Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?  (Přečteno 31990 krát)

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #100 kdy: 15 Září 2007, 10:57:46 »
Mám brigadu na recepci na koleji. Včera přišel za mnou nějakej Brazilec s notebookem, že mu spadly okna, jestli nemám nelegální instalačku Windows. Řekl jsem že ne a vrazil jsem mu cd Ubuntu, co mám ještě od Jendy. Když jsem ho večer potkal, tak něco dělal na notebooku a vypadal spokojeně.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

qUAKER

  • Host
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #101 kdy: 15 Září 2007, 12:13:48 »
já asi 10 lidí..8 z nich vydrželo po tom co jsem jim všechno vysvětlil.. a jsou spokojenější než s Windows... když potřebují win aplikaci,tak na to mají virtual PC nebo Wine..

Pavel Půlpán

Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #102 kdy: 15 Září 2007, 13:10:07 »
Citace: mohylar
Mám brigadu na recepci na koleji. Včera přišel za mnou nějakej Brazilec s notebookem, že mu spadly okna, jestli nemám nelegální instalačku Windows. Řekl jsem že ne a vrazil jsem mu cd Ubuntu, co mám ještě od Jendy. Když jsem ho večer potkal, tak něco dělal na notebooku a vypadal spokojeně.
A vypadal spokojene, pze mel na booku Linux, nebo vypadal spokojene, pze si konecne sehnal okopceny Wiry. :D

mohylar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #103 kdy: 15 Září 2007, 15:23:47 »
Vypadal spokojeně, protože se konečně dostal s Ubuntu na net a s instalací neměl problém.
HP ProBook 4320s, Intel Core i3 M350 2,26GHz, 3GB RAM DDR3 1333MHz, ATI Radeon HD 4350, HDD 320GB 7200 ot/min, Display matný 13,3' 1366 x 768, Ubuntu 12.04

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #104 kdy: 16 Září 2007, 09:15:40 »
No ja som na ubuntu nahovoril zatiaľ len 2 ľudí.Ale plánujem omnoho viac :-).

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #105 kdy: 16 Září 2007, 10:24:04 »
nikoho. Buď kvůli nepodpoře aplikací nebo kvůli hrám.
Acer Aspire 5101ANWLMi

jarynek.z

  • Host
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #106 kdy: 16 Září 2007, 11:04:15 »
Sebe a to tak že jsem původně vůbec nechtěl Ubuntu, ale nějakou Mandrivu nebo SuSe. Jenže jsem v té době ani pořádně nevěděl jak Linux vypadá a tak jsem sáhl po první distribuci která se mi nabídla - zdarma, až domů. Poprvé jsem ji spustil, bylo asi 11 v noci, takže na mě udělala takovou tu zajímavou atmosféru, všude tma, jen jedinné světlo z monitoru, na kterém není nic než dva slabé bílé proužky. Tím se mě UBUNTU dokonale ujala. Lidí které jsem přesvědčil, těch je asi 5, z toho 3 na ubuntu (jeden na kubuntu a jedna na edubuntu).

jarynek.z

  • Host
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #107 kdy: 16 Září 2007, 11:46:57 »
Corwin78, příspěvek 18
...a pár lidí to zkouší místo Debianu na kompech doma.

Pokud je mi známo, Ubuntu má jádro Debianu, takže ro u nich zase taková změna není, ne?

Adam Pinkas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
    • http://www.toxicstudio.net
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #108 kdy: 20 Září 2007, 08:29:19 »
tak ja jsem privedl k ubuntu z win asi 8 lidi

Pavel Půlpán

Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #109 kdy: 20 Září 2007, 09:36:30 »
Citace: pinkisoft
tak ja jsem privedl k ubuntu z win asi 8 lidi
Kde si ty lidi sehnal? :/ Ja jenom ctyri. :D

Edit: Dneska snad pribude este jedna lola... :cool:

mys_iak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #110 kdy: 20 Září 2007, 11:51:45 »
heh pridam sa aj ja ;) zatial som zlanaril svojho spolubyvajuceho na ubuntu. no a este svoju priatelku na kubuntu. :) . LOVU ZDAR NA NOVYCH NADSENCOV. :D
Ubuntu II- Lenovo R500 T8400 , ati HD3470 , 2gb ram, 160GB HDD

Dancer

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • .
Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #111 kdy: 20 Září 2007, 14:18:06 »
U mne to vypadá, že na Kubuntu přejde moje babička :). Tedy přesněji řečeno - budeme jí pořizovat nějaký postarší počítač, aby ve svých 84 letech měla nějakou zábavu. Ráda hraje karty (pasiáns), email jí psát naučím, takže nejtěžší bude sehnat dobrou myš, která jí padne do ruky.
Možná bych mohl (pokud to vyjde) aspirovat na výherce soutěže "Kdo přitáhne k linuxu nejstaršího uživatele". :D
これはなんですか。 Ubuntu です。

Jeronym

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #112 kdy: 13 Září 2009, 17:49:18 »
 :) Rád se pochlubím jednou učebnou a asi 4 dalšími PC z okolí.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #113 kdy: 13 Září 2009, 20:24:31 »
U mne to vypadá, že na Kubuntu přejde moje babička :). Tedy přesněji řečeno - budeme jí pořizovat nějaký postarší počítač, aby ve svých 84 letech měla nějakou zábavu. Ráda hraje karty (pasiáns), email jí psát naučím, takže nejtěžší bude sehnat dobrou myš, která jí padne do ruky.
Možná bych mohl (pokud to vyjde) aspirovat na výherce soutěže "Kdo přitáhne k linuxu nejstaršího uživatele". :D
Kdy je narozená, jestli mám přetáhnout dědu, nebo nemám šanci? Dědovi je taky 84, narozen 15.5. ;) ;D
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #114 kdy: 13 Září 2009, 20:39:49 »
zatial zial iba brata, otca a frajerku ale ta sa vratila teraz k win. je zavysla na age of empires a snazi sa "projektovat" dom.. naq to som linux program nenasiel.
koli absencii dostatocneho mnozstva hier sa nepodarilo viac.
a taktiez pre nedostatocnost DTP programov. bol som grafik v DTP studiu, spoluziaci grafici..

NoWin

  • Host
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #115 kdy: 13 Září 2009, 20:41:04 »
8 lidí vč. mně + 1× malá firma (3 PC) + pediatrická ordinace (1 PC) :)
Akorát jeden to vzdal, chtěl jenom hrát

NoWin

  • Host
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #116 kdy: 13 Září 2009, 20:42:11 »
zatial zial iba brata, otca a frajerku ale ta sa vratila teraz k win. je zavysla na age of empires a snazi sa "projektovat" dom.. naq to som linux program nenasiel.
koli absencii dostatocneho mnozstva hier sa nepodarilo viac.
a taktiez pre nedostatocnost DTP programov. bol som grafik v DTP studiu, spoluziaci grafici..
Barák vč. příšer se dá navrhovat v Sauerbratenu ;D

romciiik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 532
    • romiix.org
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #117 kdy: 13 Září 2009, 21:07:08 »
zatial zial iba brata, otca a frajerku ale ta sa vratila teraz k win. je zavysla na age of empires a snazi sa "projektovat" dom.. naq to som linux program nenasiel.
koli absencii dostatocneho mnozstva hier sa nepodarilo viac.
a taktiez pre nedostatocnost DTP programov. bol som grafik v DTP studiu, spoluziaci grafici..
Barák vč. příšer se dá navrhovat v Sauerbratenu ;D
neskusal som .. ale pochybujem :D

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #118 kdy: 13 Září 2009, 22:52:11 »
Natrvalo 3. Ti jsou jistí  :) Jedná se o mou maličkost(PC), přítelkyni(PC) a PC strejce a tety.

Dále jako dočasné řešení zhavarovaných Windows XP a špatná funkce DVD mechaniky v noťasu(ehm prostě to nečte zálohu Windows XP na DVDčkách;) (jj legálnost je svině, když to nečte média ;D) donutili vyzkoušet mou sestru Linux. Zatím z přirozené lenosti setrvává, ale že prý někdy zkusí Windows Seven. Uvidíme. Takovej vir je svině  ;D

Na PC rodičů bych taky rád dal Linux, ale kvůli ještě nehotovým ovladačům TV karty to není možné. Linuxové situaci napomohl vir ze stránek kadeřnictví  ;D

A mým snem je linuxový stream server, ale na to asi nebude čas nebo technologie.
« Poslední změna: 13 Září 2009, 22:55:54 od Rovano »
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #119 kdy: 13 Září 2009, 23:37:36 »
Já bych možná přehodil ženu ale nemám pediatrický software, Medisoft v Linuxu asi nepremává.

NoWin

  • Host
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #120 kdy: 14 Září 2009, 01:07:55 »
zatial zial iba brata, otca a frajerku ale ta sa vratila teraz k win. je zavysla na age of empires a snazi sa "projektovat" dom.. naq to som linux program nenasiel.
koli absencii dostatocneho mnozstva hier sa nepodarilo viac.
a taktiez pre nedostatocnost DTP programov. bol som grafik v DTP studiu, spoluziaci grafici..
Barák vč. příšer se dá navrhovat v Sauerbratenu ;D
neskusal som .. ale pochybujem :D
Japato? Vlezeš do editačního módu a tam to jde relativně krásně! ;)

mrstevo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 159
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #121 kdy: 14 Září 2009, 01:10:00 »
Zenu sem přehodil dnes vecer  ;) a zajtra mozno taky  :D a kamos uz bezi na ubuntu asi rok
 
YOU SHOULD NEVER GET MORE THAN YOU GIVE

Intel Core 2 Duo 2 GHz, 3GiB ram, 160GB SATA2, NVIDIA 8400GS 512MiB  DDR2, Saa7134 TV card Ubuntu 9.04

NoWin

  • Host
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #122 kdy: 14 Září 2009, 01:12:50 »
Já bych možná přehodil ženu ale nemám pediatrický software, Medisoft v Linuxu asi nepremává.
Jéj, kdybych si vzpomněl... dával jsem ji tam jinej software (možná Medicus?) a ten přes WINE jde bezproblémově ;)
Na stránkách výrobce je snad ještě ke stažení demo. Google ví víc.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #123 kdy: 14 Září 2009, 08:33:58 »
Z Windows: 3
Z jinych distribuci Linuxu: 0
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: Kolik lidi ze sveho okoli jste ziskali pro Ubuntu?
« Odpověď #124 kdy: 14 Září 2009, 10:49:30 »
Ani jednoho  :)

Evangelizace nějak není můj koníček. Ale až se naskytne příležitost, tak snad...
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.