Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mensa  (Přečteno 9200 krát)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Mensa
« Odpověď #50 kdy: 22 Ledna 2010, 11:11:00 »
Citace
Automobil se rozjizdi s konstantnim zrychlenim z 0 do 100 km/h, tj. jeho rychlost linearne narusta. Jaka je pravdepodobnost, ze pojede presne 50 km/h?
A co na to Parmenides?

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Mensa
« Odpověď #51 kdy: 22 Ledna 2010, 11:17:38 »
A co na to Parmenides?
Jakou to má souvislost s pravděpodobností a nemožným jevem?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Mensa
« Odpověď #52 kdy: 22 Ledna 2010, 11:21:29 »
Disclaimer: nerikam nic noveho.

Stejne jako spousta slovnich uloh, i tahle dojizdi na spatne zadani. Ono "nahodne" totiz nic nerika o tom, jak se ta pravdepodobnost ma pocitat. Slecna Roztrzita si treba muze hodit sestistennou kostkou a podle toho vybrat obalku, bez ohledu na to, jestli v ni uz neco je. Nebo muze vzit jeden dopis, hodit si tolikastennou kostkou, kolik obalek ji zbylo, a podle toho zaplnit dalsi obalku.

To, ze to je uloha jednoznacna, at vypravi nekomu, kdo tomu nerozumi :D

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Mensa
« Odpověď #53 kdy: 22 Ledna 2010, 11:32:49 »
>Martin Böhm
Pokud tedy vezmeme v úvahu všechny myslitelné možnosti náhodného rozmístění dopisů do obálek, změní se nějak výsledná pravděpodobnost, že dopisů ve správné obálce bude přesně 5 (p=0)?
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Martin Böhm

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
    • osobni stranky
Re: Mensa
« Odpověď #54 kdy: 22 Ledna 2010, 11:41:30 »
Pokud tedy vezmeme v úvahu všechny myslitelné možnosti náhodného rozmístění dopisů do obálek, změní se nějak výsledná pravděpodobnost, že dopisů ve správné obálce bude přesně 5 (p=0)?

Jak uz rikali kolegove prede mnou, pokud je rozhazuje tim postupem, ze si hazi stale sestistennou kostkou, pak se ji dost dobre muze stat, ze presne 5 dopisu bude ve spravnych obalkach, ale v jedne z techto peti obalek budou dva dopisy.

Odporuje to "selskemu rozumu", ktery nam rika, ze po vlozeni dopisu do obalky onu obalku ze "hry" odstrani, ale tohle opravdu neni, obzvlaste v teorii pravdepodobnosti, vzdy samozrejme.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: Mensa
« Odpověď #55 kdy: 22 Ledna 2010, 12:24:05 »
A co na to Parmenides?
Jakou to má souvislost s pravděpodobností a nemožným jevem?
No protože podle Parmenida auto vlastně vůbec nejede, natož pak aby bylo možné mluvit o jeho rychlosti. Kouzlo antické kvantové fyziky .-)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re: Mensa
« Odpověď #56 kdy: 23 Ledna 2010, 23:04:58 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Mensa
« Odpověď #57 kdy: 23 Ledna 2010, 23:40:45 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.

Já tuhle úlohu znám s klobouky a tam je přesně řečeno, že 5 lidem nasadila 5 klobouků, každému jeden. Otázka je stejná.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6040
Re: Mensa
« Odpověď #58 kdy: 25 Ledna 2010, 02:03:49 »
Martin má pravdu. Úloha na mne působí nejednoznačně. Možná existuje nějaký (nepsaný) předpis, co se takovou větou přesně rozumí, známý členům mensy. Pak samozřejmě každý její člen dobře porozumí zadání a má výborné výsledky v IQ testech, což jej motivuje zůstat členem mensy.

Podle mého je mnohem lepší si zařídit průkazku do menZy. Málokterá instituce sdružuje lidi, kteří by v daný moment okolo poledne měli tak podobné zájmy.

Dobrý  ;D Chtěl jsem se tu ještě k něčemu vyjádřit, ale mé paměťové buňky zejí prázdnotou.
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.