Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

jaky jste typ uzivatele (viz. nize) ?

jsem prvni typ ..
jsem druhy typ ..
jsem treti typ ..

Autor Téma: Je ubuntu pro vsechny?  (Přečteno 12506 krát)

nettezzaumana

  • Host
Je ubuntu pro vsechny?
« kdy: 03 Října 2008, 01:08:03 »
ahoj ..

nechci flejmovat, ale chci se ve vsi vaznosti na neco zeptat ::

myslite si, ze Linux (a treba *buntu klidne) je pro hloupe a line lidi?
.. ze maji sanci to ovladnout?
.. ze je vhodne vest populisticke keci, ze Linux je pro vsechny?
.. ze ma smysl psat superblbuvzdorne wrappery/moduly/rozhrani ke vecem, kde to neni potreba, aby tyto nadstavby produkovaly chyby, ktere budou frustrovat lidi co je pouzivaji?

.. ja si to uz nemyslim ..

znam 3 typy lidi, co pouzivaji Linux :

1) prvni typ jsou lide, co maji dobry duvod pro to ho pouzivat (potrebuji ho v praci, trpi jako ja nejakou konspiracni schizofrenii, jsou idealiste a svoboda je pro ne zakladni premisa apod ..) .. tito lide, hnani motivaci zpusobene duvody kterym se nelze branit, zakratko zvitezi a Linux jim uz nedela problemy ..

Priklad :
Na skoleni se seslo 10 lidi z ruznych firem .. byli spolu tyden. Vsichni meli Linux. Kazdy ruznou distribuci. Na fora nechodi. Vsechno jim nejde hned od zacatku, ale nevzdaji se, takze maji ruzne vychytavky a nakonec co chteji udolaji ..


2) druhy typ jsou lide, ktere to jednoduse zajima .. jejich motivace nejni nijak explicitne zalozena .. casto maji okecane duvody z prvni skupiny, ale to neni az tak horke.. tito lide, protoze nejsou nijak hnani ani nuceni okolnostmi do tematu proniknout hloubeji, rekneme v 50% pripadu uspeji a nauci se zit se systemem, ktery vyzaduje alespon trocha premysleni a z 50% se vrati po nejake dobe (?tydny, mesice, roky) z5 k tomu na co si uvykli v mladi, casto se zdrchanymi nervy ..

Priklad:
90% lidi, kterym ja osobne nainstaloval Linux .. treba moji kamaradi pajin a venca .. hosi dalece pres 30cet let .. zajimalo je to .. dokonce i tak nejak chapou, jak to ve svete chodi takze i intelektualni duvod si nasli .. predchozi zkusenosti s !win zadne .. vuala .. trfil jsem se .. bylo to tech lepsich 50%..


3) treti skupina lidi jsou :: lenosi, ruzna hovada, blbci, excentrici a jim podobni .. linux je pro ne neco jako modni vystrelek .. jsou lini, veskrze tupi, tezko domestikovatelni, casto uhroviti ale jedno maji spolecne :: vubec nevi co chteji, potrebuji a jak toho dosahnout ..

Priklad:
Mlade, uhrovite, line, drze a nevychovane hovado, co jsem onehda potkal v internetove kavarne .. cumelo mi pres rameno a vsimnuv si, ze nemam vistu, pritocilo se ke me a zacalo ze me tahat rozumy .. bohuzel na ty nejelementarnejsi veci .. grrr


zaver :: myslim si, ze v soucasne dobe je Linux opravdu zhruba pro 1% postizenych .. ostatni Tomesove, Hulani, ruzna hovada, line obtloustle deti a excentici si s nim akorat pridelavaji starosti .. Ubuntu neni pro vsechny ..

.. mozna neni ani pro Tebe ;) ..

oi ntz
« Poslední změna: 09 Března 2009, 14:09:54 od nettezzaumana »

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2008, 01:31:50 »
ps. tento vysoce nevhodny prispevek z dilny strycka ntz (oi forever) vznikl proto, ze ma kolem sebe lidi (napr. hellvis, pajin, venca), na ktere asi nejak zapusobil a oni si dali linux .. nejsou nejmladsi, nejsou geekove a pocitace je to posledni co je zajima a strycek ntz, tak nejak automaticky kdyz je potka na icq/jabberu/irc/skypu tak se pta ::

ntz :: cau nazdar .. vsechno v pohode. mas nejakej problem?
on :: ne v klidu, slape to bezvadne
ntz :: ??eh .. vazne nic ?
on :: ne v poho, ted jsem neco resil, ale zapomel jsem co .. ale prisel jsem na to .. udelal jsem to jak to delas ty .. zeptal jsem se guglu a bylo to za 5minut pryc
ntz :: eh .. a ted nic neresis ?
on :: ne. ale kdyz neco resim, tak nez te potkam (nebo nez odpovis) tak to mam ..
ntz :: skoda no .. sak to znas .. kdyz budes mit problem, nevahej a napis ..
on :: ok ,, jasne

ps. vim, ze nikdo uceny z nebe nespadl a uvedomuji si, ze Linux pouzivam uz radu let .. a taky vim, ze tohle je prvni Luxove forum na ktere jakkoliv prispivam a veci jako icq, jabber apod jsem obevil teprve nedavno .. do te doby jsem je jednoduse nepotrboval

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #2 kdy: 03 Října 2008, 05:47:09 »
ntz diky za tento topic. kam bych se radil ja ? no nevim. ani jedna skupina mi neyhovuje. jsem sice uhrovitej a lonej ovsem nebereu linux jako modni vystrelek ( nedavno o tom psal nekdo nejaky clanek za kterej bych ho nemel rad ) , linux me zajimal ( nebo neco co je kontrastem !winu ) uz v dobach kdy jsem nemel ani sve vlastni pc a svoboda. ano svoboda je vec kterou na ubuntu miluju. nevim kam bych se zaradil. mozna si reknes ... hmmm idealni priklad treti skupiny . ale ja bych se radil nekam mimo.... potrebuju nebo bych za chvili s tou widlackou rychlosti a spolehlivosti uz davno skoncil na psychine. miluju jeho volnost a svobodu. a taky jsem uhrovitej a linej... misto abych ho normalne vypnul pres tlactiko tak zmacklnu F12 a vypnu ho pres terminal :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

charon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 244
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #3 kdy: 03 Října 2008, 07:07:46 »
Neviem sa zaradiť.Doteraz som si poradil skoro so všetkým,čo som potreboval.K winu ma to neťahá vôbec /stačí mi v práci/.
Že Linux nie je pre každého ,s tým plne súhlasím.Preto ak chcem mať pokoj pre seba tak ho ani veľmi neodporúčam.Som v kontakte s ľuďmi,ktorí sa mu venujú a aj používajú profesionálne,takže ak som v úzkych,tak poradí fórum,alebo priatelia.
Linux /Ubuntu / odporúčam,len ľuďom o ktorých viem,že budú samostatni a ochotní sa niečo naučiť a takým aj rád poradím /ak viem/ alebo aspoň navediem správnym smerom./ fórum,wiki/

 :)
Laptop:  HP510   Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Laptop:  Asus EeePC  Ubuntu 10.04 Lucid Lynx LTS
Desktop: Ubuntu 10.04 Lucid Lynx  LTS

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #4 kdy: 03 Října 2008, 08:02:24 »
Ono, ja  by som povedal ze je skupina uzivatelov ktorim je jedno ci maju linux alebo win.. Jednoducho ak im ide to co potrebuju su spokojny a zbytocne sa do nicoho nevrtaju. Takych ludi mam okolo ja a je to v pohode.
Tiez sa povazujem za bezneho uzivatela co nevyhovuje v podstate tiez ziadnemu bodu.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #5 kdy: 03 Října 2008, 08:03:52 »
No ntz - to bolo skutocne krasne...Uz dlho som tu na fore nic lepsieho necital :D Ani ma nenapadne, aby som sa nejak zaradoval do niektorej z tvojich skupin, pretoze tam taku ani nemas - myslim, ze si nemyslel na hermafrodity. :)

Charon to vystihol skvele "  Preto ak chcem mať pokoj pre seba tak ho ani veľmi neodporúčam " Skutocne to tak je a ja blbec som si to neuvedomil - nanutil, presvedcil, nainstaloval som ten linux skutocne uplne kazdemu a teraz sa mozem zblaznit - vsetci ti ludia ma neustale otravuju a cinia ma zodpovednym za vsetko, co im nejde. Kazdemu z nich som pri tom dal do zaloziek FF stranku ubuntu.cz a tiez zalozil ucty na fore - vyuzili to zatial myslim len dvaja - ostatni uberaju kyslik len mne.
Ale ono to asi ani inak nejde, pretoze je ludskou prirodzenostou rozpravat, doporucovat a vychvalovat to, co mas rad. Ja som dokonca isiel este dalej: Oprava pocitacov, vymena HW, reinstalacia OS atd je takym mojim malinkym jobom c.2 a nechavam si za to platit. Napriklad za kompletne zalohovanie dat, reinstal Widli + nasledne poinstalacne upravy, si beriem 40-50eur. Pokial vsak niekto pride z rozhasenym Xpeckom alebo Vistou a ja ho presvedcim na Linux, tak sa tej taxy zriekam a drbem sa s tym zadarmo - myslim vsak, ze toto moje jednanie hranici az z debilitou, pretoze casto tych ludi co im to robim, vidim prvy raz...
Takze, odteraz sa budem chovat normalne, trhovo - a nebudem zo seba robit nepochopeneho komunistu :D         
« Poslední změna: 03 Října 2008, 08:09:17 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #6 kdy: 03 Října 2008, 08:50:49 »
myslis, ze je ubuntu pre mna ked si na nom po instalacii rozbeham vsetky potrebne veci, ci uz vdaka googlu alebo niekedy aj fora a potom si uz len spokojne uzivam zivot, pripadne si neskor sem tam rozbeham nejake ine veci tiez s prispenim googlu ci kamosa ak to nejde na prvy sup? :)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #7 kdy: 03 Října 2008, 08:55:33 »
Dal jsem se do trojky, i když úplně na 100% podmínky nesplňuju...Ale jsem líný, uhrovitý, blbý, podobný hovado a vůbec nevím, co chci a co potřebuji, ani jak toho dosáhnout (napadlo mě, jaké by bylo nevědět co chci a potřebuji, ale vědět, jak toho dosáhnout...).
K linuxu jsem se dostal tak, že mi známý ukázal, že už to není jen černá obrazovka s písmenky. Nový notebook jsem koupil bez OS a teď je tam ubuntu. Možná je to pro mě i módní doplněk. NTZ nás - tuhle skupinu lidí staví kousíček od Hulánů, ale já se cítím úplně jinak. Svobodně a chci, aby mi linux sloužil, ne já jemu.
Xubuntu 12.04

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #8 kdy: 03 Října 2008, 09:34:46 »
Též jsem ze zařadil do trojky.
... mladé ... i když se tak občas necejtim, zvlášť po osmi kusech, co dám večer zpět v knajpě :-\
... uhrovité ... to už sice moc ne, menší spotřeba žiletek dokáže dobře maskovat nedokonalost pleti :D
... líné ... hmm, něco bych pojed, ale sem línej ujít těch pár metrů do ledničky ::)
... drzé ... některý věci mě fakt serou ;D
... a nevychované ... zvlášť na posledních srazech U Jindřicha 8)
... hovado ... to slyším docela často, též na srazech U Jindřicha, ty čišnice jsou prostě krásný :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #9 kdy: 03 Října 2008, 09:43:01 »
Tak nevím, asi bych u sebe našel kousek z každé grupy - linux nepotřebuju ani k práci, ani mne netrápi nějaké svobody, nejsem bojovník proti Win (mam dualboot s XP, dokonce tady někdy ve flamu stojím na straně M$), nikomu ho nepředvádím jako módní doplněk, nikomu ho necpu jako jedinou správnou možnost, ale na druhou stranu se v něm už malinko vyznám, lecos si dokážu najít, nastudovat, a případný problém vyřešit. Spíše bych řekl, že mám Ubuntu jaqko takové intelektuální cvičení - abych nepřišel z práce a prostě si nesedl k televizi - neco, co mi nahrazuje oblíbené stavebnice z mládí: Lego a Merkura. A díky bohu za fórum, protože když nemám problém na svém kompu, někdo mi poskytne další.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #10 kdy: 03 Října 2008, 09:58:13 »
V okruhu sebe mám 2 typy uživatelů (asi skupina č. 2 od ntz):
1. Je jim jedno jaký OS mají (dají na mě - kdyby na to přišlo, přesvědčil bych je i nakoupi win :) ), hlavní je, když to pracuje, jak má (cca 1x za rok jim instaluji novou verzi)

2. Vybrali si linux (z různých důvodů, ale ne finančních) a zkouší se tím prokousat (i když to stojí fůru času navíc) - třeba já.

Důležité však je, že jsou s linuxem spokojeni (www, kancelářské alikace, digifoto, filmy) a na přechod na win se nechystají.

Ubuntu pro všechny rozhodně není. Ale to není ani windows. 75% uživatelů win v mém okolí je není schopno samo instalovat a řešit chyby (viry, spyware apod.).

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #11 kdy: 03 Října 2008, 10:26:56 »
ps. taky jsem se dal do 3ky ;D .. jako prvni hlasujici

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #12 kdy: 03 Října 2008, 10:27:57 »
ps. taky jsem se dal do 3ky ;D .. jako prvni hlasujici
a mas taky jeste ty jebaky? :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #13 kdy: 03 Října 2008, 10:28:30 »
Ubuntu pro všechny rozhodně není. Ale to není ani windows. 75% uživatelů win v mém okolí je není schopno samo instalovat a řešit chyby (viry, spyware apod.).

Naprostý souhlas... z některých uživatelů Windows v mém okolí, jsou to zejména sousedi, známý, přátelé a nepřátelé, mi občas hrabe.

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #14 kdy: 03 Října 2008, 10:37:34 »
Ubuntu pro všechny rozhodně není. Ale to není ani windows. 75% uživatelů win v mém okolí je není schopno samo instalovat a řešit chyby (viry, spyware apod.).

Naprostý souhlas... z některých uživatelů Windows v mém okolí, jsou to zejména sousedi, známý, přátelé a nepřátelé, mi občas hrabe.

JJ me se treba stalo nedavno to, ze mi zavolala baba, co ma Widle uz pul roku, abych ji zalozil nejakej e-mail - ze nevi jak si ho zalozit...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

wam]Spider007

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #15 kdy: 03 Října 2008, 10:39:19 »
tak to uz bude lepsia veta "PC nie je pre vsetkych". ^_^

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #16 kdy: 03 Října 2008, 10:40:18 »
4hase: Byla pěkná? 8)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #17 kdy: 03 Října 2008, 10:42:04 »
4hase: Byla pěkná? 8)

Nemohl sem to zaridit - manzelka byla u toho...a ta uz vi, ze nemusim dotycnou navstivit, abych ji zalozil e-mail :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Pavel Půlpán

Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #18 kdy: 03 Října 2008, 10:44:16 »
4hase: No vidíš... teď už je jasný, proč vyhledávám na vztahy radši číšnice než IT profesionálky. :D

existpierre

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #19 kdy: 03 Října 2008, 10:50:52 »
Ja som obcas typ jedna, obcas dva a obcas tri :D zalezi od obdobia ake mam a aku mam naladu nieco riesit (pokial toho nemam pomimo vela) ale viac menej sa priklanam k tej prvej skupine.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #20 kdy: 03 Října 2008, 11:07:19 »
Pro mě se taky skupinka nenašla. V poslední době mám PC jen na internet, hraní TC:E a to je asi tak vše. Nemám ani chuť řešit nějaké IT problémy...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

nettezzaumana

  • Host
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #21 kdy: 03 Října 2008, 11:09:12 »
Pro mě se taky skupinka nenašla. V poslední době mám PC jen na internet, hraní TC:E a to je asi tak vše. Nemám ani chuť řešit nějaké IT problémy...
<< co to mecis? zmenils nick? hraju tak hodinu temer denne (po 8me vecer)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #22 kdy: 03 Října 2008, 12:57:42 »
No, popisoval jsem obecný stav. Momentální stav je 3D accelarace kaputos, neb mám půjčenou ATI 1650 Pro a zatím se mi v tom nechtělo moc hrabat. Jinak mám Nvidia...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

filip102

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 246
  • F.I.L.I.P. 102 : Fašistický Inkvizitor na Likvidac
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #23 kdy: 03 Října 2008, 17:26:19 »
Tak ja mám Ubuntu preto lebo je proste rýchlejšie, nemám výrusi a podobne.. no a je zadarmo. A ešte aj tá sloboda  ;D. Ale zase som blbý takže na všetko sa iba pýtam  :-\... kam patrím? Do druhej?  :D
01001010 01101111 01101010 00101100 00100000 01100001 01101100 01100101 00100000 01110011 01101111 01101101 00100000 01110000 01100101 01101011 01101110 11111101 00100000 00111010 00101001 00101110 00001101 00001010

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je ubuntu pro vsechny?
« Odpověď #24 kdy: 03 Října 2008, 17:31:44 »
do ktoreho rodu patria výrusi? ;D ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.