Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity  (Přečteno 3267 krát)

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« kdy: 04 Června 2012, 11:46:09 »
Nainstaloval jsem si Ubuntu 12.04, ale muzu vam rict, ze tak promrhany tyden jsem jiz davno nemel. Po bezradnosti, kdy se v teto verzi neda nic rozume najit(pracoval svizne), jsem stahl Kubuntu 12.04, tomu prostredi trosku vice preji, ale odezvy na jakokoliv akce byly vterinove, potom dvou a nakonec uplne zamrznuti. A to i po restartu. Tak jsem zvolil (na 64) Ubuntu 10.10 386(o kterem jsem vedel, ze tado distribuce zna i pismenka), normalne se nainstalovala, ale tesne pred koncem nahlasila, ze nemuze ulozit zavadec. Zkousel jsem na sda, sda1 atd, tak jsem zvolil bez zavadece, prolezl jsem do konce, ale po restartu jen cerna obrazovka s blikajicim kurzorem v LHR.

Zkousel jsem i ostatni distribuce, ale urovni ovladani skomirajici Mandrivy - krome openSuse(dlouhe odezvy), nedosahuji.
Takze ktera distribuce Ubuntu je jeste bez Unity? Diky
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2012, 11:52:53 »
Xubuntu, Lubuntu
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

C++odeG++irl-o.cc

  • Host
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2012, 11:54:42 »
10.10 je poslední bez unity, ale už bez podpory. Lepší by asi byla 10.04 LTS, kde je podpora ještě myslím rok.
Jinak záleží na tom, jaké vlastně chceš používat prostředí.
Můžeš zkusit ještě gnome-shell, xfce..... :)

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2012, 11:58:48 »
Takze ktera distribuce Ubuntu je jeste bez Unity? Diky

Děláte si legraci? Podle toho co píšete to vypadá že znáte spoustu distribucí. Buď opravdu nevíte a neznáte, tak se omlouvám a zde přikládám odkaz, jinak mi to příjde jen že jste si chtěl postěžovat. Jinak pokud potřebujete poradit s problémy s instalací tak není problém :) Jen by to chtělo něco vědět o vašem HW ;)
http://www.ubuntu.cz/cojeubuntu/odnoze
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2012, 12:43:42 »
Citace
Děláte si legraci?
Nedelam.
Hledam neco, dobre ovladatelneho, srozumitelneho, kde dopredu budu vedet co stisknout a ne stisknout a potom vybirat z nabidky. Kdy po vlozeni instalacniho CD(DVD) muzu provest upgrade a ne instalovat znovy celou distribuci(i kdyz se zachovanim puvodnich dat)

Vim, ze jsem byl smlsany mandrivou-KDE, takze na 2G pameti, 64b 1.8Mhz, ASUS M2NPV-VM, nejakou podobnou distribuci. Nevim, proc se Kubuntu chovalo, tak jak se chovalo, zkousel jsem i xfce. Dokonce na ubuntu jsem chtel podle navodu nainstalovat gnome-shell, ale povely, ktere v navodu wiki byly, jsem ve 12.04 marne hledal.
U me v praci mam cad US software, na nem je nemecka nastavba a na te nemecke pak nase ceska. Pochopit a prelouskat se adresarema od ceske k anglicke, abych si udelal vlastni makra, je dost problem. Tak mi pripadada, ze se nadstavba Kubuntu zadrhla na mem 5 letem stroji. Jenze nevim, jak zjistit, proc to ma takove odezvy.

Takze  kdyz to vezmu z druhe strany, tak svizne prostredi KDE, s dobrou podporou do budoucnosti.

Dik
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2012, 13:12:55 »
Určitě doporučuji napřed udělat aktualizaci Biosu http://www.asus.cz/Motherboards/AMD_AM2/M2NPVVM/#download Už několikrát jsem se setkal se špatným fungováním s novými verzemi jádra a po update biosu vše šlapalo jak má.  ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #7 kdy: 04 Června 2012, 14:19:31 »
Posledni uprage biosu nekdy pred 3-4 lety. Pokud to je tim, budu se snazit dostat to do kupy.

Moc dik.
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

libor007

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 875
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2012, 23:40:09 »
me slape kubuntu 12.04 celkem svozvizne i na pomalem netbooku,problem je opravdu asi u tveho hw. jinak bych byt tebou zkusil fedoru s xfce ci debian. nebo mint. pri upgradech se casto problemum nevyhnes,takze ideal by byla lts a po par letech nacisto. jen si rikam,proc se trapis s linuxem-napr zrovna postup pro gnome classic,ktery mas problem najit mi google vyhodil v x odkazech...
Kubuntu 20.04

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #9 kdy: 05 Června 2012, 10:25:57 »
Bios jsem upgradoval z 9.01 na 14.01, zkousel jsem opet nainstalovat kubuntu 12.04, stale kvoka, stale kvoka.

Ubuntu 12.04 svizne jako predtim, budu muset hledat reseni upravou ubuntu.

To me "hledani" je primo v instalacich programu z Ubuntu, ne pri hledani gnome clasic v Google. (prave ze takove problemy v Mandrive nenastavaly-byly jine)

Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #10 kdy: 05 Června 2012, 10:31:04 »
Ten Nvidia chipset je peklo, grafiky mají dobré ale chipsety mají příšerné, většinou takové desky v servisu odmítáme instalovat a raději doporučíme koupit nový počítač.
Testuj a zkoušej, určitě když na něco příjdeš tak sem napiš a třeba to pak pomůže i ostatním.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Bearnsdorf

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2012, 09:47:41 »
Nakonec se mi podarilo nainstalovat a spoustet Gnome-clasic -bez efektu. Coz se blizi jakemuz takemuz idealu ovladani.

Po tom upgradu jsem zkousel nainstalovat Kubuntu i openSuse 12, ale jak jsem drive uvedl, tak se seka a nekonecna odezva.
Kdyby se briza nestydela, tak hori i pod vodou.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2012, 09:53:10 »
Nakonec se mi podarilo nainstalovat a spoustet Gnome-clasic -bez efektu. Coz se blizi jakemuz takemuz idealu ovladani.

Po tom upgradu jsem zkousel nainstalovat Kubuntu i openSuse 12, ale jak jsem drive uvedl, tak se seka a nekonecna odezva.

Mám úplně stejnou zkušenost. Vyzkoušej www.zorin-os.com. Pokud potřebuji někde někomu nainstalovat něco moderního bez problémů a rychle, sáhnu po Zorinu...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

regine

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 829
Ubuntu a Unity a první křeč - teď OK
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2012, 10:54:27 »
Užíval jsem si 10.04 LTS - LTS jsou opravdu dobré.
1. Je dobré užít HW aspoň o rok starší než je generováno jakékoliv distro Linux (nejen má zkušenost).
2. 12.04 s Unity byla ze začátku křeč (asi 10 dní), ale řekl jsem si, že v IT už to zpět nepůjde (nebo jóó??? viz grafický vzhled Windows8). Pak jsem objevil v angličtině docela dobrý článek o užití Unity:
http://complete-concrete-concise.com/ubuntu-2/ubuntu-12-04/ubuntu-12-04-basic-unity-interface-desktop-tutorial
pak ještě nějaké dobré rady na netu a začal jsem se chytat :D Dnes už tak 14náct dní no problems užívat Unity.  ;) Ale asi to nechce zastaralé železo. Mám 2 roky starý lapťop Lenovo G555 s AMD výbavou.
« Poslední změna: 06 Června 2012, 11:32:51 od regine »
Ubuntu 16.04 LTS 32bit, 22.04 LTS 64bit

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2012, 11:05:12 »
To>Regine
To video v článku je docala působivé :)
http://www.youtube.com/watch?v=lSkXgXZL7G4&feature=player_embedded
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #15 kdy: 06 Června 2012, 11:09:56 »
Nedá se to porovnávat. Je to otázka vkusu. Je to jako pravice a levice. Blondýny či brunety.
« Poslední změna: 06 Června 2012, 11:22:23 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mosqa

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 854
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #16 kdy: 06 Června 2012, 11:20:54 »
ak to ma byt kde tak ja som bol velmi spokojny s mepis-om [based on debian stable] , na klasicke gnome je *zevraj* celkom schopny mint s mate desktop
AMD Athlon X2 4850e; GIGABYTE MA78GM-DS2H; IGP ATI HD3200; 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 KINGSTON BOX; WD 6400AAKS; SAMSUNG SpinPoint F1 HD322HJ; SAMSUNG SH-S223F SATA; squeezy

Janošec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #17 kdy: 13 Června 2012, 11:24:24 »
Zdravím,
já jsem nainstaloval gnome-panel, restartoval a při přihlášení zvolil gnome-clasik a Unity je tam pořád. Co stím aby to fungovalo bez Unity?

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Kdy byla posledni verze Ubuntu bez Unity
« Odpověď #18 kdy: 13 Června 2012, 11:32:43 »
Zdravím,
já jsem nainstaloval gnome-panel, restartoval a při přihlášení zvolil gnome-clasik a Unity je tam pořád. Co stím aby to fungovalo bez Unity?

Mě tam skočí gnome-clasics. A funguje normálně. Nepamatuji si, ale co jsem přiinstaloval. Nejsem teď u toho.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.