Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Tipy a triky pro Linux / Conky - interaktivní tlačítko
« Poslední příspěvek od gln kdy Dnes v 14:50:32 »
Buďte zdrávi všichni…
Dovolím si Vás všechny pozdraviti ze sousední stáje. :-)
I když jsem odjinud, občas pročítám Vaše stránky při hledání řešení či inspirace.

Vzhledem k tomu, že zde máte docela zkušenosti s programem Conky, zkusím zde položiti dotaz, resp. otázku. Řešení nebo odpověď jsem zatím nikde nenašel → ale možná se špatně ptám.

Na svém notebooku používám KDE Plasma 5.27.10, Amarok 2.9.71, conky 1.19.1, (to vše v OS Mageia 9).
K Conky jsem se vrátil po delší době, obnovil staré skripty a hraji si. Zejména v Amaroku došlo docela dost změnám při dotazování „do řádku“, ale vše jsem zatím vyřešil. Výstupy Amaroku mi v Conky běží pěkně.

Ale. Napadla mne taková věc. Zda by šlo Amarok z Conky ovládat. Mám na mysli, že bych na plochu Conky umístil obrázek (obrázky), který by byly interaktivní a po kliknutí myší by byla provedena nějaká akce, příkaz. Třeba pauza, play, další skladba…

Komunikoval jsem s GPTchatem, ten tvrdil, že to jde. Interaktivní obrázek by měl být zadán takto:

Kód: [Vybrat]
${image ~/.conky/obrazek.png -p X,Y -s width x height -l -A 1 -events}
A pak vyřešit akci po kliknutí… Třeba pause:

Kód: [Vybrat]
${if_match ${click_x}>=X1 & ${click_x}<=X2 & ${click_y}>=Y1 & ${click_y}<=Y2} ${exec qdbus org.mpris.MediaPlayer2.amarok /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.Pause}
${endif}

Kde XI, X2, Y1 a Y2 jsou souřadnice aktivní klikací plochy…

Ale nějak to nefunguje. Přehrávaná skladba se pauzne napořád, nejde dále pustit.

Řešil jste tedy někdo podobný problém? Poradíte, kde je chyba? Nejsem příliš znalý programování, spíše se cítím jako klasický BFU… 

Děkuji za Váš čas a zůstávám s úctou… Jirka.
2
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:U24 k U22, U22 nebootuje
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 14:27:21 »
P. S. Není úplně jedno čím se oddíly editují - často rozhoduje i verze nástroje. Přednostně používej co nejnovější...


Díky, použil jsem gparted z čerstvě nainstalovaného U24. Podezřelé mi ale přišlo, že instalace U24 mi vytvořila mezeru (ne 1MB, ale cca 20 GB) mezi oddílem EFI a oddílem s U22.

oddíly před:
efi u22 volno
potom:
efi u22 ext4(prázdný)
potom po instalaci
efi volno u22 U24

ale to bootovaly oba systémy, tak jsem tomu nevěnoval pozornost.
3
Obecná podpora / Re:Nemůžu naistalovat prohlížeč Vivaldi
« Poslední příspěvek od Profesorx12 kdy Dnes v 14:07:54 »
....je mnohem lepší instalovat z nastaveného repozitáře.

Co má tahle "rada" za smysl??
Jediný rozdíl spočívá v tom, že se z přidaného PPA stáhne úplně ten samý balík *.deb do apt-cache a předhodí se apt/dpkg. 
Tím pádem to skončí naprosto stejně jako při instalaci z lokálního *.deb souboru... :-\

P.S.  Stažený *.deb soubor je určitě v pořádku, zato příkaz k instalaci je chybný, proto to nefunguje.
Správný příkaz:
Kód: [Vybrat]
cd ~/Stažené && sudo dpkg -i ./vivaldi-stable_6.7.3329.21-1_amd64.deb


Díky moc tvoje nápověda pomohla Vivaldi se naistaloval nebo se to tak tvářilo. Vivaldi je i v seznamu programů ale stejně se nespustí :-(
Chvilku se točí kolečko jakože se program načítá a pak nic :-(
4
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:U24 k U22, U22 nebootuje
« Poslední příspěvek od juwa2 kdy Dnes v 12:40:15 »
Jako první "nástřel" bych zkusil osvědčený boot-repair-disk
Většinou postačí provést automatickou opravu.
P. S. Není úplně jedno čím se oddíly editují - často rozhoduje i verze nástroje. Přednostně používej co nejnovější...
6
Obecná podpora / Re:Mint Mate se chová nekorektně a blbne.
« Poslední příspěvek od Michal "Tylnesh" Kohútek kdy Dnes v 09:32:10 »
Ahojte. Poraďte mi prosím.
Nainstalovala jsem si, po dlouhém rozmýšlení do čeho přejít, Linux Mint Mate, 21.3 Virginia.

...

Poradíte mi co s tím mám?
Děkuji.

Ano, poradim - spytaj sa na Linux Mint forach :)
7
Instalace, aktualizace a spouštění / U24 k U22, U22 nebootuje
« Poslední příspěvek od compaq kdy Dnes v 08:25:16 »
Prosím o radu.
Vedle U22 jsem vytvořil prazdné místo 32GB
Tam jsem udělal oddíl ext4
Na ten jsem nainstaloval U24
oba systémy bootovaly bez problémů
potom jsem zmenšil a šoupnul oddíl s U22 (dělal jsem to už 20x a bez problémů)
teď U22 nebootuje, nezobrazí se přihlašovací obrazovka, a píše SMB error (doma vyfotím), na data na tom oddílu se naštěstí dostanu

grub-update - nepomohl (najde oba systémy, U22 nenabootuje ani v recovery)
kontrola disku a oddílu s U22 - nepomohlo
na disku mám EFI

Díky za rady a tipy.
8
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:ovladač k tiskárně
« Poslední příspěvek od Ventero kdy Včera v 22:27:47 »
Byl tam nejaky sprajc ohledne spoluprace ovladace s cups a tak by to mohlo zabrat i na novejsi verzi. Nicmene pro stabilni praci je nesmysl hnat se a cpat se do nejnovejsich verzi, kdy u Ubuntu zrovna plati posledni roky, ze i LTS verze jsou do 5. predposledni podverze porad spise experimentalni ..
Nemam ted moc volneho casu, ale je to nekde tady i na Mint foru - hledej slovo Canon a filtruj dle me prezdivky - mela.by jsi dohledat a pripadne se doptat ..
9
Obecná podpora / Re:Nemůžu naistalovat prohlížeč Vivaldi
« Poslední příspěvek od Luban kdy Včera v 21:16:26 »
Mě nabízí Vivaldi 6.5.3206.59 k instalaci správce software (Linux Mint 21.2).
Nemusel jsem proto nic extra dělat. Nebyla by to nováčka na začátek lepší cesta  ;)?
10
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:ovladač k tiskárně
« Poslední příspěvek od Jana kdy Včera v 19:46:09 »
Ventero - za zkoušku by to stálo, ale kámoška i já už máme všude ubuntu 24.04 lts, jestli to nevadí.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.