Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Dell Latitude CSx  (Přečteno 733 krát)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Dell Latitude CSx
« kdy: 14 Února 2013, 18:05:04 »
Dobrý den. Mám starší Dell Latitude, který má procesor intel pentium 500 MHz, 256 MB ram a 4 MB grafické paměti a hdd jsem tam teď dal 40GB. Původně tam byl Fujitsu 12 GB, ale byl velmi hlučný. Připojení k internetu jsem dnes pořídil přes wifi USB Edimax EW-7811Un.

Stáhnul jsem si distribuci Lubuntu 12.10. Nepovedla se mi spustit ani z CD ani nainstalovat. Instalace se zasekne nějakými chybami při tvoření diskových oddílů. Zkoušel jsem to na dvou různých hdd.
Zkusil jsem tedy upravené win XP, které po instalaci zaberou 55MB paměti a ty jedou.
Dal jsem do ntb výše zmíněný 40GB disk, na kterém jsou nainstalované xubuntu z mého druhého dell latitude d 410, a překvapivě to nabootovalo.
Instalace Damn Small Linux proběhla bez problémů. Včetně vytvoření 3 diskových oddílů. (swap, root, home)
Pokusil jsem se nainstalovat Lubuntu na novější dell a instalace skončí černou obrazovkou. Ani nenaběhle LiveCD.
Kde může bých chyba s tím Lubuntu? Mám nějak chybně stažené iso? A nebo se ze starším i novějším Latitude nekamarádí?

Rád bych na tomto starém ntb měj nějakou vhodnou distribuci linuxu, ale docházejí mi nápady co s tím.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Dell Latitude CSx
« Odpověď #1 kdy: 14 Února 2013, 18:20:56 »
...ale docházejí mi nápady co s tím.


Občas žasnu co lidi ještě chtějí používat...
Nestačí ti ten Damn Small Linux který ti funguje?
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

timi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re:Dell Latitude CSx
« Odpověď #2 kdy: 14 Února 2013, 19:40:19 »
Uznávám, že to není žádnej rychlík. Nicméně zpracováním a klávesnící bych řekl, že by mohl předčit pár dnešních výkonných plasťáků. Ten ntb byl v minulosti používán v jedné veliké zahraniční firmě pro práci a byl v něm nainstalovaný OS win 2000 Pro. Byl tam nainstalovaný, když mi byl darován.
Tak sem chtěl zkusit najít nějakou jeho náhradu.

« Poslední změna: 14 Února 2013, 19:42:59 od timi »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.