Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?  (Přečteno 2778 krát)

mll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« kdy: 27 Února 2007, 17:34:17 »
Chtel bych ve skriptech pouzivat terminalovy prikaz mail. Proto jsem si nainstaloval balik mailx. Nejsem ale schopen nikde najit, jak nakonfigurovat postfix, aby pri odesilani mailu protokolem SMTP pro MAIL FROM misto meho hostnamu pouzil mne pridelnou adresu od poskytovatele inetrnetu. Mail je SMTP serverem samozrejme odmitnut.

Pokud si vzpominam v RedHatu DHClient automaticky nastavil hostname na realny a nebyl zadny problem.

Dik za radu.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2007, 20:30:34 »
/etc/mailname
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Pavelp

  • Host
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2007, 21:01:10 »
myhostname = server.example.com
    určuje plné meno servera. Štandardne sa použije meno servera získané z Vášho operačného systému (príkaz hostname)
mydomain = example.com
    určuje doménové meno servera. Štandardne je to hodnota premennej $myhostname bez prvej zložky (mena serveru)
myorigin = $myhostname
   
http://deja-vix.sk/sysadmin/postfix.html#postfix_main_names

Domenu by mel do adresy korektne doplnovat MUA, MTA ji dopnuje jen vyjimecne, kdyz chybi, nebo je ji nutne prepsat.

mll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #3 kdy: 28 Února 2007, 10:48:22 »
No to je ale ten problem, protoze pri instalaci jsem zvolil hostname, rekneme karel, takze:

$ hostname
karel

Ale muj realny hostname z hlediska poskytovatele site je napr.:
rt25.chello.upc.cz

Samozrejme, ze kdyz do postfixu natvrdo napisu myhostname=rt25.chello.upc.cz tak to bude fungovat. Ale obecne po restartu modemu to bude jinak a nelze na to spolehat.

mll

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #4 kdy: 28 Února 2007, 16:12:56 »
PROBLEM VYRESEN!

Poradil mi to kolega. Reseni je trivialni. Staci nastavit postfix tak aby se pri odesilani choval jako jakykoliv jiny SMTP client. Proste maily preposle svemu SMTP serveru, kterym je SMTP server u poskytovatele internetu:

# egrep "myhost|relay" /etc/postfix/main.cf
myhostname = chello.upc.cz
relayhost = smtp.chello.cz


Puvodni problem byl v mem nepochopeni veci. Myslel jsem si, ze SMTP servery prijemcu kontroluji IP spojeni verzus MAIL FROM adresa. Ale jim jenom vadilo, ze v MAIL FROM byla neexistujidi domena 'karel'. Navic neni potreba tam nastavit host.domain ale pouze domain, t.j chello.upc.cz a to se pri rtestartu site nemeni!

Radsi jsem tam dal i ten relayhost a veskery provoz postfixu odesilam na  SMTP server od UPC. Co kdyby s nejakym jinym SMTP serverem byly problemy :)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #5 kdy: 28 Února 2007, 20:30:07 »
Obecne vhodne reseni, dynamicky pridelovane IP jsou casto "cleny" ruznych blacklistu a nikdy nemate jistotu, ze nedostanete IPcko po nekom "zprasene"
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Pavelp

  • Host
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #6 kdy: 03 Března 2007, 20:36:39 »
Kdo to hlasi ?

Pavelp

  • Host
Jak donutit DHClienta aby nastavil hostname?
« Odpověď #7 kdy: 11 Března 2007, 18:55:42 »
Seznam nechce pustit mail, povazuje vas za spatne autentikovaneho a odmita pro Vas relay. Zkontrolujte nastaveni uctu v Kontactu. Tet postfix tam musi byt ? Delate pro nejake stroje MTA ?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.