomenu co me jetse ceka nez se naucim alespon trosku pracovat s linuxem..ale nechci to vzdavat protoze se priznam ze tento O.S.se mi libi .....K veci taky jsem uvazoval o DNS ale at zadavam co zadavam server neni schopen nic najit a presto ze mi to stale pise ze spojeni je stabilizovane......Zkousel jsem i cisla ktere jsi mi napsal ale bohuzel taky nic..Co bych jeste mel vyzkouset neni prece mozne po takovem trapeni jsem dosel k tomu ze jsem se na wifi zapojil a ted mi server nic nemuze najit..Co s tim ???
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #20 kdy: 23 Února 2010, 08:25:54 »
... presto ze mi to stale pise ze spojeni je stabilizovane.....
To pise kde?
Abych pravdu napsal, nejsem pres wifi zadny odbornik, domu jsem si to poridil na zacatku mesice, abych pripojil notebook.  :)
Asi jsem mel kliku, protoze vsechno fungovalo jak melo, takze jsem ani nemusel patrat po detailech a vyhledavani problemu. Tu hlasku o stabilizovanem spojeni jsem nikde nezaznamenal. Po kliknuti na ikonku netwokmanagera v oznamovaci oblasti mi to dalo na vyber z moznych siti a protoze muj AP ma v sobe dhcp, tak se ani nemusim starat o nastavovani.
Citace
(PC,DM500,Notebook od syna v druhem pokoji+access point a tiskarna wifi
Tak me jeste napada: ten AP si konfigurujes sam? Neda se nastavit na dhcp? Proc vlastne potrebujes zadavat IP adresu rucne? Mozna bude problem v tom nastaveni.

EDIT: a jeste neco: obcas jsem na foru zaznamenal prispevky o problemovem fungovani networkmanagera, ktere se dalo vyresit nainstalovanim a pouzivanim WICD.
« Poslední změna: 23 Února 2010, 08:40:31 od Krysař »
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #21 kdy: 23 Února 2010, 16:36:45 »
Tak to jsem zase ja prekvapeny ze tuto hlasku jsi jeste nikdy nezaznamenal...protoze me se objevi pokazde kdyz zapnu Ubuntu........Hlaska se mi objevuje primo pod ikonkou networkmanagera......vsak si to vyzkousej :::Zkus se napojit na jinou sit a uvidis co ti to napise...(pokud se nespojis tak asi :ze je off-line)pak se zase vratit na soji sit a napise ti to hlasku ze spojeni je stabilizovane (me to pise v anglictine protoze mam anglicke ubuntu) Ted k tomu DHCP   samozrejme ze v routrou mam na vyber pokud chci automaticke Ip nebo ne....Myslim si ze kdyz zafajfuji auto tak mi snad server pracovat bude...ale ja potrebuji abych mel stale stejne IP a proto jsem si je nastavil rucne..Kdyz zaskrtnu v routerou DHCP tak mi po case prideluje IP a to ja nechci aby mi to vsechno dobre pracovalo tak to musim mit RUCNE Jak uz jsem se zminoval mam propojeny :PC,DM500,Access point,Wifi tiskarnu a noutebuk od syna....Zajimave je ale ze ve WIN XP to mam nainsatlovane stejne (rucni IP)a normalne to bezi tak proc v ubuntu by to nemelo slapat???Myslim si ze je v tom nejaka malickost ale nevim co!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mame obvy ze to muze byt i DNS  ale!!!!

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #22 kdy: 24 Února 2010, 07:15:23 »
Dneska abych se ujistil jestli opravdu mam net pres wifi na ubuntu ...nastavil jsem si DHCP a IP jsem dal na auto tim padem mi router pridelil IP a uz jsem v ubuntu normalne serfoval...ale takhle to nemuze zustat kvuli tomu co jsem se uz vyse zminoval a musel jsem se vratit zase na Ip rucni...Takze server zase nepracuje..ujistil jsem se ale ze napojeny jsem ted kdo mi poradi co bych jeste mohl udelat aby mi to slo pres rucni IP??????Kde je treba co pozmenit a nebo ..........
Diky

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #23 kdy: 24 Února 2010, 08:07:56 »
Tak jestli router umi nastavit pridelovani pevne IP ardesy na zaklade HW adresy, tak by to byla moznost.

Pro vyreseni problemu s rucnim nastavenim bych videl jako moznost vyzkouset znovu dhcp a opsat co vsechno je nastavene a jak (dns, brana, ... - vlastne v anglictine - gateway, broadcast, subnet mask - a vubec vse co se da zjistit a pak nastavit)

ad stabilizovane spojeni:  :) tak to jsou jen matouci pojmy, ja to znam jako "spojeni bylo navazano"  ;D (nebo tak nejak - nepamatuji se presne, vetsinou jsem spokojen, ze se pripoji a presne zneni okamzite poustim z hlavy)
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

stefos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Wifi karta (Belkin)
« Odpověď #24 kdy: 24 Února 2010, 16:40:28 »
Nevim ale asi jsem te dobre nepochopil....Jak uz jsem psal pokud zapnu(enable)v routerou DHCP tak prideli IP a ja v ubuntu muzu vesele serfovat..ale tim padem je problem v DM prave proto Ip nastavuji rucne.Snad to nastavuji spatne ale je zajimave ze stejne to mam nastavene i ve WIN tam to slape jako hodinky..Fakt uz nevim co bych mel pozmenit....

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.