Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Firefox, nejde se přihlásit do e-shopu z 64bit počítače  (Přečteno 3056 krát)

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 828
V čem, kde, by jste hledali problém?
Na e-shopu Datart.cz mám účet. Přihlásím se jen z 32bit starých kompů (Fujitsu a Lenovo) s Ubuntu 16.04.
Mám účty na mnoha dalších e-shopech a problém na nich s loginem na účty není.
Z nového laptopu Asus 64bit s Ubuntu 22.04 se nepřihlásím na DATART.
Po odkliknutí "Přihlásit" se otevře dropdown okno, vyplním jméno a heslo, po stisku butonu "Přihlásit" dojde k jakémusi mžikovému zaktivnění stránky, jenže dropdown okno zůstává v předchozím stavu, bez jakékoliv reakce (nezavře se, nevyprázdní se políčka, žádné hlášení chyby).
Zkoušeno na mých užívaných browserech - Firefox, Vivaldi, Chrome, Chromium, Slimjet a nepřihlásím se.
Na kompu Asus 64bit při spuštění systému z instalační flešky v Live režimu, se přes Firefox na Datart přihlásím.
Podotýkám, že všechny add-ons/rozšíření jsem odinstaloval.
Nastavení soukromí a zabezpečení na prohlížečích u všech kompů je stejné.
Už jsem řešil s help-deskem Datart, chtěli doplňující info a nyní týden mlčí. Mám dual boot na Windows 10 (koupeno s kompem) a u "desítek" je problém stejný.
***
(časem neprověřený) VÝSLEDEK k 21.10.2023 metodou pokus/chyba (zatím první den, i s několika restarty kompu), ale přihlásím se. Nevím ovšem, jak funguje vše na pozadí.
1. Firefox > Úpravy > Nastavení > Obecné > dole Nastavení sítě > buton Nastavení
2. přepnuto z Použít nastavení proxy serverů v systému -> na Bez proxy serveru
3. restartoval jsem Firefox
4. OK - přihlásil jsem se na můj účet DATARTu
5. Protože jsem pokušitel, vrátil jsem proxy na původní Použít nastavení proxy serverů v systému
6. Výsledkem je, OK - přihlásím se a nejen ve Firefox, ale i ve všech browserech, kde jsem se nepřihlásil předtím (Vivaldi, Chrome, Chromium, SlimJet)

PLS - Umí někdo vysvětlit, proč se vše opravilo? ???

***
Předchozí text neplatí, protože šlo o shodu nějakých okolností (aktivace/deaktivace proxy).  >:( Momentální stav je, že občas se přihlásit dá, ale převažují dny s nemožností přihlášení. Na starých 32bitových dvou kompech se přihlásím pokaždé ve Windows 7 i Ubuntu 16.04 s libovolným browserem.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2023, 15:32:31 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.