Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém se zvukem ("vypinání" při vyšší hlasitosti)  (Přečteno 1235 krát)

redhot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Ahoj, dnes jsem si naistaloval ubuntu 14.04 LTS a mám problém se zvukem.
Pokaždé když si v systému nastavim hlasitost na 100% a pustím nějakou hudbu, musím zárověn stáhnout hlasitost na reproduktorech, protože mi automaticky systém hlasitost ztlumí. Nejstabilnější se mi to chová při nastavení hlasitosti okolo cca 60%, pak mužu na reproduktorech relativně dost zvýšit hlasitost. Ovšem pokud ji dám moc vysoko, tak se začne zvuk sekat (v předvolbách zvuku to pak pořád dokola ztlumuje a vrací hlasitost na zpět).
Nevím si stím rady, prohledal jsem už par diskuzí, ale nic jsem nenašel. Dělájí mi to formáty jak mp3 tak i ogg a navíc např. z této stránky www.uspavac.cz mi to hraje tak strašně potichu, že je to skoro neslyšitelné. Děkuju za pomoc. PS. s linuxem začínám.

Radovan76

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re:Problém se zvukem ("vypinání" při vyšší hlasitosti)
« Odpověď #1 kdy: 10 Srpna 2014, 16:30:20 »
Mne to robili cez mikrofon, bol prebudeny vstup, skus stiahnut alebo uplne vypnut mikrofon.

redhot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re:Problém se zvukem ("vypinání" při vyšší hlasitosti)
« Odpověď #2 kdy: 10 Srpna 2014, 16:48:56 »
Kromě reproduktorů nemam zapojenej žádnej další audio vstup nebo výstup. Zkoušel jsem zapojit misto reproduktoru sluchátka a nic se nezměnilo.

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Problém se zvukem ("vypinání" při vyšší hlasitosti)
« Odpověď #3 kdy: 10 Srpna 2014, 17:45:44 »
Ubuntu má v nastavení zaškrtávátko, které umožňuje zvyšovat hlasitost přes 100%, což může dělat podobné problémy, to případně doporučuju vypnout.

Jinak má většina aplikací nezávislé ovládání hlasitosti v rámci té globální, tak to případně také zkontrolovat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.