Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: T-Mobile 4G PCMCIA karta [vyřešeno]  (Přečteno 79552 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 06 Ledna 2007, 22:47:20 »
Sláááááva!!!! Kartu se podařilo rozchodit a internet běhá jak má - widle šly dneska ráno do silikonového nebe. Ovladače nainstaloval a připojení k netu nastavil Ing. Petr Koloros na 39. Linuxovém Pivním Pátku, viz: http://www.linuxsoft.cz/diskuze.php?akce=3&id_vazba=1395&type_item=5&tl_2=Vse

4milhouse: téma vyřešeno!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 06 Ledna 2007, 22:54:33 »
Citace: marp
Sláááááva!!!! Kartu se podařilo rozchodit a internet běhá jak má - widle šly dneska ráno do silikonového nebe. Ovladače nainstaloval a připojení k netu nastavil Ing. Petr Koloros na 39. Linuxovém Pivním Pátku, viz: http://www.linuxsoft.cz/diskuze.php?akce=3&id_vazba=1395&type_item=5&tl_2=Vse

4milhouse: téma vyřešeno!
To je opravdu super, ale muzete se prosim podelit o podrobnosti, o pouzity ovladac a konfiguraci?

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 06 Ledna 2007, 23:21:45 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: marp
Sláááááva!!!! Kartu se podařilo rozchodit a internet běhá jak má - widle šly dneska ráno do silikonového nebe. Ovladače nainstaloval a připojení k netu nastavil Ing. Petr Koloros na 39. Linuxovém Pivním Pátku, viz: http://www.linuxsoft.cz/diskuze.php?akce=3&id_vazba=1395&type_item=5&tl_2=Vse

4milhouse: téma vyřešeno!
To je opravdu super, ale muzete se prosim podelit o podrobnosti, o pouzity ovladac a konfiguraci?
To nejde ani popsat :) , byla to práce na 2hodiny... Budu psát Petrovi, aby popsal odborný postup. Jakmile to bude hotový, tak to sem hodím - já sám si na to netroufám, protože jsem jaksi do toho nezasahoval a na mě to bylo až moc složité - každopádně to není pro začátečníka.

No a pokud si dobře vzpomínám, nejprve byl pokus rozchodit ovladač od J. Kosiny (viz někde tady na fóru), ale nešly, tak Petr použil originál ovladač od T-Mobile.
PCMCIA karta je namountována jako analogový modem, vytáčení přes GnomePPP.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 07 Ledna 2007, 12:27:05 »
Jsem rád, že to fachčí! :)Tak vyřešeno dáme až s návodem, ju?
A co takhle na fotkách se identifikovat, ať víme, kdo že nám tu spamuje fórum ;) A ta slečna by mě taky zajímala. :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 07 Ledna 2007, 14:45:05 »
Rychle, docasne a levne reseni (lepsi nez vztek) je PI 266MHz [treba starickej Dell], 128MB RAM, 30GB HDD.., slouzici jako brana do internetu, zaloha, servr.. Tak jsem to resil ja v pocatcich CDMA :-)
PC s linuxem jsem do toho pripojil by rj45 a vsechno fungovalo bezvadne..
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 07 Ledna 2007, 15:25:24 »
Citace: milhouse
Jsem rád, že to fachčí! :)Tak vyřešeno dáme až s návodem, ju?
A co takhle na fotkách se identifikovat, ať víme, kdo že nám tu spamuje fórum ;) A ta slečna by mě taky zajímala. :D
:) :) :)  Já jsem ten plešatej u okna a ta slečna v modrém svetru je moje přítelkyně...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 07 Ledna 2007, 18:18:44 »
Sakriš, snad z toho nebude nějaká "politická" rozmíška. :)  Už jsem si myslel, že se rozšiřují linuxácké řady o krásné slečny. ;)
Co takhle lehce popsat pár slovy atmosféru takového setkání? Jistě by to zajímalo vícero lidiček.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 07 Ledna 2007, 18:32:45 »
Citace: milhouse
Sakriš, snad z toho nebude nějaká "politická" rozmíška. :)  Už jsem si myslel, že se rozšiřují linuxácké řady o krásné slečny. ;)
Co takhle lehce popsat pár slovy atmosféru takového setkání? Jistě by to zajímalo vícero lidiček.
Přítelkyni jsem přesvědčil k linuxu během pěti minut - oznámil jsem jí prostě, že widle na disku už nejsou, že je tam jenom ubuntu - ani jí to moc nevadilo, hlavně že tam má Frozen Bubble :)... Hmmm, takže slečna je taky linuxová - hlavně mi fandí, sem tam mi koupí časopis o linuxu a móóóc se jí líbí Tux - nevíte někdo, kde by šel sehnat jako plyšák???

Jinak atmosféra na pravidelném měsíčním linuxovém pátku byla úžasná - byl jsem tam poprvé a budu tam jistě chodit pravidelně. nasál jsem tolik informací, až mi šla doslova hlava kolem - hlavně jsou tam všichni přátelští a ochotní poradit a pomoct...
Jako "ubunťák" jsem tam byl asi jediný, pak pár "debianů" a jinak od každého něco :)
Debaty se točily, jak jinak, kolem linuxu. Franta Hucek (www.linuxsoft.cz) pár lidem donesl Dreamlinux k vyzkoušení, lidi se bavili o programování, tvorbě webů, správě systému v různých institucích, kde pracují ap.
Prostě paráda setkání, výborný pivko a fajn lidičky - kdo má tu možnost, stačí se zaregistrovat na linuxsoft.cz a pak se před prvním pátkem v měsíci přihlásit.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #33 kdy: 07 Ledna 2007, 18:46:13 »
Díky za reportáž. :)
Taky bych chtěl tak chápavou slečnu. ;) Bohužel dosavadní zkušenosti mluví proti. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

DarkenCZ

  • Host
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #34 kdy: 08 Ledna 2007, 09:19:01 »
Citace: marp
móóóc se jí líbí Tux - nevíte někdo, kde by šel sehnat jako plyšák???
http://www.google.cz/search?q=ply%C5%A1ov%C3%BD+tux&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:cs:official&client=firefox-a

mají ho i na linuxsoftu, ale ten na shop.qcm.cz mi přijde hezčí ;-)

Petr Koloros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • http://aa.vslib.cz/silk
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #35 kdy: 09 Ledna 2007, 01:24:02 »
Citace: marp
No a pokud si dobře vzpomínám, nejprve byl pokus rozchodit ovladač od J. Kosiny (viz někde tady na fóru), ale nešly, tak Petr použil originál ovladač od T-Mobile.
PCMCIA karta je namountována jako analogový modem, vytáčení přes GnomePPP.
Stručně, nějakou dobu to trvalo zejména proto, že jsem byl velmi unaven a seznamoval jsem se s Ubuntu :-). V podstatě si myslím, že jsme použili ovladač od TMO upravený patchem od Jirky Kosiny. Ten tam zkompiloval Aleš, pokud se nemýlim. Když jsem ke stroji přišel, ovladač už se tam válel. Dnes jsem zkušebně zkusil vzít Tmobilí, aplikovat tento patch:

http://www.jikos.cz/jikos/dev/ipwireless.patch

a zkompilovat oproti 2.6.17.10. Šlo to dobře. Zpět k pátku. Pak jsme akorát nastavili, aby se modul zaváděl automaticky, protože udev ho nějak neviděl a nastavili jsme připojovací parametry. Já to znám pouze z řádky a tak mi trvalo, než jsem přišel na to, jak to nakonfit v GnomePPP. Nyní se pokusím o stručný celkový návod.

Část první - ovladač.
Stáhni ovladač z TMO (nevím kde je přesně, já ho mam stažený už pár měsíců a uložená stránka mi ukazuje toto: http://www.t-mobile.cz/Web/ClientFunction.DownloadFile.axd?FileID=2f0a8bc5-b60d-406a-8dde-8b002706799a), má vypadat jako soubor Ipwireless_Linux.rar. To se rozraruje (např. rar x Ipwireless_Linux.rar), vleze dovnitř a pak se stáhne patch (viz. nahoře odkaz). Nyní jsme v adresáři ipwireless_Linux/, kde se patch aplikuje:

patch -p1 < cestakpatchkamjsmetouložili/ipwireless.patch

Mělo by to vypsat:

patching file pccard/ipwireless_cs_main.c
patching file pccard/ipwireless_cs_main.h
patching file pccard/ipwireless_cs_tty.c
patching file pccard/ipwireless_cs_tty.h
patching file usb/ipwireless_usb.c

Následně vlezeme do adresáře pccard a nyní stačí nastavit, kde jsou na disku zdrojové kódy jádra (nebo alespoň hlavičkové soubory), proti kterým to chceme zkompilovat. Většinou se nacházejí v adresáři /usr/src/linux. Čili provedem:

export KERNELDIR=/usr/src/linux

Pak zkusíme dát make a pokud se to nepodělá, máme výsledek (ipwireless_cs.ko). Je třeba mít nainstalovaný překladač (gcc) a hlavičkové soubory nebo celé zdrojáky jádra. Nyní jako root provedeme 'make install'. Mělo by to nainstalovat ovladač do adresáře /lib/modules/verzejádra/kernel/drivers/pcmcia/ (soubor ipwireless_cs.ko) a nastavit počítač tak, aby ovladač bylo možné zavést příkazem:

modprobe ipwireless_cs

(správně, bez toho .ko na konci). Nyní by karta měla začít blikat ledkama a připojit se k síti, ale zatím jen v režimu pohotovosti. Aby se ovladač spouštěl sám, stačí (pokud se nechcete mazat s udevem, na který v pátek nebyl čas) přidat do souboru /etc/modules řádku ipwireless_cs. Tento soubor je procházen při startu počítače a co najde, to se snaží nahrát (týka se jen modulů).

Část druhá - konfigurace

V podstatě teď budu psát po slepu, protože Ubuntu před sebou nemám. V gnomeppp (je to někde v menu pod sekcí Internet) se nastaví připojovací číslo *99#, jméno a heslo shodně 'gprs', typ připojení si nepamatuju (ISDN/USB/analog) - v podstatě stačí, aby to poslalo do karty ATDT*99# (je to vidět v logu), a pak v nastavení je nutno přidat konfigurační řádky (AT příkazy). Tam se zadá tento jeden:

AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0

Pak je ještě dobré si nastavit, aby se adresa a DNS získávaly automaticky.

Píšu to po paměti, asi to nebude moc přesné, když tak mně doplňte. Prosím pokud by to někdo ozkoušel, jestli to tak opravdu je. Já nemám ani kartu, ani Ubuntu, takže musíte pomoci vy.

Dodatečné informace: zkoušeli jsme to myslím na jádru 2.6.17.10. Nyní jsem to zkušebně provedl na 2.6.18, ale tam se asi něco změnilo, kompilace neprojde tak hladce. Ovladač také funguje jen na kartu, která má omezení pro Prahu (1900MHz) - viz. informace Jirky Kosiny v předchozích příspěvcích. Co se týče novějších karet (obojetných), tam to s ovladačem dle informací z TMO nebude tak rychle. Nějaký, který funguje se starými jádry jsem si vyžádal, ale zatím jsem nenašel mnoho času, abych ho upravil pro nová jádra. Pokud se mi to v nějaké stále zajímavé době povede, bu

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #36 kdy: 09 Ledna 2007, 01:30:03 »
Diky za popis! Take doufam ze to  nekdo z majitelu tehle karty odzkousi a potvrdi, pripadne upresni.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #37 kdy: 09 Ledna 2007, 03:18:57 »
Upřesnění:

Jádro - 2.6.17-10-generic, distro Ubuntu 6.10 Edgy Eft

GnomePPP -
Typ připojení: analogový modem
Rychlost: 115200
Vytáčení: Tónové
Hlasitost: Vypnuto
Čekat na oznamovací tón: nezaškrtnuto
Na kartě Možnosti:
Vše nezaškrtnuto

Karta se detekuje při startu systému, pokud je zapojena. Lze ji také odpojit a znovuzapojit (jen vytáhnout a zasunout :) )za provozu - když třeba spadne signál - jen je potřeba vše ukončit (internetový prohlížeč, email, IM - třeba Gaim i samotné GnomePPP - prostě vše, co je na tomto připojení závislé) jinak "nechce" najít signál - alespoň u mne to tak funguje.

Max. rychlost, co jsem naměřil na Speedtest.cz byla zatím kolem 490kb/s download a kolem 240kb/s upload - ve specifikaci tohoto připojení je 512/128!

Petr alias SiLK to popsal perfektně, nezapoměl jsem, že Aleš na mém ntb taky experimentoval, ale nešlo mu už nakonfigurovat připojení...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

jolae

  • Host
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #38 kdy: 23 Ledna 2007, 15:32:49 »
Vse sem udelal dle postupu na stejne distribuci a stejnem jadru, vse probehlo korektne, ale po modprobe se karta neprobudi. Ani v /var/log/messages nic neni, tak nevim:)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 24 Ledna 2007, 11:30:21 »
Zkus napsat email SiLKovi, určitě Ti poradí!
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

danfiala

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #40 kdy: 27 Ledna 2007, 21:04:14 »
Dobry den. Jsem trochu zmateny ... podarilo se rozchodit tu obojetnou kartu, co chodi i mimo Prahu, nebo jen tu Prazskou?

Moc dekuji,
:;DF

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #41 kdy: 28 Ledna 2007, 10:31:15 »
Citace: danfiala
Dobry den. Jsem trochu zmateny ... podarilo se rozchodit tu obojetnou kartu, co chodi i mimo Prahu, nebo jen tu Prazskou?

Moc dekuji,
:;DF
Podařilo se rozchodit jen tu "pražskou" - combo nevlastním, ale někdo tady na fóru i na www.abclinuxu.cz  to už zkoušel, tak to zkus vyhledat...
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

aldrtik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #42 kdy: 07 Února 2007, 14:43:45 »
Zdravim,

PCMCIA 4G COMBI IPWireless T-MOBILE na Debianu

k jadru 2.6.18. (Etch) jsem pouzil ovladac (jikos):
http://userweb.kernel.org/~jikos/ipwireless_cs/ipwireless_cs-2.6.19_2.6.18

po zkompilovani a natazeni modulu se v /dev objevi patricna zarizeni
ttyIPWp*.
Pouzil jsem gnomeppp - vystup je nize.
K pripojeni nedojde - IP adresy se neprideli - ppp nejspis nedobehne.
Ifconfigem nezjistim zadne dalsi nahazujici se sitove zarizeni.

Vypadalo to docela nadejne. Dela to na mne dojem, ze je to HW zalezitost
- v navazovani spojeni. Jestli o tom nekdo vi vic, at upresni.


(GPRS/EDGE pres kabel na N6230i mi chodi obstojne)
aldrtik

--------------

--> WvDial: Internet dialer version 1.56
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
OK
--> Sending: AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
OK
--> Found a good menu option: "1".
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM1L3DT*99#
--> Waiting for carrier.
ATM1L3DT*99#
CONNECT
--> Carrier detected.  Waiting for prompt.
--> Don't know what to do!  Starting pppd and hoping for the best.
--> Starting pppd at Mon Feb  5 14:13:04 2007
--> Warning: Could not modify /etc/ppp/pap-secrets: Permission denied
--> --> PAP (Password Authentication Protocol) may be flaky.
--> Warning: Could not modify /etc/ppp/chap-secrets: Permission denied
--> --> CHAP (Challenge Handshake) may be flaky.
--> Pid of pppd: 14297
--> Using interface ppp0
--> Terminate Request
--> ***** no quoted text found in `rcvd [LCP TermReq id=0xa]' *****
--> Disconnecting at Mon Feb  5 14:13:34 2007
--> The PPP daemon has died: A modem hung up the phone (exit code = 16)
--> man pppd explains pppd error codes in more detail.
--> Try again and look into /var/log/messages and the wvdial and pppd man pages for more information.
--> Auto Reconnect will be attempted in 5 seconds


z messages:

pccard: PCMCIA card inserted into slot 1
Feb  5 15:00:54 macik kernel: pcmcia: registering new device pcmcia1.0
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs 1.0.15-jikos by Stephen Blackheath, Ben Martel and Jiri Kosina
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: Card type V2
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: I/O ports 0xc100-0xc101, irq 3
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: attr memory 0xfe704000-0xfe704fff, common memory 0xfe703000-0xfe703fff
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: registering modem device ttyIPWp0
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: registering monitor device ttyIPWp8
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: registering console device ttyIPWp16
Feb  5 15:00:54 macik kernel: ipwireless_cs: waiting for card to start up...
Feb  5 15:01:15 macik kernel: ipwireless_cs: card is ready.
Feb  5 15:02:30 macik pppd[14539]: pppd 2.4.4 started by chroust, uid 1001
Feb  5 15:02:30 macik pppd[14539]: Using interface ppp0
Feb  5 15:02:30 macik pppd[14539]: Connect: ppp0 <--> /dev/ttyIPWp0
Feb  5 15:03:00 macik pppd[14539]: LCP: timeout sending Config-Requests
Feb  5 15:03:00 macik pppd[14539]: Connection terminated.
Feb  5 15:03:00 macik pppd[14539]: Modem hangup
Feb  5 15:03:00 macik pppd[14539]: Exit.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #43 kdy: 07 Února 2007, 16:04:32 »
Jak se na to koukám, tak je problém ve vytáčení....
Protože se to zkouší půl minuty připojit, pak si to řekne že to nejde a konec...

Byl jste určitě v místě se signálem?
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

jolae

  • Host
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #44 kdy: 08 Února 2007, 00:23:30 »
Citace: jolae
Vse sem udelal dle postupu na stejne distribuci a stejnem jadru, vse probehlo korektne, ale po modprobe se karta neprobudi. Ani v /var/log/messages nic neni, tak nevim:)
Tak jsem zkusmo zkompiloval 2.6.20 kernel i s headers a pod nim jsem zprovoznil ovladace pro 2.6.20
jsou k dispozici tady: http://userweb.kernel.org/~jikos/ipwireless_cs/ipwireless_cs-2.6.20
karta se rozsviti, takze jsem postoupil dal.
Ted je jiny problem,
nastavim gnome-ppp, tak jak tady bylo popisovano a ten mi zakysne tady:
--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!"
--> WvDial: Internet dialer version 1.56
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
--> Sending: ATQ0
--> Re-Sending: ATX3
--> Modem not responding.

 po teto snaze o pripojeni prestane reagovat klavesnice a musim pomoci mysi restartovat :(
zarizeni mam nastavene na /dev/ttyIPWp0

mam odskrtnute cekat na oznamovaci ton

pomuze nekdo?

aldrtik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #45 kdy: 08 Února 2007, 11:39:54 »
Karta PCMCIA 4G COMBI IPWireless T-MOBILE
ma zespodu napsano: Model No: TX
872-921MHz
1900-1920MHz
900-1800MHz

Signal v miste (Hostivar) je 100%  GPRS/EDGE.
Jestli 4G - netusim.

Pouzil jsem opraveny ovladac (jikos) - nize, ale
symptom v predchozim vypisu je tentyz i po zadani volby "nopcomp" -
karta sice navazuje spojeni,  blikani zelene kontrolky pri vytaceni pak ustane,
az sviti chvili plne a pak to spadne.
Preposilam postreh od p. Kosiny.
-------------

Zdravim,

na http://userweb.kernel.org/~jikos/ipwireless_cs/ je dostupna aktualni
verze ovladace pro T-Mobile 4G PCMCIA kartu pro kernely 2.6.18 - 2.6.20.

Podarilo se mi opravit chybu ktera zpusobovala ze pppd na nekterych typech
pripojeni ukazovalo chybove hlasky 'Unsupported protocol ff03 received',
prosim o otestovani od tech u kterych se tento problem vyskytoval a
pripadne nahlaseni problemu.

Dale je _nutne_, pokud se karta pripojuje na GPRS/EDGE a nikoliv na 4G
(napriklad kvuli nedostupnosti 4G signalu v dane lokalite, nebo pokud je k
tomu donucena pomoci prislusneho AT+CFUN) aby pppd bylo spustene s option
'nopcomp', jinak spojeni nebude fungovat. Muze to byt vyzadovano i v
jinych pripadech (zalezi na konfiguraci RAS serveru u T-Mobile, o ktere
nic nevim), takze je vhodne tuto option v konfiguraku pro pppd mit radeji
vzdy.

Dale jsem zjistil (a mam overeno), ze karta se chova tak, ze nekdy
'vyplivne' OK jen tak bez zjevne priciny (napriklad kdyz se nahodi CTS).
Je potreba aby s tim chatscript pocital, jinak muze byt zmateny (muj
chatscript se kterym to pomerne spolehlive chodi prikladam - viz dale).

Nekdy je pripojeni potreba jednou ci dvakrat opakovat, ale zda se mi ze to
je kvuli tomu ze v me lokalite karte chvili trva nez se asociuje se siti
(sledujte pripadne diody na karte), protoze karta da NO CARRIER. Po
nekolikatem opakovani dojde k uspesnemu CONNECTu.

Pro ilustraci prikladam sve konfiguracni soubory /etc/ppp/peers/tm4g a
/etc/chatscripts/tm4g, se kterymi mi to funguje pomerne spolehlive.

Predem diky za jakykoliv feedback,

--
Jiri Kosina
SUSE Labs
jikos/zavinac/jikos.cz

aldrtik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #46 kdy: 08 Února 2007, 12:14:14 »
jeste conf. soubory:

cat  .wvdial.conf  #tento je  vporadku

[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyIPWp0
ISDN = off
Modem Type = Analog Modem
Baud = 115200
Init = ATX3
Init2 = ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
Init3 = AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
Init4 =
Init5 =
Init6 =
Init7 =
Init8 =
Init9 =
Phone = *99#
Phone1 = *99#
Phone2 =
Phone3 =
Phone4 =
Dial Prefix =
Dial Attempts = 1
Dial Command = ATM1L3DT
Ask Password = off
Password = gprs
Username = gprs
Auto Reconnect = on
Abort on Busy = on
Carrier Check = on
Check Def Route = on
Abort on No Dialtone = on
Stupid Mode = off
Idle Seconds = 0
Auto DNS = on
;Minimize = off
;Dock = off
;Do NOT edit this file by hand!

cat /etc/ppp/peers/wvdial  #v nem ocekavam neco spatne

debug
cdtrcts
nodetach
noauth
noipdefault
defaultroute
replacedefaultroute
modem
novj
#novjccomp
#nobsdcomp
lcp-echo-interval 0
lcp-echo-failure 0
usepeerdns
lock
nopcomp



--------------
od jikose funkcni scripty:  

cat /etc/chatscripts/tm4g

ABORT BUSY ABORT 'NO CARRIER' ABORT ERROR
'' "AT"
AT ""
OK AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0 ""
OK "ATDT*99#"
CONNECT \d\c
-------------------

cat /etc/ppp/peers/tm4g

hide-password
nopcomp
noauth
connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/tm4g"
debug
/dev/ttyIPWp0
230400
defaultroute
noipdefault
user "gprs"
ipparam tmobile

aldrtik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #47 kdy: 11 Února 2007, 22:48:15 »
Ta karta na scripty  (pon tm4g) od J. Kosiny opravdu chodi.
Ve skriptech se mi pri ukladani z maileru (Seznam) ulozily CRLF navic, takze po jejich
vymazani uz to funguje.

Mimo Prahu ale na gprs nenaskoci.

dejfidek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #48 kdy: 29 Března 2007, 16:12:30 »
Ahoj,

tak nevim co delam spatne, ale nejak mne to neposloucha.

Pouzivam jadro 2.6.17-11, nainstaloval jsem ovladace by Jiri Kosina pro kernely 2.6.18 - 2.6.19. Bohuzel pri startu obdrzim nasledujici vypis:

Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs 1.0.15-jikos2 by Stephen Blackheath, Ben Martel and Ji
ri Kosina
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: Card type V2/V3
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: I/O ports 0x3100-0x3101, irq 3
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: attr memory 0xd0042000-0xd0042fff, common memory 0xd0
041000-0xd0041fff
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: registering modem device ttyIPWp0
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: registering monitor device ttyIPWp8
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.304000] ipwireless_cs: waiting for card to start up...
Mar 29 15:21:43 stbreda-laptop kernel: [17179594.516000] lp: driver loaded but no devices found

Ale zaznamenal jsem pokrok, ze jedna ledka uz sviti zelene.

Pouzivam ovladac /dev/ttyIPWp0, a po pokusu o prihlaseni mi to napise:

--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!"
--> WvDial: Internet dialer version 1.56
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
OK
--> Sending: AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
OK
--> Found a good menu option: "1".
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM0L0DT*99#
--> Waiting for carrier.
ATM0L0DT*99#
ERROR
--> Invalid dial command.
--> Disconnecting at Thu Mar 29 16:26:04 2007


a nebo


--> Ignoring malformed input line: ";Do NOT edit this file by hand!"
--> WvDial: Internet dialer version 1.56
--> Initializing modem.
--> Sending: ATX3
ATX3
OK
--> Sending: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0
OK
--> Sending: AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
AT+CGDCONT=1,"PPP","internet.t-mobile.cz","0,0",0,0
OK
--> Found a good menu option: "1".
--> Modem initialized.
--> Sending: ATM0L0DT*99#
--> Waiting for carrier.
ATM0L0DT*99#
NO CARRIER
--> No Carrier!  Trying again.
--> Maximum Attempts Exceeded..Aborting!!
--> Disconnecting at Thu Mar 29 16:36:47 2007


Tak a ted co dal. Co se dalo, to jsem precetl, ale nenasel jsem zadne reseni.

Predem dik!

dejfidek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
T-Mobile 4G PCMCIA karta [prozatím vyřešeno]
« Odpověď #49 kdy: 29 Března 2007, 17:37:32 »
upd:

tak pomoci scriptu od J. Kosiny uz to jede, ale DNS mi to neprideluje, musim si je nastavit rucne. Momentalne jsem v Praze, ale snad to pojede i mimo. Overim a napisu.

Mimochodem, existuje nejaka utilitka na sledovani stavu 4G karty ? Rychlost, signal apod.. Jo a jakym prikazem nebo zpusoubem se da ukoncit to PPP spojeni? Dik!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.