Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Konverze videa - velikost stran - ořez  (Přečteno 1617 krát)

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Konverze videa - velikost stran - ořez
« kdy: 31 Prosince 2012, 22:52:23 »
Dobrý den.
Občas potřebuji zkonvertovat DVD / BR / MP4 filmek 3-4 GB (90 min). do menší velikosti (700 MB), přesto však by měl být koukatelný.
Pod Win jsem používal flaskmpeg http://www.flaskmpeg.net/screenshots.php, který mimo jiného uměl i výběr oblasti ke kódování. Myškou jste si např. vybrali oblast bez černých pruhů nahoře i dole, nebo jste takto převedli formát z 16:9 do 4:3. V Linuxu u podobných programů tuto vlastnost postrádám. Zatím jsem zkusil:

1) Arista traskodér 0.9.7 http://www.transcoder.org/ - požadovaná funkce není k dispozici, a nebo nevím, jak na to
2) Transmagedon 0.20 - velmi jednoduchý program s minimem nastavení - navíc se vždy uloží pouze 1,4 MB, poté se program tváří, že je vše hotovo, ale nic dalšího se neděje
3) Avidemux 2.5.4 - GTK+ -  při otevírání konkrétního zdrojového wmv http://www.ulozto.cz/xqeXHef/postradatelni-2-blade-41-cz-titulky-1-wmv#download souboru na stroji s CPU AMD program spadne s chbovou hláškou
Kód: [Vybrat]
Assert failed :_offset<=pakSize
 at line 362, file /build/buildd/avidemux-2.5.4/avidemux/ADM_inputs/ADM_asf/ADM_asfPacket.cppADM_backTrack
asfPacket::nextPacket(unsigned char)
asfHeader::buildIndex()
asfHeader::open(char const*)
ADM_Composer::addFile(char const*, unsigned char, fileType)
avidemux2_gtk() [0x4536b7]
FileSel_ReadWrite(void (*)(char const*), int, char const*, char const*)
avidemux2_gtk() [0x52b8f5]
HandleAction(Action)
guiCallback(_GtkMenuItem*, void*)

g_signal_emit_valist
g_signal_emit_by_name

g_signal_emit_valist
g_signal_emit


g_signal_emit_valist
g_signal_emit
u notebooku s CPU Intel funguje program i s výše uvedeným souborem OK, ale požadovanou funkci jsem opět neobjevil.

Předem díky za rady a vše nejlepší do Nového roku 2013!
« Poslední změna: 31 Prosince 2012, 22:54:11 od majakmp3 »

aloisam

  • Host
Re:Konverze videa - velikost stran - ořez
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2013, 23:32:24 »
ahoj, v avidemuxu→Video→Kopie→změň na něco do čeho to chceš uložit, a pak můžeš aplikovat Filtry→Crop, Resize, atd...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Konverze videa - velikost stran - ořez
« Odpověď #2 kdy: 03 Ledna 2013, 09:46:59 »
Já používám už na vše program DeVeDe, je takový, jak bych to řekl... Blbuvzdroný?
https://apps.ubuntu.com/cat/applications/devede/
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re:Konverze videa - velikost stran - ořez
« Odpověď #3 kdy: 03 Ledna 2013, 11:48:56 »
Na vyzkoušení můžeš zkusit i Format Junkie. Nevýhoda je, že zatím není v oficiální distribuci, je anglicky a autor zmizl při stormech v USA, i když od tam není. Ale vývoj pokračuje dál. Nevím.(Neví někdo podrobnější info?)
Je blbuvzdorný, ale někde až moc. Crop a tak umí, jen nevím, jak je to praktické, když se nastavuje v pixelech a patrně nemá v sobě měřítko.

Umí konvertovat zvuk, video(i přidat titulky), iso, obrázky a já nevím co ještě. Zkoušel jsem jej na video.
Občas člověk neví co vyleze. Když mám AVI soubor, strčím mu jej a nastavím AVI výstup, prostě jen zkopíruje soubor :D Pokud vyberu MKV, už komprimuje. Dodatečně v nastavení lze ovlivnit si myslím dostatečně výslednou kvalitu a tak.

https://launchpad.net/~format-junkie-team/+archive/release
« Poslední změna: 03 Ledna 2013, 11:51:22 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re:Konverze videa - velikost stran - ořez
« Odpověď #4 kdy: 03 Ledna 2013, 12:01:43 »
Jinak teď mě velice příjemně překvapil KdeNLive. Pracuje s profily videa. Tj. že vyberete profil a načtete video. Měl jsem vybraný špatný profil a sám si detekoval rozlišení videa, snímkovou frekvenci a tak a nabídl správný profil. Třeba skrývá ještě více dobrých překvapení. Jo a umí kódovat vícevláknově i tam, kde to ty mladší projekty Gnome nezvládají. Dříve jsem myslel, že je to čistě záležitost kodeku. Což asi je, ale některé programy tvrdošíjně odmítali použít více jader, tak asi posílají špatné nastavení do kodeku.

Stručně řečeno, je to jeden program z mála, co má navrch při práci s videem nejen díky uvedeným faktům. Je třeba jej zažít.

PS: Teď jsem mu zkoušel podstrčit video z foťáku, se kterým mělo spoustu jiných programů včetně Avidemuxu problém(nutno u něj nastavit, ale prvně se dopátrat v příkazové řádce, kde je chyba). Problém byla jen audio stopa na jiném vzorkování. Kdenlive si s tím bez problémů poradil.

Za mě je Kdenlive pro amaterské užívání jednička.
« Poslední změna: 03 Ledna 2013, 12:16:23 od Roman "Rovano" Vacho »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.