Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje  (Přečteno 1150 krát)

beer

  • Host
viz předmět. Někdy funguje, někdy ne. Pomocí terminálu funguje vždy, v unity jsem vůbec neměl v panelu možnost odhlásit, restartovat, uspat nebo vypnout, to je hlášený bug, v xfce to po upgradu přestalo fungovat a kliknutí na tlačítko generovalo nějakou chybovou správu. Nahodil jsem tedy gnome shell a tam se zdálo, že vše funguje, ale také to občas blbne, jako že zůstane vidět prázdná plocha (tapeta) a nefunguje ani přepnutí se do konzole (ctrl+alt+f2).

Věděl by někdo co s tím? Mám poslat nějaký log, pokud jo, tak který? PC Dell, viz podpis.

UfoNet

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 559
  • skill:Ctrl+C & Ctrl+V
Re:Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2013, 18:07:58 »
To byl bug ještě před vydáním a nespravili to, taky mám stejný problém. Zatím jsem to vyřešil tak že používám 13.04, snad to opraví nějaká aktualizace
« Poslední změna: 23 Října 2013, 18:10:20 od Sentello »
Mluvit o Linuxu nestačí, lepší je, když si s Linuxem budou děti hrát. Nebudou se ho bát.

beer

  • Host
Re:Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 24 Října 2013, 01:17:27 »
Naštěstí přes synapse vypínání funguje vždy...

j-prause

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2013, 09:18:04 »
Naštěstí přes synapse vypínání funguje vždy...
Prosím o vysvětlení, co to je vypínání přes synapse.
Děkuji
1 PC - AMD A4-3300 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2, Ubuntu 13.10 64 bit
1 PC - IBM/Lenovo Thinkcentre, Ubuntu 13.10 32 bit

beer

  • Host
Re:Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2013, 09:32:58 »
Synapse je takový malý prográmek, který spouští různé činnosti. Ve výchozím stavu není nainstalován, ale dá se doinstalovat přes synaptic, centrum softwaru, nebo terminál (sudo apt-get install synapse). Synapse se ovládá stejně jako program gnome-do, dokonce se dá nastavit, aby vypadal úplně stejně, narozdíl od gnome-do není ale tuším závislý na mono. V unity synapse nemá moc smysl, protože většina toho, co umí, umí i dash, jeho účelem je primárně rychlé spouštění aplikací a vyhledávání. Synapse je výhodné zejména pro uživatele lehčích prostředí (xfce, lxde, openbox, atd), protože dokáže zefektivnit vyhledávání a spouštění (stačí napsat část názvu aplikace nebo popisu aplikace do okna synapse a synapse nabídne spuštění aplikací, které mají v názvu či popisu uvedená písměna, je možné upřesnit výběr šipkou a enterem otevřít) a tím doplnit funkcionalitu, která v těchto prostředích chybí. Synapse je nenáročný na výkon, tak prostředí ani nezatěžuje. Používám ho i třeba na stroji, který má dohromady 498 MB RAM a 4 GB pevný disk. Je tam operační systém crunchbang s prostředím openbox a doinstalovaný synapse.



Mimo spouštění aplikací, vyhledávání souborů, hledání na internetu umí synapse vypnout, uspat či restartovat PC, nebo odhlásit uživatele.
« Poslední změna: 03 Prosince 2013, 09:46:16 od beer »

j-prause

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re:Po upgrade na 13.10 vypínání či odhlašování někdy nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 03 Prosince 2013, 10:09:07 »
Díky!!!
1 PC - AMD A4-3300 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2, Ubuntu 13.10 64 bit
1 PC - IBM/Lenovo Thinkcentre, Ubuntu 13.10 32 bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.