Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 8.04 funguje pouze v recovery mode  (Přečteno 3263 krát)

lulu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
8.04 funguje pouze v recovery mode
« kdy: 09 Června 2008, 22:07:40 »
Dobry den!

Mam Ubuntu Studio. Aktualizovala jsem Ubuntu na 8.04 a bohuzel pri startu se najednou objevi mi zacne blikat display, neco jako zrneni v televizi, jenze barevne a v carkach. Pak naskoci cerna obrazovka a dal nic nepokracuje. Pokud nastartuji v recovery mode, nehlasi zadnou chybu a uplne v pohode nastartuje.

Co s tim?

Lulu

p.s. i ja jsem teprve pul roku na Linuxu... zatim toho moc nevim  :(, ale doposud  jsem byla 100% spokojena

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: 8.04 funguje pouze v recovery mode
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2008, 22:20:12 »
vypadá to na problém s grafikou....
Takže příkaz
Kód: [Vybrat]
lspci (tam najdete jakou máte grafickou kartu)
pak možná přes synaptik, ovladače hardwaru nebo terminál zkusit přeinstalovat ovladače

Každý problém jde vyřešit, i když občas je jednodušší záchrana dat (pokud nemáte /home na zvláštním oddílu) a reinstal (ale ani to neni tak hrozný, jak to zní)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: 8.04 funguje pouze v recovery mode
« Odpověď #2 kdy: 09 Června 2008, 23:03:12 »
Ahoj,

v tom recovery módu zkus spustit:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
Pokud příkaz nezabere, zkus tady na fóru projít témata typu 'nefunguje grafika' apod, je jich tu plno. A pro příště, když máš s něčím problém, zkus ho lépe popsat. Třeba jakou máš grafickou kartu atak:)
A když ani to nezabere, tak napiš a zkusíme ten reinstal, bohužel aktualizace stále není bezproblémová a dost často zlobí. Většinou je lepší zůstat u stávající fungující verze (teze: 'neměnit co nezlobí') anebo naistalovat znova (teze: 'rád se v tom vrtám')

lulu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: 8.04 funguje pouze v recovery mode
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2008, 15:56:21 »
Dekuji vsem za pomoc. Bohuzel ani jeden z napadu, krome reinstalace, zatim nevysel... Vsechno je podle vseho ok, rekla bych, ze problem je pouze v uvodnim "obrazku" ubuntu studio, kdyz vyskocim z grafickeho startu ubuntu studio se normalne otevre a pak nemam zadny problem...

Mam Dell notebook Inspire, vim, ze na tom Linux beha trochu jinak... Zkusim reinstal, ale nechce se mi preinstalovavat napr. Thunderbird atd. Nevite, jestli linux vymaze vsechny tyto programy, nebo je pouzije? Je jasne, ze /home budu muset nejak zazalohovat.
Diky
Lulu

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
Re: 8.04 funguje pouze v recovery mode
« Odpověď #4 kdy: 11 Června 2008, 23:20:33 »
zachovat programy asi těžko jde, ale při zálohování /home se vám zálohuje i nastavení drtivé většiny programů a thunderbird (doufám, že to platí i pro něj, v nejhorším by snad měl on sám mít nějakou možnost zálohování profilu) pak nebudete muset nastavovat, stačí zaškrtnout oblíbené aplikace v Přidat/Odstranit a najít si rychlý internet ;)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.