Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: náhrada za Microstation [vyřešeno]  (Přečteno 3029 krát)

zulu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
náhrada za Microstation [vyřešeno]
« kdy: 10 Května 2007, 05:03:12 »
Tak jsem se k tomu konečně odhodlal a nainstaloval jsem si Ubuntu. Bohužel jsem projektant a pro práci potřebuji program Microstation od firmy Bentley, která kdysi dělala verzi i pro Linux, ale kdeže jsou ty časy. Kdyby jste někdo věděl o programu pro Linux s podporou *.dgn budu rád za vaše odkazy. Situaci řeším rozdělením disku na partition s Ubuntu a Win XP. Spouštět program pro Win pod Linuxem si zatím netroufnu.

Problémy s instalaci byly tyto:

1) Grafika GeForce FX5200 naběhla v malém rozlišení. žádný návod jako Envy nebo balíčky nepomohlo. Zřejmě je to tím, že zatím nemám přístup na net. Pomohlo až ruční nastavení

   sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

a přepsání rozlišení. Světe div se a běží.

2) Tiskárna se sama nenainstalovala. Je to velkoplošná tiskárna DesignJet 100, po ručním doinstalování se chytla a jede. Hurá!


3) Udivilo mě, že čeština je v Ubuntu tak napůl. Ale co jsem zde četl dá se to vyřešit.


4) Naneštěstí mám modem Microcom ADSL DeskPorte USB. Dle podrobných návodů jsem zkoušel nahrát firmware a kdesi cosi, ale bezvýsledně. Proto zakoupím modem s ethernetem, tak mi držte palce, abych ho rozchodil.

Tak to jsou všechny negativa a teď už si snad budu užívat samých pozitiv. Do budoucna bych rád ovládal trochu více příkazovou řádku terminálu a pochopil kde je co uloženo. Chtěl bych se vás optat jak je to se znalostí C (céčka). Je nutno aspoň trochu ovládat tento jazyk nebo mě to nemusí zajímat. Na to si totiž netroufnu. Zalíbil se mi ale Python a udělal jsem si už i krátký prográmek i když bez grafiky, ale na moje potřeby v zaměstnání to bohatě stačí, zbytek jednodušších věcí vytvořím v tabulkovém procesoru OO.o.

Závěr: Ubuntu budu využívat na psaní textů a kancelářské práce, dále na brouzdání po síti a  zkusím i nějaká ta multimédia. Pro rýsování musím používat Win.


Doufám, že jsem nikoho nepohoršil, jak jsem se rozepsal, ale mám radost, že jsem pár věcí zprovoznil.
« Poslední změna: 22 Prosince 2007, 17:44:27 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
náhrada za Microstation - Pozdrav od nováčka [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 10 Května 2007, 06:55:21 »
ad Microstation - toto vypadá nadějně

ad čeština - vyřešit se to dá - stačí najít lidi, kteří se připojí k lokalizačnímu týmu a budou překládat

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
náhrada za Microstation - Pozdrav od nováčka [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 10 Května 2007, 09:10:29 »
Ad čeština: musíte také doinstalovat balíky
language-support-cs
language-pack-cs-base
language-pack-gnome-cs-base

což by vám to snad mělo počeštit víc...
Ale celé Ubuntu počeštěné není, nejsou lidi
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

zulu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
náhrada za Microstation - Pozdrav od nováčka [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 10 Května 2007, 16:07:55 »
Děkuji všem za odpovědi, zkusím rozchodit ten Win4Lin, ale až při troše času. S tím překladem do češtiny nepomůžu. Moje znalosti středně pokročilé by nestačily. Až mi příjde router, zkusím nainstalovat cz, aby bylo alespoň české menu :-).

Hezký den

zulu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
náhrada za Microstation - Pozdrav od nováčka [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 16 Května 2007, 01:11:35 »
Tak mi dorazil router, už Vám píšu s jeho pomocí. Češtinu jsem také doinstaloval. Takže jsem šťastnej jak blecha. Konečně jsem vyřešil všechny problémy a už mi zbývá jenom pohrát si s Win4Lin.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.