Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém se po čase zasekne  (Přečteno 1631 krát)

Beduin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Systém se po čase zasekne
« kdy: 22 Května 2008, 15:54:26 »
Ahoj, mám Ubuntu 8.04, používám ho v pohodě, ALE...

Po nějakém čase (asi 3/4 hodiny, ale není to pravidelné) používání notebooku se najednou vypne (nebo pak už nenajede, když se zrovna netočí) větrák a už nenaskočí. Zároveň se strašně zpomalí jakékoliv vykreslování grafiky.

Zjistil jsem, že při každém pohybu okna vytěžuje Xorg procesor skoro na 100%. Při přepínání oken se napřed vykreslí vnitřní část okna a teprve po chvíli (asi vteřina) okraj a horní lišta. Větrák se vůbec netočí (před tím zastavením ale běží normálně).

Nevíte, co s tím?

Mám grafickou kartu ATI Xpress 200M, používám ovladač fglrx, nainstalovaný přes Systém -> Správa -> Ovladače hardwaru. Jako grafické rozhraní používám Gnome, ale zkoušel jsem i XFCE, tam se počítač taky po chvíli zasekne.
« Poslední změna: 22 Května 2008, 15:59:08 od Anna Taliánová »

Pavel Půlpán

Re: Systém se po čase zasekne
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2008, 15:55:49 »
Akcelerovanej desktop máš zapnutej?

Beduin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Systém se po čase zasekne
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2008, 15:58:54 »
Ne, vypnutej. A zasekne se to většinou po nějaký akci, co vyžaduje pohyb grafiky - třeba gksu (když vyskočí to okýnko na zadání hesla), označení textu ve firefoxu a přetažení ho jinam, atd. Ale až po nějakém čase - třeba teď to funguje v pohodě, tahám texty, okna, prá se mě to na heslo...

Beduin

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Re: Systém se po čase zasekne
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2008, 16:23:43 »
Ještě jsem zjistil, že se to zasekává postupně. Teď to běží trochu pomaleji, větrák se netočí. A to jsem dělal běžnou práci - prohlížení webů ve firefoxu, emaily v thunderbirdu, píšu v geditu, poslech hudby v totemu (bez vizualizace)). Přepínání oken celkem v pohodě, ale už je vidět, že se to zasekává (napřed se vykreslí tělo okna, pak okraje). Glxgears dává hodnoty okolo 400 (běžně okolo 1100). A asi po minutě se to už zase zasekává hodně.
« Poslední změna: 22 Května 2008, 16:25:27 od Beduin »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.