Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: formátování usb flash disku  (Přečteno 2196 krát)

roswell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
formátování usb flash disku
« kdy: 02 Září 2010, 14:24:59 »
Čau. Mám 8gb corsair disk, který jsem se několikrát pokusil naformátovat v diskovém nástroji. Počítač ho nedetekuje a při formátovámí mi to háže chybu jak v linuxu tak ve win. V linuxu "chyba při vytváření souborového systému". Nevíte někdo jak na to? dík

RNA

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 630
Re: formátování usb flash disku
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2010, 14:47:21 »
Zkus to na jiném počítači, s USB 1 a s USB2, pokud to nikde nepůjde, tak se obávám, že ten 8gb corsair disk je zralý na recyklaci.

rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: formátování usb flash disku
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2010, 15:26:32 »
nez ho uplne odepises tak mozna vada je primo na nem, me se to totiz take stalo ze nesel zformatovat, disk jde rozebrat tak ze ho "vytahnes" z obalu, podle obrazku (bacha ad si neulomis konektor)
No a na druhem obrazku jsem ti naznacil mista kde mechanicky trpi v techhle mistech byva obcas napraskle to pajeni a jde to opravit. Nejcasteji to byva studenak (nedokonaly spoj) u usb konektoru. Staci to projet pajkou. Pokud je to odpajene (ve skutecnosti utrzene) u toho integrovaneho obvodu tak to spravi zahrati horkovzdusnou pistoli (bacha ad to neupeces) nebo nekdo sikovny(!) s mikropajkou.

[attachment deleted by admin]
Ranní ptáče dřív doskáče!

roswell

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: formátování usb flash disku
« Odpověď #3 kdy: 02 Září 2010, 18:54:34 »
No on mi fungoval předtim než jsem ho zformátoval. Jenže jsem na něm vytvořil oddíl FAT a jeden linuxácký a od té doby to háže chybu..


rainbof

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 255
  • Pták nespavák
Re: formátování usb flash disku
« Odpověď #4 kdy: 02 Září 2010, 19:38:08 »
jo tak. no ony nektery flash takovyhle veci neumi. takze zkus pres cfdisk odstranit partition, vytvorit jednu novou typu FAT a uvidis. Ja na sve mam FAT32ku.
Ranní ptáče dřív doskáče!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.