Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu  (Přečteno 16235 krát)

anicka

  • Host
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #25 kdy: 18 Července 2007, 00:26:18 »
Citace: Jenda
Petře, překládat Ti nikdo nebrání, a vstupem do sdružení se situace rozhodně nezmění.
Software jsme se rozhodli, že skloňovat nebudem. Live with it.
Skloňovat anglický výrazy v češtině osobně pokládám za dost velkou prasárnu - sorry za ten výraz - a to i v případě, že tomu Pravidla českého pravopisu nebrání.

Pavelp

  • Host
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #26 kdy: 18 Července 2007, 07:20:18 »
Anicko, zachovejte chladnou hlavu, az to tu vypukne potreti, poctvrte, uz to budete brat jako folklor. Hlavne se nenechte vtahnout do "ohne", to si musite pohlidat.

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #27 kdy: 18 Července 2007, 07:35:47 »
Anicko, vy jste se teda rozjela :) :) :)
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #28 kdy: 18 Července 2007, 07:55:28 »
Anicko, Pavel ma pravdu, tyhle zabomysi valky se tu bohuzel vedou porad. Je mi z nich pokazde smutno, protoze i kdyz obe strany maji pravdu, osobni spory obou stran snad ani nedovoli, aby doslo k rozumne dohode (doufam, ze se pletu). O tom, ze to nesvedci komunite, neni snad ani treba mluvit. Nicmene i tak si myslim, ze komunita je pruzna a oklepe se z toho. Popravde - dokud k nam budou chodit lide z jinych distribuci pro radu s tim, ze reagujeme rychleji a lepe, nebudu se timto "folklorem" zabyvat :)

Co se tyce prekladu - take jsem registrovany a neco malo jsem udelal (hodne malo :)), ale nemam cas na oboji, takze bud budu mizerny prekladatel, anebo se budu snazit resit problemy lidi, kteri zde na foru hledaji odpovedi (coz mi snad jde lepe, nez preklady ;)) Radeji volim druhou variantu. Doufam, ze casem to bude lepsi.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #29 kdy: 18 Července 2007, 08:47:29 »
Citace: anicka
Citace: Petr Tomeš
Hm, tak se v těch stanovách konečně naučte skloňovat software a šetřete těma hurá akcema pak jsou z toho nedorozumění jako tato. Taky by mě zajímalo, zda se mohu přihlásit do sdružení a konečně zase překládat, když to prakticky nikdo nedělá. Hlavně, že počet zaregistrovaných lidí v týmu byl kolem padedásti...
Sorry, ale jsou ty stanovy jenom o tom, jestli se podstatné jméno software skloňuje nebo ne? :/ Důležitý je snad hlavně obsah, ne vycizelovaná forma.
No, tak zatím zde nikdo nevysvětlil, jak se do toho sdružení lze přihlásit.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #30 kdy: 18 Července 2007, 08:59:30 »
Citace: anicka
Citace: Petr Tomeš
Zajímalo by mně, proč je na stránce http://www.ubuntu.cz/kontakt uvedeno "Občanské sdružení Ubuntu CZ", což je v přímém rozporu s http://wiki.ubuntu.cz/Sdru%C5%BEen%C3%AD , nebo ta celá maškaráda byla jen pro srandu?

Operuje se tam s takovým nadpisem, v žádné novince ani oznámení na fóru nebylo řečeno ani slovo o tom, kdy a jak bylo to sdružní založeno, zda mělo nějakou schůzi, co dělá... Chce zajistit "úplnou českou lokalizaci", pche, a jak, když za posledních několik měsíců přeložil vesměs jen Karel Páral pár řetězců v pár balících?

To sdružení asi nic nedělá a l10n má čtvrt roku nezměněný obsah, lokalizační konference se nehýbe několik měsíců atd. atd.

Martin sepíše nějaké specifikace a snad i něco programuje, ale Jenda si tu snad jen rozesílá trička a píše stanovy. Já chtěl přivést Ubuntu na pracovní stůl v ČR - a přiváděl. Ale kromě pár lidí tady ve fóru a na wiki snad nikdo jiný nic moc nedělá. :(

Takže: Co to má znamenat a co s tím kdo chce udělat?
Vážený pane Tomeši, určitě jste toho pro české Ubuntu mnoho udělal a vážím si Vaší práce.

Když však čtu Váš příspěvek a zejména Vaši poslední větu "Co to má znamenat a co s tím kdo chce udělat?", zajímalo by mě, kdo Vás pověřil tím, abyste zde dělal VIP ředitele? :O
Nikdo mě nepověřil nic takového nedělám. Ptám se, jako uživatel, návštěvník a přispěvatel tohoto projektu. Nikdo zatím nebyl schopen odpovědět, co to mělo znamenat. A to mě znepokojuje.

Citace: anicka
To, zdali se někdo do práce pro Ubuntu vůbec zapojí, a jakým způsobem je opravdu dobrovolné a dělat takové "kampaně" stylem jako poslední dobou bylo v překladatelském týmu zaregistráno 50 účastníků (pokud tomu tedy dobře rozumím) a nikdo z nich nic nedělá! (jak píšete v tomto vláknu) je myslím si, velice kontraproduktivní. :/ Mně osobně jako uživatele Ubuntu by takovéto s prominutím kecy docela rychle a spolehlivě odradily od spolupráce, to mi věřte.
Já jen popsal realitu a z té konference jsem před čtvrt rokem odešel proto, aby ty lidi mohli pracovat, jak si to "vydupali". Byli to jen lži, výmysly, kecy a zámiňky. nedělají ani ň. Za celou tu dobu. Tak buď je tam neschopné vedení nebo neschopní lidé. Dokud jsem tam byl, tak se aspoň něco dělalo.

Citace: anicka
A začátek příspěvku snad nemá smysl komentovat :( vidím to jen jako záminku pro vyřizování nějakých osobních animozit nebo čeho ....
Jistě, někomu se prostě hodí si do mně kopnout a na fakta - nikdo nic moc nedělá - nereagovat. Je to snad můj problém, milá Aničko, že nikdo nic nedělá? Není. Ale chci s tím něco dělat, a to můžu tak, že opět budu pomáhat. Ale doslova se mi hnusí pomáhat tam, kde o to lidi nestojí, kritizují, mění koncepci a sami nic nedělají a pokrytecky ještě k tomu všemu používají výsledky mé práce (lokalizace).

To je typické čecháčkovství: Ty úspěšné odstřihnout, protože poukazují na ty neschopné. I malému dítěti musí být jasné, která varianta je lepší: Člověk s výsledky stabilně po dobu dvou let většími než padesát lidí, kteří za poslední tři měsíce mají prakticky nulový výsledek.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #31 kdy: 18 Července 2007, 09:40:14 »
Citace: hase
Petr Tomes
Uz som si to vsimol viac krat! Vase znalosti vam nikto neupiera - ani vasu zasluznu pracu. Ale mozno by to chcelo trochu viac skromnosti, ucty k ludom a k ich nazoru. Urcite by to pre vas z hladiska medziludskych vztahov bolo osozne a prinosne. Tiez sme mali nejaku debatu a vy ste reagoval "to tady nechci videt" ... Myslim, ze ste na taketo moresy este trochu primlady...
Protože přirovnávat Linux a open source ke komunismu je zcela neprozíravé a hnusné, to se na mně nezlobte.

Já jsem diskusi otevřen a těším se na spolupráci. A vězte, že pokud už nebudu muset dělat tolik, jako v minulosti (= té půl stovky dalších lidí se ochotně zapojí dle svých možností a zájmu do pravidelného a efektivního překladu v upstreamu podle určitých pravidel a koordinace), tak budu jásat a tleskat nejvíc. A komunita a uživatelé se mnou. A tržní podíl bude mít vytvořené ještě silnější předpoklady k růstu než teď.

Jsem pouze proti tomu, aby v konferenci nebyl pořádek. A proti tomu překládat neefektivně a problémově - tzn. v Rosettě na Launchpadu namísto spolupráce s upstreamem, kterou jsem silně prosazoval už v loni.

Problémy v nepochopení plynou z toho, že člověk, který přispíval nejvíce, musí mít logicky a přirozeně největší zájem na tom, aby jeho práce nešla do kytek s každou další verzí Ubuntu a nedosatla se ani k uživatelům jinýchdistribucí (tzn. k drtivé většiěn uživatelů Linuxu, ač je i tak uživatelů Ubuntu poměrně hodně). A také má zájem na tom, aby neupadla kvalita překladů - jak nových, tak starých. A zákonitě je z toho nejvíce nešťastný a rozhořčený než kdokoliv jiný, také tomu věnoval svůj zájem a volný čas v hodně složité době a situaci...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #32 kdy: 18 Července 2007, 09:54:48 »
O komunizme a jeho myslienkach sa tu uz nejak rozoberat nebudem - mam na to svoj nazor - aj na urcitu spojitost z obecnym a nezstnym snazenim ludi okolo Linuxu - toto je forum Ubuntu, takze neprozirave a hnusne, komentovat nebudem! Iba ze je to len dalsi "vystrel od pasu", bez schopnosti zamysliet sa, ze tym zas len niekoho popudite! To je uz jasne napisane v mojom 1. prispevku. Trochu miernosti, priatelskosti, mozno i diplomacie...pane boze, ved ste chytry chlap! Myslite ze viest vojnu je oproti kamaradskosti (" sudruzskosti :) ) lepsi prostriedok, ako dosiahnut ciel?
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #33 kdy: 18 Července 2007, 10:03:22 »
Citace: hase
O komunizme a jeho myslienkach sa tu uz nejak rozoberat nebudem - mam na to svoj nazor
Komunismus je zrůdná myšlenka, která v praxi za posledních sto let výrazně negativně postihla životy stamilionů lidí a mnohé nevinné odstavvila zespolečnosti či přímo zlikvidovala.

Linux a open source je jeden z mnoha vývojových a obchodních modelů softwaru, který si lidé mohou vybat, pokud se jim líbí a vyhovuje jejim potřebám.

To jsou natolik nesouměřitelné věci, že je naprosto nepřijatelné, nedůstojné a (napsal bych možná i jiné slovo) je porovnávat a připodobňovat. O tom není dále co diskutovat, pokud si nejste schopen uvědomit toto. Tečka.

Žádné politické diskuse sem na fórum Ubuntu stejně nepatří.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #34 kdy: 18 Července 2007, 10:30:56 »
Komunismus je zrůdná myšlenka, která v praxi za posledních sto let výrazně negativně postihla životy stamilionů lidí a mnohé nevinné odstavvila zespolečnosti či přímo zlikvidovala.
To ma chcete presvedcit o svojej pravde? A zase ste nieco od boku vystrelil - ja som sa o komunizme nechcel bavit - poukazoval som skor na vase moresy...

Dobre teda. Myslim, ze ste sa narodil o trosku neskorsie ako ja a tak si nepamatate na urcite pozitivne veci z tej doby. To je predovsetkym kamaratstvo, vzajomna pomoc ludi a nezistna praca na spolocnom diele. V dnesnej tvrdej dobe (ako ste sam povedal) - plnej individualizmu a egoizmu, ludia podvedome hladaju priatelov, spolocenstvo slusnych ludi, moznost nieco v tom spolocenstve vytvarat bez osobneho zisku a byt sucastou niecoho ineho, ako nam ponuka tato komercna doba. Aspon ja to tak citim.
Dal by som vam par osobnych otazok:
Aky mate pocit, ked niekomu tu na fore pomozete?
Aky mate nazor na Microsoft?
Co citite, ked sa spolocnymi silami nieco podari "rozchodit"?
Ked sa vam podari nieco urobi, prelozit...mate len pocit vlastneho zadostucinenia, alebo ste rad, ze ste svojou trochou prispel "do mlyna"?
Nemate pocit, ze v tejto komunite naraz zmizli vulgarizmy, osobna nevrazivost a ze aj TO vas tu drzi - nielen ten software...?
Ci su za tym vsetkym len vase osobne ambicie?

Nemusite mi odpovedat - ja odpoved poznam, len sa nad tym zamyslite a urcite pridete na to, preco som vas v tejto debate oslovil.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #35 kdy: 18 Července 2007, 10:48:13 »
Zase ty žabomyší války.
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #36 kdy: 18 Července 2007, 12:53:51 »
Citace: Petr Tomeš
No, tak zatím zde nikdo nevysvětlil, jak se do toho sdružení lze přihlásit.
Postup přihlášení a následného přijetí za člena je snad dost přehledně vysvětlen ve stanovách...
Zatím se nikam hlásit nemůžete z jendoho prostého důvodu - sdružení nebylo založeno ;).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #37 kdy: 18 Července 2007, 12:54:48 »
Citace: piškot
Zase ty žabomyší války.
No a co s tím naděláme?

Tomáš "Piškot" Petera

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 839
    • http://www.spolnet.cz
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #38 kdy: 18 Července 2007, 16:48:39 »
Půjdeme ven, protože je tam hezky :)
Už to funguje ... tedy než se rozhodnu to zase poladit.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #39 kdy: 18 Července 2007, 17:18:03 »
Citace: piškot
Půjdeme ven, protože je tam hezky :)
Co to je to "ven"? :D

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #40 kdy: 18 Července 2007, 19:00:25 »
Venku je vedro, že je to k nevydržení.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

nodrive

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #41 kdy: 20 Září 2007, 23:50:10 »
Ahoj! Může mi někdo vysvětlit, proč byl Petru Tomešovi při tolika emocích vytýkán jeho pravdivý názor? Když o několik týdnů později se při mírumilovné diskuzi dojde k tomu, že měl vlastně pravdu: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=101204#p101204
P.S.: Jsem pro odblokování Petra Tomeše. Myslím, že nám tu takový člověk chybí.
Pro upřesnění citát:
Citace: Petr Tomeš
Hm, tak se v těch stanovách konečně naučte skloňovat software a šetřete těma hurá akcema pak jsou z toho nedorozumění jako tato. Taky by mě zajímalo, zda se mohu přihlásit do sdružení a konečně zase překládat, když to prakticky nikdo nedělá. Hlavně, že počet zaregistrovaných lidí v týmu byl kolem padedásti...

anicka

  • Host
Občanské sdružení a vedení/vývoj českého projektu
« Odpověď #42 kdy: 21 Září 2007, 02:00:22 »
Nejsem pro odbanování pana Petra Tomeše. Sorry, mně osobně fakt nechybí ani on ani jeho [flamewar]. :-D

Edit:
Zato tu máme rADa ... :-/ a [flames] už tady jsou zase :-x ...
« Poslední změna: 15 Října 2007, 14:29:23 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.