Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ssh pripojenie debian  (Přečteno 1027 krát)

p3dr0

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
ssh pripojenie debian
« kdy: 09 Října 2011, 12:43:55 »
Zdravím vo spolok    
Riešim problém s ssh. prihlasujem sa na server cez ssh pomocou vnútorných uctov a tak si cez net kopirujem čo chcem. Ale chcel by som docieliť aby ked sa prihlasim cez toho vnútorného užívateľa môžem sa pohzbovat len v jeho adresari a nie po celom serveri. Neviete niekto ako to docieliť? a hlavne aby mal obmedzené prava a nemohol mazat. Teoreticky toto mazanie by som vyriešil aj cez prava užívateľov ale ak by sa to dalo nejakým príkazom bloknut mazanie cez ssh. Chcel by som to mať tak poriesene ako ftp server len cez ssh keďže je to bezpečnejšie. Zatiaľ mám nastavený vsftp a tam to takto mám nastavene aby nemhli vnútorný mazat a mohli pohybovať len vo svojich priecinkov. Len to že to komunikuje len cez 21 a ftp port čo vôbec nesifruje heslá a nerád by nechal sa odchytit keďže ftps neviem ako tam rozchodit na tom vsftp. Ak máte aj na to návod ako ftps rozchodit cez vsftp by bolo tiež pre mňa riesenie.
Za odpovede vopred dakujem

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ssh pripojenie debian
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2011, 14:04:36 »
Přesně toto už jsem tady řešil taky že si mohl každý uživatel prolézat v systému téměř všude.
Jednoduchého řešení jsem se však nedopátral, tak aby uživatel mohl jen do jedné jediné složky a nikam ani ťuk. :-\
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re:ssh pripojenie debian
« Odpověď #2 kdy: 09 Října 2011, 14:09:43 »
man sshd_config
a tam hledejte ChrootDirectory.

případně
http://www.howtoforge.com/chrooted_ssh_howto_debian
« Poslední změna: 09 Října 2011, 14:22:46 od RNA »

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re:ssh pripojenie debian
« Odpověď #3 kdy: 11 Října 2011, 14:54:44 »
Docela mě mrzí, že ani RRadek nečetl ten můj návod:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=56701.0

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:ssh pripojenie debian
« Odpověď #4 kdy: 11 Října 2011, 18:41:19 »
Četl a zkoušel a nějak mi to nešlo nebo jsem to nepochopil. Už si to přesně nepamatuji. Zkusím na 11.10 znovu a dám vědět. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.