Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OpenGL - mozna mam nekde problem  (Přečteno 2608 krát)

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
OpenGL - mozna mam nekde problem
« kdy: 23 Srpna 2006, 18:34:21 »
Zdravim,
muj predchozi system byl Slackware 10.2. Mel jsem tam nainstalovane ovladace VIA UNICHROME z http://dri.freedesktop.org/snapshots/ a kdyz jsem spustil glxgears, tak se mi tam tocila takova 3 kola a ukazovalo to frekvenci FPS.

Ted mam Kubuntu, a kdyz spustim glxgears, tak se sice objevi kola, ale CPU jede na 100% a nepise to zadnou frekvenci FPS. Podotykam, ze takovato situace na minulem systemu znacila to, ze 3D akcelerace nefunguje (nebyly nahozene moduly agpgart, nebylo nahozene DRI atd. - puvodni ovladace ze Slacka, ne ty nove z dri.desktop.org).

Zkusil jsem tedy opet pouzit ovladace z vyse uvedene stranky, ale dela to to stejne.

Poradi mi nekdo:

1) Jak zjistim, jestli 3D akcelerace jede nebo ne ?

2) Jestli je OK, ze pri spusteni glxgears jede CPU na 100% a nepise to nic o frekvenci FPS?

Predem diky za vsechny odpovedi

Karel

kozzi11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #1 kdy: 23 Srpna 2006, 18:38:56 »
no toto se mi taky deje u *ubuntu distribuci ale jinak akcelerace vzdy fungovala asi tam je nejaka spatna verze mesa-utils co co ja nevim jinak overis si to tak ze zadas glxinfo a jestli to vypise rendering yes tak je to ok

__Karel__

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 120
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #2 kdy: 23 Srpna 2006, 18:45:03 »
Jo, "direct rendering: Yes", ale vadi mi ta 100% vytizenost CPU. To bude potom pri pouzivani nejake aplikace taky vykreslovani sceny zrat 100% CPU a na jadro aplikace nezustane ?

Mimochodem, co jsou mesa-utils ?

Karel

kozzi11

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #3 kdy: 23 Srpna 2006, 19:38:07 »
no stim procesorem si hlavu nedelej u aplikaci to nedela chyba je jen v tom glxgears jinak mesa-utils je cast balicku mesa coz zajistuje praci s opengl alspon podle me viz http://www.freesoftwaremagazine.com/node/1722

Mike Sanczes De Lorean Janczinsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
    • http://intruder.gmork.cz
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #4 kdy: 08 Září 2006, 01:39:45 »
Mam podobny problem ale s tim, ze direct rendering mam vyple,... cim ho nahodim? Jedu s ATi Radeonem 9200. Podle navodu tady na foru se mi to stale nedari :-(
by INTRUDER

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #5 kdy: 08 Září 2006, 09:53:04 »
Me se to zda normalni, ze 3D aplikace vyuzivaji 100% procesoru, pokud nemaji vrchni limit na fps. Aspon na woknech to tak funguje vzdy. Taky mi zerou glxgears 100% cpu (mam fglrx). Je teda zajimavy, ze na notesu mam open-source radeon driver, a tam to zere jen 80% cpu. Tak nevim. Podle me je to tim, ze je tam tak pomala grafarna (radeon7500), ze ten 2ghz procesor se uz nudi, i kdyz jede grafika na max. to se ti u soucasnych grafik nestane.

Jestli ti akcelerace zjistis jednoduse:
Kód: [Vybrat]
$ glxgears -printfpsPokud mas aspon kolem 1000, tak mas akceleraci.
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
OpenGL - mozna mam nekde problem
« Odpověď #6 kdy: 08 Září 2006, 10:09:08 »
Citace: Ripper
Me se to zda normalni, ze 3D aplikace vyuzivaji 100% procesoru, pokud nemaji vrchni limit na fps. Aspon na woknech to tak funguje vzdy. Taky mi zerou glxgears 100% cpu (mam fglrx). Je teda zajimavy, ze na notesu mam open-source radeon driver, a tam to zere jen 80% cpu. Tak nevim. Podle me je to tim, ze je tam tak pomala grafarna (radeon7500), ze ten 2ghz procesor se uz nudi, i kdyz jede grafika na max. to se ti u soucasnych grafik nestane.

Jestli ti akcelerace zjistis jednoduse:
Kód: [Vybrat]
$ glxgears -printfpsPokud mas aspon kolem 1000, tak mas akceleraci.
Hehe, tak zrovna včera jsem dělal update a když jsem pustil glxgears - printfps, tak mi to psalo neznámý parametr a tak jsem se na to vykašlal a pustil jen glxgears áááá koukám, že to už fps vypisuje samo ..... zajímavé :-)
Aj dont spíík ííngliš :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.