Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]  (Přečteno 4276 krát)

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« kdy: 06 Února 2009, 10:33:38 »
Zdravíčko vespolek. Mám dost vtipný problém: chci vypnout zvuk při přihlášení svého 8.10. Normální postup bych čekal:
System -> Preferences -> Sound -> Sounds a tam dát u login hodnotu Disabled. Tak jsem to udělal, ale ono to nemá pražádný vliv, pořád to hraje :D . Napadlo mě trochu drastické řešení soubor se zvukem prostě smazat, ale nemám tušení kde je...
Jakékoliv návrhy vítány
« Poslední změna: 12 Února 2009, 08:24:19 od Vojtěch Trefný »

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 06 Února 2009, 11:12:50 »
 :)
Já jsem vypnul všechny systémové zvuky, a bylo to.

Můžeš ale zkusit přejmenovat soubor /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg např. pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo mv /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg /usr/share/sounds/ubuntu/stereo/desktop-login.ogg_zaloha Nevím ale, jak se s tím systém popere, když ho při loginu nenajde, jestli třeba nevyskočí okno "odkaz je nefunkční, systém prohledává harddisk..." s rotující baterkou... : )

PS: Jestli tam ten soubor ogg nemáš, můžeš ho zkusit najít např. pomocí locate login | grep ogg.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 06 Února 2009, 11:19:30 »
Děkuji za rychlou odpověď.
Nahrál jsem prázdný 1s záznam a uložil ho místo toho původního. Je to sice tak trošku prasečinka, ale co, hlavně že funguje :D

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 06 Února 2009, 12:02:47 »
Tvůrci všech OS milují svůj LOGIN zvuk.

Ve všech verzích starého OS (Windows), když jste vypnuli tento zvuk, nastavení se po několika restartech samo změnilo a zvuk se opět zaktivoval... Na MS fórech toto řeším marně od roku 1993.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Woofie

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 06 Února 2009, 15:43:55 »
taky jsem mel podobny problem a nemohl jsem se toho zbavit, nakonec jsem to resil jako arrange.. :) a od te doby je klid..

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 06 Února 2009, 16:01:50 »
V system-predvolby-relacie je polozka Gnome login sound. Nestaci len tu zakazat?(zrusit zafajknutie).
« Poslední změna: 06 Února 2009, 17:11:56 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2009, 09:07:35 »
Tibor: to Ti vypne jen ten zvuk, ktery se ozve pri naskoceni vyzvy k nalogovani. Ta melodie po nabehnuti systemu hraje porad dal. Taky se ji snazim vypnout od prvnich okamziku s Ubuntu (na Winech je to vzdy prvni vec, co jsem delal po instalaci). Opravdu neexistuje jine reseni, nez zde navrzene?

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2009, 11:03:01 »
co toto?
Citace
I would check your sessions in System-->Preferences-->Sessions There uncheck or remove login sound... If using the gnome it will say 'Gnome login sound' something like this... This is how I removed my login sound...
zdroj http://www.linuxquestions.org/questions/linux-software-2/how-to-disable-login-sound-690188/

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2009, 11:08:47 »
co toto?
Citace
I would check your sessions in System-->Preferences-->Sessions There uncheck or remove login sound... If using the gnome it will say 'Gnome login sound' something like this... This is how I removed my login sound...
zdroj http://www.linuxquestions.org/questions/linux-software-2/how-to-disable-login-sound-690188/
To je přesně to, co nám doporučil Tibor, akorát v englishském provedení.:) Tj. vypne to zvuk, který se ozve před přihlášením.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2009, 11:13:43 »
ej, ten jeho jsem prehlidl, sorry.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2009, 11:22:54 »
Asi mám štěstí, ale mám Ubuntu na třech strojích a všude zabralo
Systém - Volby - Zvuk - Zvuky - Odhlášení (bez zvuku), Přihlášení (bez zvuku).
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2009, 11:26:40 »
Na mém 8.04 není problém, jenom to 8.10 mě asi nemá rádo...

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2009, 12:09:15 »
Někde v Ubuntu Tweak to je. Jenže teď si nepamatuju kde přesně ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2009, 12:47:56 »
Taky jsem se s tim trochu pozblobil, mam to v Linuxteru:
Kód: [Vybrat]
# Sounds off
gconftool-2 -t bool --set /desktop/gnome/sound/event_sounds false
rm /usr/share/sounds/question.wav ### Nevim jak jinak
Jak zde píšete, mažu přímo soubor... :'(
... jde to i nějak jinak, skriptem?
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 10 Února 2009, 21:15:03 »
Tak vypnutí login sound v Gnome :

Nainstalujte si ubuntu-tweak.

Spusťte jej a zvolte záložku "Spuštění",
následně záložku "Automatické spuštění"
 a v okně u položky "Gnome login sound" zrušte zaškrtnutí.
Následně zvolte "Ukončit"

Nyní by se již při přihlašování neměl přehrát "login sound" Ubuntu

Přeji pěkný den ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 10 Února 2009, 22:15:42 »
Ravensum: diky moc, vyzkouseno a funguje to.

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 11 Února 2009, 23:41:46 »
lol... nic ve zlym ale přístup: nainstalujte si utilitu myNameIsUtilita a pak to vyřešíte, mi těžce připomíná wokenní přístup. WTF do those developers do? Vím že jsem jenom passive user, který nepřispívá žádným kódem do komunity, ale tohle by se přece nemělo stávat.:-[

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 12 Února 2009, 07:29:56 »
Prave proto, ze jsem bezny pasivni user hledam jednoducha "klikaci" reseni. Na druhou stranu, kdybych chtel mit zivot fakt jednoduchej, tak zustanu u Woken. A to nechci :-) Ale proste ve svym veku a pracovnim vytizeni chci system jednoduse a rychle nastavit dle svych predstav a je mi jedno jak. Ale t uz je off topic :-)
« Poslední změna: 12 Února 2009, 07:38:44 od xromano »

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 12 Února 2009, 08:10:55 »
lol... nic ve zlym ale přístup: nainstalujte si utilitu myNameIsUtilita a pak to vyřešíte, mi těžce připomíná wokenní přístup. WTF do those developers do? Vím že jsem jenom passive user, který nepřispívá žádným kódem do komunity, ale tohle by se přece nemělo stávat.:-[

Nemůže být klikátko na všechno. Kdo ho vyžaduje, nechť si ho doinstaluje. Sám ubuntuTweak používám, ale nepochybuji, že stejnéghio řešení lze dosáhnout třeba v konzoli. Ale jsem líný zjišťovat, co a jak.
Třeba v práci na MSWINXP jsem si zas musel doinstalovat něco, abych měl víc než jednu plochu.
Ber to tak, že ubuntu je distribuce, která tohle v základu neumí naklikat. (EDIT: tak možná umí, už z toho mám zmatek)
« Poslední změna: 12 Února 2009, 11:51:38 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 12 Února 2009, 08:23:43 »
Abyste se nehádali, tak vám prozradím, jak toho docílíte bez instalace nového klikátka, tedy pomocí klikátka defualtního.

Systém → Volby → Sezení → Programy při přihlášení → Gnome Login Sound

[attachment deleted by admin]

Veselá#Houba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
  • Já vím co jsi zač! Jsi houba viď?
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 12 Února 2009, 08:39:03 »
Abyste se nehádali, tak vám prozradím, jak toho docílíte bez instalace nového klikátka, tedy pomocí klikátka defualtního.

Systém → Volby → Sezení → Programy při přihlášení → Gnome Login Sound
My se nehádáme, já jsem jenom řikal že mi to mrzí, že to jde takhle krkolomně.

A po druhé v této diskusi dávám vědět, jak zjistil xromano, že toto nezruší zvuk při přihlášení, ale při naběhnutí okna, odkud se lze přilhlásit.  :)
« Poslední změna: 12 Února 2009, 08:42:19 od Veselá#Houba »

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 12 Února 2009, 15:12:07 »
Abyste se nehádali, tak vám prozradím, jak toho docílíte bez instalace nového klikátka, tedy pomocí klikátka defualtního.

Systém → Volby → Sezení → Programy při přihlášení → Gnome Login Sound
My se nehádáme, já jsem jenom řikal že mi to mrzí, že to jde takhle krkolomně.

A po druhé v této diskusi dávám vědět, jak zjistil xromano, že toto nezruší zvuk při přihlášení, ale při naběhnutí okna, odkud se lze přilhlásit.  :)


Počkat! Takže ty máš na mysli ty bubny před přihlášením??
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Vypnutí login zvuku [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 12 Února 2009, 15:43:21 »
Oba zvuky.
Ty bubny pred prihlasenim se vypnou pomoci Systém → Volby → Sezení → Programy při přihlášení → Gnome Login Sound
Po nalogovani to zahraje jakousi melodii. Ta se da vypnout nejlepe v Ubuntu Tweak, presne tak, ja jsi napsal. Podle vseho existuje jakasi krkolomnejsi metoda, ale tu jsem nezkousel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.