Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z  (Přečteno 3904 krát)

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z
« kdy: 02 Února 2008, 18:55:47 »
Zdravím, mám výše uvedený notebook. Přes ndiswrapper mám nainstalovanou wifi  kartu Atheros Communications, Inc.AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter kartu. Přes vlastní rooter s WPA ochranou a heslem jsem připojen na net. Po vypnutí notebooku musím vždy znovu zadávat heslo a to několikrát, než se mě povede opět se dostat na net. Jak na to, poradí někdo? děkuji Honza



 

gargy2002

  • Host
Re: Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2008, 13:54:06 »
Zdravím, mám výše uvedený notebook. Přes ndiswrapper mám nainstalovanou wifi  kartu Atheros Communications, Inc.AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter kartu. Přes vlastní rooter s WPA ochranou a heslem jsem připojen na net. Po vypnutí notebooku musím vždy znovu zadávat heslo a to několikrát, než se mě povede opět se dostat na net. Jak na to, poradí někdo? děkuji Honza



 
To by mozna mohl byt problem s network managerem. Nainstaluj WICD, pred samotnou instalaci odinstaluje defaultni network manager a pote teprve nainstaluje hlavni program. S WPA nema zadnej problem, pokud to karta podporuje.
Taky bych pripomnel, ze Atherosy se zprovoznujou pres madwifi, ale jestli to funguje i pod ndiswrapperem, je to ok...

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2008, 18:17:33 »
Děkuji za odpověď. WICD nemůžu v Synaptic najít. Zkoušel jsem nainstalovat madwifi, ale bohužel bez výsledku. Honza

tlamic

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 190
Re: Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z
« Odpověď #3 kdy: 03 Února 2008, 18:54:42 »
Omlouvám se. aplikace nainstalovaná a vše funguje, jak má. Ještě jednou děkuji. Honza

gargy2002

  • Host
Re: Nastavení wifi v notebooku Acer aspire 5720Z
« Odpověď #4 kdy: 03 Února 2008, 22:08:58 »
Omlouvám se. aplikace nainstalovaná a vše funguje, jak má. Ještě jednou děkuji. Honza
WICD neni v Synapticu, musi se stahnout .deb balicek a nainstalovat. Potom to bude chtit pridat zdroj pro aktualizace, ale to je jednoduche...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.