Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přenos zvuku přes SSH, stream přes internet  (Přečteno 52 krát)

martin1332

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Přenos zvuku přes SSH, stream přes internet
« kdy: 05 Května 2024, 21:25:32 »
Zdravím, chtěl bych poprosit, jestli by mi někdo ochotný, kdo nebude psát urážky, nebo, že si to mám vygooglit pomohl rozchodit následující (můžeme se dohodnout i na nějaké odměně):
Potřebuji audio připojené do vstupu pro zvuk Linux stroje na místě A dostat do PC s win na místě B. Pro přístup do Linux počítače používám SSH, ideální by bylo kdyby to šlo přes toto. Případně na tomto počítači spustit nějaký jednoduchý server, který by přes překlad adres na routeru posílal zvuk do PC, který o stream "požádá", třeba s VLC. S nastavením routeru a veřejnou IP v místě s Linuxem problém nemám. V místě B to musí fungovat i s neveřejnou / měnící se adresou. Audio server by měl být co nejjednodušší, co nejméně zatěžovat systém, v podstatě by mi nevadilo, pokud by se přenášel třeba i jenom jeden kanál (mono).. a nevadilo by ani, pokud by bylo možné v jednu chvíli připojit jenom jednoho klienta.... Ten strojek v místě A je Raspberry Pi, omlouvám se, že píšu na fórum Ubuntu, ale ty OS jsou v základu dost podobné, oba postavené na Debianu.
Zkusil jsem kdeco, ale žádné uspokojivé nebo funkční řešení jsem zatím nenašel.
Pomůže mi s tím prosím někdo?
Děkuji Martin

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.