Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Software / Re:čtení souborů kwd
« Poslední příspěvek od JirkaZ kdy Včera v 21:15:37 »
Stáhni si KDE 4 live třeba odtud, balík Koffice by měl být součástí. No a příště si rozmysli používat exotické  formáty...

Na druhou stranu by tedy i ona Calligra potřebovala nakopat do zadku za takto flagrantní nedodržení zpětné kompatibility.

Edit: to odkazované *.iso není bootovací (hlásí to už Balena Etcher před vypálením na flash a skutečně to tak pak je - může se k tomu někdo znalejší vyjádřit?).

Prostě ale platí naznačená cesta, čili sehnat live distribuci s Koffice z doby, než Koffice požrala ta Calligra, jelikož ta po Orwellově vzoru zřejmě dělala úplně všechno pro to, aby Koffice zmizelo ze světa...

Edit #2: na DVD s Kubuntu 9.04 se nalézá Koffice 1.6.3, takže pokud ty soubory nemáš z nějaké novější verze, mohlo by to být v live režimu použitelné.
12
Software / čtení souborů kwd
« Poslední příspěvek od jikou kdy Včera v 19:28:12 »
Zdravím, zůstaly mi textové soubory kwd z doby Koffice a neotevřu je v LIbreOffice. Dočetl jsem se, že nástupcem Koffice je Calligra Suite, ale tam je taky neotevřu. Jediný nalezený webový konvertor, který nevyžadoval registraci, selhával s hláškou "Omlouváme se, ale stránka, kterou požadujete... " atd atd.
Poraďte prosím, jak ty soubory otevřít.
13
Pracovní prostředí / Re:Mně neznáme ikonky v horním panelu VYŘEŠENO!!!!
« Poslední příspěvek od KarelJ kdy Včera v 12:46:53 »
Tak jsem si s tím dal práci a prošel všechna nastavení panelů pokus omyl. Stačilo pak v nastavení vypnout podsvícení klávesnice. Všechny tři kolečka jsou pryč. Díky za snahu. J.
14
Pracovní prostředí / Re:Mně neznáme ikonky v horním panelu
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Včera v 12:43:12 »
To bude nejaky gnome applet - mam pocit, ze jsem to uz nekde videl - asi v Ubu Mate. Dej si nastaveni panelu, zobrazeni v oznamovaci oblasti a tam to projed. Pozor - neuvadim presne nazvy - nevim, jak se to v Ubu/Gnome jmenuje ..
15
Pracovní prostředí / Re:Mně neznáme ikonky v horním panelu
« Poslední příspěvek od KarelJ kdy Včera v 12:23:02 »
Jo, jen pro upřesnění, kdybych věděl, co to je a nezkoušel to zjistit přimo v notasu, neptal bych se. Jsou to 3 kolečka V prvním je oboustranná šipka, v druhém 9 nebo g a třetím velké A. Mám stejný systém na PC ve stejné konfiguraci a tam ty tři kolečka prostě nejsou.
16
Pracovní prostředí / Re:Mně neznáme ikonky v horním panelu
« Poslední příspěvek od KarelJ kdy Včera v 12:20:05 »
No, používám linux už víc jak 15 let. Samozřejmě jsem to zkoušel levým i pravým tlačítkem myši. Nic. Odinstaloval jsem hplip-gui, ikona HP zmizela, ale shora citované zůstaly.
17
Příkaz na cat yaml konfigurace jsem opravil.
18
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od PeterS kdy 31 Května 2024, 19:23:32 »
Prošel jsem si to ještě jednou.

Nejde o čekání na Snap. Jde o problém s konfigurací sítě. Limit čekání je myslím 120s.
Standardně to má trvat do 6 vteřin.

Ty jsi sice zakázal službu, ale na ní jsou vázané i další služby spojené se sítí, viz. další služba čekajícího network managera. Dočetl jsem se, že to co jsi provedl by dokonce mělo být kontraproduktivní. Také bys mohl zakázat všechny služby s tím spojené (je jich asi 40), ale nebude síť a třeba i další věci. Proto bych volil jiný přístup.
Samotného by mě to zajímalo, tak pátrám co s tím.

Vrátil bych to tedy zpět a opět tu službu povolil v opačném gardu.
Kód: [Vybrat]
systemctl mask NetworkManager-wait-online.service && systemctl enable NetworkManager-wait-online.service
A na https://pastebin.com/ bych nahrál, zkopíroval
journalctl -b 0 > boot.txt

Tím se také zrhuba dozvíme, co to je za hardware, což ůže být též nápomocné. Našel jsem nějaký bug s AMD co to také způsobuje.

Dočasné nebo trvalé řešení, zkusil bych snížit časový limit ze 60s na 10s.
Kód: [Vybrat]
sudo systemctl edit NetworkManager-wait-online.service
A také by mě zajímalo
Kód: [Vybrat]
ip link showa
Kód: [Vybrat]
sudo cat 01-network-manager-all.yaml
Kód: [Vybrat]
systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
Konečné řešení je potom zde:
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2494812
Jen vědět správný název zařízení.

Nebo případně zde je to parádně rozepsáno:
https://askubuntu.com/questions/1217252/boot-process-hangs-at-systemd-networkd-wait-online/1245672#1245672

Povzdechnutí. Pořád se vymýšlí zlepšováky a další kola, ale když si nahodím distribuci bez systemd, tak nastartuju za 5-6 vteřin komplet. Nějak to jde opačným směrem všechno.

Kód: [Vybrat]
ip link show
1: lo: <LOOPBACK,UP,LOWER_UP> mtu 65536 qdisc noqueue state UNKNOWN mode DEFAULT group default qlen 1000
    link/loopback 00:00:00:00:00:00 brd 00:00:00:00:00:00
2: wlp1s0: <BROADCAST,MULTICAST,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc noqueue state UP mode DORMANT group default qlen 1000
    link/ether 8c:c8:4b:16:7a:fb brd ff:ff:ff:ff:ff:ff

Kód: [Vybrat]
$ sudo cat 01-network-manager-all.yaml
[sudo] heslo pre používateľa blackosh:
cat: 01-network-manager-all.yaml: Adresár alebo súbor neexistuje

Kód: [Vybrat]
$ systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
enabled
disabled
19
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od Ventero kdy 31 Května 2024, 17:53:01 »
Take je treba jeste k tomu zpatecnictvi dodat, ze i CSM bootuje rychleji, nez EFI - navzdory tomu, ze to mela byt jedna z proklamovanych vyhod ..

 Ale ten NM v npvejsich verzich Ubuntu (i LM) je nejaky proklety ..
20
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Aktualizovat na Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat?
« Poslední příspěvek od Roman Vacho kdy 31 Května 2024, 13:23:10 »
Presne - typicke ceske peklo - rude peklo alias systemd ..
No a teď jsem se dočetl, ze za to může Network manager (které používá Ubuntu pro dsktopy) a na serveru Ubuntu používá zase systemd na síť a ta je v pohodě. :D
Ale když máš puštěné obě, tak to také vytimeoutuje.

Kód: [Vybrat]
systemctl is-enabled NetworkManager-wait-online.service systemd-networkd-wait-online.service
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.