Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Slogany a hesla na plakát  (Přečteno 27077 krát)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #75 kdy: 31 Března 2011, 14:05:58 »
Tak po kompletním vyčištění Panáčka a změně fialové barvy na #5b2944.

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #76 kdy: 31 Března 2011, 15:16:38 »
Budu mít dva rejpy:
1) odkaz na ubuntu.cz by vypadal líp ve středu toho obdélníčku
2) místo "Je čas, aby..." bych dal "Nechte ... pracovat"

Jinak dobrý :)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #77 kdy: 31 Března 2011, 15:38:57 »
Budu mít dva rejpy:
1) odkaz na ubuntu.cz by vypadal líp ve středu toho obdélníčku
2) místo "Je čas, aby..." bych dal "Nechte ... pracovat"

Jinak dobrý :)
1) Tu adresu v obdelníčku takto na straně vídám čím dál častěji i na různých bilboardech nebo třeba i v televizy například se mrkni na zprávy TV Nova a také používají obdelníčky také takhle dole a také takto na straně. Přišlo mi že je to Módní.  :)
2) Chci si jen ujasnit. Namísto Je čas aby počítač pracoval pro Vás. Hi teď vidím že tam mělo být velké Vás  :D, tam chceš celou větou Nechte pracovat počítač pro Vás.  ? Ještě někdo má podobný názor? Mlčení bude brán jako souhlas.  ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #78 kdy: 31 Března 2011, 15:57:36 »
Možná by bylo lepší "Nechte počítač pracovat za Vás".
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #79 kdy: 31 Března 2011, 16:06:12 »
Možná by bylo lepší "Nechte počítač pracovat za Vás".
Nebo Je čas aby počítač pracoval za Vás.  :D Dělám si srandu. Osobně si myslím že slovo PRO se tam hodí víc vůči předchozí větě. Buď on pracuje Pro počítač a nebo počítač Pro něj. A Přestaňtě pracovat za počítač ! je blbost.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

pacholik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2072
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #80 kdy: 31 Března 2011, 16:24:30 »
za ten slogan máš ode mě K++, ale ty plakáty mi připomínaj tohle

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #81 kdy: 31 Března 2011, 16:34:13 »
Budu mít dva rejpy:
1) odkaz na ubuntu.cz by vypadal líp ve středu toho obdélníčku
2) místo "Je čas, aby..." bych dal "Nechte ... pracovat"

Jinak dobrý :)
1) Tu adresu v obdelníčku takto na straně vídám čím dál častěji i na různých bilboardech nebo třeba i v televizy například se mrkni na zprávy TV Nova a také používají obdelníčky také takhle dole a také takto na straně. Přišlo mi že je to Módní.  :)
2) Chci si jen ujasnit. Namísto Je čas aby počítač pracoval pro Vás. Hi teď vidím že tam mělo být velké Vás  :D, tam chceš celou větou Nechte pracovat počítač pro Vás.  ? Ještě někdo má podobný názor? Mlčení bude brán jako souhlas.  ;D

Nic proti obdélníčkům, jde o text vycentrovaný v obdelníčku ;)
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #82 kdy: 31 Března 2011, 16:50:17 »
Budu mít dva rejpy:
1) odkaz na ubuntu.cz by vypadal líp ve středu toho obdélníčku
2) místo "Je čas, aby..." bych dal "Nechte ... pracovat"

Jinak dobrý :)
1) Tu adresu v obdelníčku takto na straně vídám čím dál častěji i na různých bilboardech nebo třeba i v televizy například se mrkni na zprávy TV Nova a také používají obdelníčky také takhle dole a také takto na straně. Přišlo mi že je to Módní.  :)
2) Chci si jen ujasnit. Namísto Je čas aby počítač pracoval pro Vás. Hi teď vidím že tam mělo být velké Vás  :D, tam chceš celou větou Nechte pracovat počítač pro Vás.  ? Ještě někdo má podobný názor? Mlčení bude brán jako souhlas.  ;D

Nic proti obdélníčkům, jde o text vycentrovaný v obdelníčku ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #83 kdy: 31 Března 2011, 19:26:06 »
Ubuntu je droga, my ji máme zadarmo.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #84 kdy: 31 Března 2011, 19:44:58 »
Ubuntu je droga, my ji máme zadarmo.
Good One! K+
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jmp

  • Host
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #85 kdy: 31 Března 2011, 19:49:40 »
Citace
Ubuntu je droga, my ji máme zadarmo.

to snad radeji take ne - to neni dobra asociace
(fetaky opravdu nemam rad a asi nebudu sam...)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #86 kdy: 31 Března 2011, 19:52:43 »
Citace
Ubuntu je droga, my ji máme zadarmo.

to snad radeji take ne - to neni dobra asociace
(fetaky opravdu nemam rad a asi nebudu sam...)
Vsadím sa, že nejakú drogu požívaš(alkohol,káva,etc...). -> Sám si feťák...
Ja som Straight Edge a aj tak som sa na tom zasmial...
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #87 kdy: 31 Března 2011, 21:14:41 »
Opravdu slovo Droga a zvláště na škole není vhodné. V plakátu Kluci podvrhuji že pokud chceš byt Hackerem tak ubuntu je k tomu výborný nástroj, ale napsat na plnou hubu to prostě nejde. Použíjte na místo drogy třeba Závislost....
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jmp

  • Host
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #88 kdy: 01 Dubna 2011, 07:53:26 »
Citace
Vsadím sa, že nejakú drogu požívaš(alkohol,káva,etc...). -> Sám si feťák...
Ja som Straight Edge a aj tak som sa na tom zasmial...

jo, ale ja po caji nikdy nebehal po kasarnach s nozem v ruce a nerval jsem, ze nekoho zabiju
caj muzu vysadit na jak dlouho chci a nebudu se zpocenej a v bolestech trast, ze potrebuju dalsi caj
nikoho nebudu okradat a napadat, abych mel na dalsi caj
po caji si nebudu myslet, ze je v jidelne drak
po caji jsem stale schopen ridit
po caji jsem stale schopen plnit sve povinnosti

srovnani je to do urcite miry pravdive, ale nepomeritelne (navic clovek muze mit zavislot i na tom, co nepoziva, ale je to produkt jeho vlastniho tela - treba adrenalin)
takze se nase definice fetaka diametralne odlisuji, nebo se jednalo o neprilis povedeny zertik
osobne pouzivam (do znacne miry hanlive) oznaceni fetak jen pro ty osoby, ktere si jej nepochybne zaslouzi...

Kedrigern

Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #89 kdy: 01 Dubna 2011, 08:38:39 »
jmp: O to jde. Droga prostě nemá být pejorativním pojmem, nýbrž odborným.

U mě jsou například patrné jisté znaky závislosti na čaji. Táta má bezesporu závislost na kávě. Oboje mi připadá nebezpečnější než libovolná měkká droga (neb jsou to stimulanty a v hektické době prostě jdou po tobě).

Závislost my také nepřipadá jako rozumné slovo. Závislost je třeba na pc hrách... no a my prezentujeme OS na kterém jde PRÁVĚ dělat i jiné věci než hry. Co třeba:
touha, styl, vášeň, spojení (unity), symbióza, prožitek...

jmp

  • Host
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #90 kdy: 01 Dubna 2011, 09:52:30 »
jenze tady neslo o odbornou spravnost a korektnost, ale o to, jak udelat dobrou reklamu na ubuntu a tu pripodobnovanim k drogam neudelate...

myslim si, ze vetsina lidi, kteri uslysi nebo uvidi "droga", s tim bude mit spojene velmi negativni asociace a proto to neni vhodna volba do reklamy

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #91 kdy: 01 Dubna 2011, 10:49:55 »
jenze tady neslo o odbornou spravnost a korektnost, ale o to, jak udelat dobrou reklamu na ubuntu a tu pripodobnovanim k drogam neudelate...

myslim si, ze vetsina lidi, kteri uslysi nebo uvidi "droga", s tim bude mit spojene velmi negativni asociace a proto to neni vhodna volba do reklamy

Každý máte kus pravdy. Nicméně bych se tomu nebránil... například sport, konkrétně běh, jsem s tímto slovem viděl kolikrát... co je špatnýho na "běh je naše droga"?
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Michal "Tylnesh" Kohútek

  • Administrátor fóra
  • Stálý člen
  • ******
  • Příspěvků: 1080
    • Lords Of Tech
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #92 kdy: 01 Dubna 2011, 11:45:27 »
Hmm, myslím si, že čo sa týka hier a zábavy na Linuxe, tak sa nám pomaly ale isto začína svitať na lepšie časy. Hoci WINE nie je zrovna ideálna náhrada vidím v ňom riadny pokrok odkedy som začal Ubuntu a obecne Linux používať (Gutsy Gibbon). Čo je však podľa mňa ešte významnejšia je zmena v samotnej hráčskej komunite. Omnoho viac ľudí teraz za regulérne hranie považuje Farmville a iné FB aplikácie, možnosti webových aplikácíí sa zvyšujú a to všetko len nahráva Linuxu ako peknej, stabilnej ploche, ktorá síce nie je od dizajnu stolovým fotbálkom, ale dá sa na nej postaviť veľa dobrý stolových hier :)

Čo sa týka tých plagátov, myšlienka i prevedenie sa mi páčia, hoci sa mi zdá, že na plagát, ktorý by mal pritiahnúť veľa ľudí je nahádzanô priveľa textu. Krása je v jednoduchosti a možno by sa tam mohol dať len nejaký krátky trefný slogan a poprípade detaily prebrať v brožúrke.
https://lordsoftech.com

Registered Linux User #506395

--- Smartphone 0: Apple iPhone 11
--- Smartphone 1: OnePlus 3T - Ubuntu Touch
--- Laptop 0: Apple Macbook Air M1
--- Laptop 1: Lenovo Thinkpad X1 Carbon Gen 3
--- Workstation: Ryzen 7 2700X, RX 5700XT, 32GB RAM
--- Other: Niekolko kusov od kazdeho vydaneho variantu Raspberry Pi

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #93 kdy: 01 Dubna 2011, 13:14:20 »
Citace
Čo sa týka tých plagátov, myšlienka i prevedenie sa mi páčia, hoci sa mi zdá, že na plagát, ktorý by mal pritiahnúť veľa ľudí je nahádzanô priveľa textu. Krása je v jednoduchosti a možno by sa tam mohol dať len nejaký krátky trefný slogan a poprípade detaily prebrať v brožúrke.
Už jsem říkal že to je Plakát a ne bilboard kolem kterého letíte na dálnici. Koukněte kolik je standartně textu na plakatech třeba tady.  ;)
http://www.google.cz/images?um=1&hl=cs&biw=1280&bih=661&tbs=isch%3A1&sa=1&q=plakat&aq=f&aqi=g6&aql=&oq=
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #94 kdy: 01 Dubna 2011, 14:56:49 »
Tak i když je mi to líto tak já s tímto projektem končím.
V pondělí odlétám na měsíc do Asie na dovolenou a neberu si sebou notebook tak bych nemohl pokračovat ve vývoji, a teď už nemám čas, ale budu vás sledovat na telefonu. :o

Udělal jsem poslední úpravy defakto předtiskové i se spady pro případný tisk na velkoformátové tiskárně, aby jste zbytečně nemusely utrácet za grafika.
Pro text je použit font Arial Bold a Ubuntu, takže v případě předání grafikovy nutno převést text na křivky!!! a do CMYKu si to převedou v tiskárně samy.

Pokud budete někdo soukromě upravovat v Inkscape tak okrajů si nevšímejte a při exportu se samy oříznou viz >
Soubor > Exportovat bitmapu a kliknout na tlačítko Strana ....
V případě nahrávání na web stačí 90dpi tak jak jsem to dělal doposud, ale pro tisk doporučuji 300dpi a to platí i při ukládání do PDF kde vyberete Převést texty na křivky a Export area is page a dpi také na 300.

Tímto se ZŘÍKÁM veškerých následků, třeba v případě že z toho uděláte fakt reklamu na drogy, tak nechci aby se to spojovalo s mou osobou.

Pokud Administrátoři usoudí že není vhodné aby zdroje byli jen tak přístupné pro každého tak nechť klidně smaže odkazy na zdroje a dále se o to mohou starat sami.

Doufám že jsem alespoň trošičku pomohl a i když to třeba nikdo nikdy nevytiskne tak třeba vás to nakopne k lepším výkonům.  ;)

Dospělý
PDF   http://ubuntuone.com/p/kTc/
SVG-Inkscape   http://ubuntuone.com/p/kTk/

Kluci
PDF   http://ubuntuone.com/p/kTl/
SVG-Inkscape   http://ubuntuone.com/p/kTm/

Holky
PDF   http://ubuntuone.com/p/kTn/
SVG-Inkscape   http://ubuntuone.com/p/kTo/

[attachment deleted by admin]
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #95 kdy: 01 Dubna 2011, 18:03:52 »
Radku, můj osobní názor je následující: trochu složité, ale celkově to vypadá dobře, takže chválím.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #96 kdy: 01 Dubna 2011, 22:27:10 »
Citace
Vsadím sa, že nejakú drogu požívaš(alkohol,káva,etc...). -> Sám si feťák...
Ja som Straight Edge a aj tak som sa na tom zasmial...

jo, ale ja po caji nikdy nebehal po kasarnach s nozem v ruce a nerval jsem, ze nekoho zabiju
caj muzu vysadit na jak dlouho chci a nebudu se zpocenej a v bolestech trast, ze potrebuju dalsi caj
nikoho nebudu okradat a napadat, abych mel na dalsi caj
po caji si nebudu myslet, ze je v jidelne drak
po caji jsem stale schopen ridit
po caji jsem stale schopen plnit sve povinnosti

srovnani je to do urcite miry pravdive, ale nepomeritelne (navic clovek muze mit zavislot i na tom, co nepoziva, ale je to produkt jeho vlastniho tela - treba adrenalin)
takze se nase definice fetaka diametralne odlisuji, nebo se jednalo o neprilis povedeny zertik
osobne pouzivam (do znacne miry hanlive) oznaceni fetak jen pro ty osoby, ktere si jej nepochybne zaslouzi...
Ja hlavne používam toto označenie na ludí čo požívajú návýkové látky. A najviac neznášam ako niekto čo i len príležitostne pije a ohovára fetky a alkáčov. IMHO cigarety sú najhoršie(z hladiska závislosti).
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #97 kdy: 01 Dubna 2011, 22:30:07 »
Citace
Čo sa týka tých plagátov, myšlienka i prevedenie sa mi páčia, hoci sa mi zdá, že na plagát, ktorý by mal pritiahnúť veľa ľudí je nahádzanô priveľa textu. Krása je v jednoduchosti a možno by sa tam mohol dať len nejaký krátky trefný slogan a poprípade detaily prebrať v brožúrke.
Už jsem říkal že to je Plakát a ne bilboard kolem kterého letíte na dálnici. Koukněte kolik je standartně textu na plakatech třeba tady.  ;)
http://www.google.cz/images?um=1&hl=cs&biw=1280&bih=661&tbs=isch%3A1&sa=1&q=plakat&aq=f&aqi=g6&aql=&oq=
Tuto ho vela nevidím  :D.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Slogany a hesla na plakát
« Odpověď #98 kdy: 01 Dubna 2011, 23:57:58 »
RRadku díky.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.