Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Podpora WiFi u netbooků  (Přečteno 2089 krát)

nightfire

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Podpora WiFi u netbooků
« kdy: 03 Února 2009, 09:25:02 »
Ahoj, rozhodl jsem se, že si koupím netbook, ještě nevím který, a právě proto se jdu nejdříve zeptat. Netbooky mají samozřejmě integrovanou WiFinu, ale někde jsem se dočetl, že s její podporou je to u Ubuntu na štíru. To jediné mě docela zarazilo, jinak už jsem byl rozhodnutý právě pro Ubuntu. Nainstaloval jsem si ho jako druhý operační systém na můj desktop a všechno (až na malé počáteční obtíže) šlape. Jak je to tedy s podporou WiFi u netbooků? Myslím samozřejmě u verze 8.10.
Děkuji mockrát za odpověď, docela to chvátá za měsíc jedu do pracovně do Rakouska a rád bych už netbook používal.


fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #1 kdy: 03 Února 2009, 20:51:05 »
Nic není na štíru. Pročtěte si spíš články, které se spíše než štíru věnují hardwaru a uvidíte.

např. www.root.cz

Vlastním notebook Lenovo - bez problémů. Před tím HP - bez problémů. Předtím Fujitsu-Siemens - bez problémů. Měsíčně instaluji různé linuxové distribuce na několik notebooků (většinou Acer) a zatím jsem se nesetkal s větším problémem.
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

Henrynr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 366
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #2 kdy: 03 Února 2009, 21:17:58 »
ASUS - bez problémů.
Doma i v práci Linux Mint 17

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2009, 04:27:55 »
prohledej internet az si vyberes nejaky konkretni netbook. treba pro asus eee existuje specialne upraveny derivat ubuntu, takze wifi tam urcite funguje.

pistacik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2009, 07:27:34 »
DELL Latitude D820 - taky bez problemu, a kdyz nejake byli  :-\, tak se vyresili  ;)
Dell Latitude E6500, dualboot Win7/UBU10.10

nightfire

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #5 kdy: 04 Února 2009, 09:42:01 »
Děkuju vám všem moc... 
Omlouvám se za svou neznalost, ale přečetl jsem si to přímo v dokumentaci. "Wi-Fi je standart pro bezdrátový přenos dat, využívaný zejména pro připojení k Internetu. Mnoho výrobců Wi-Fi karet bohužel neuvolňuje specifikace ani nevyvíjí ovladače pod Linux, proto může být funkčnost některých karet problémová."   

Ještě jednou děkuji a kdyby přece jen nějaký problém byl, tak se ozvu  ;)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #6 kdy: 04 Února 2009, 12:44:17 »
Mam Dell XPS 1330 a ten notas jede pod Ubuntu temer bez potizi. Dokonce se nektere Dell notasy daji koupit s predinstalovanym Ubuntu. To jsem nezkousel, takze nevim presne o jake modely se jedna.

col_boggy

  • Host
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2009, 14:09:23 »
ACER One - jsem zjevně blb, protože jsem to nerozjel, ať jsem hledal, kde chtěl (myslím v systému.. až zničím XPčka, tak na to přijít budu muset a dám vědět).

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #8 kdy: 04 Února 2009, 15:17:10 »
ACER One - jsem zjevně blb, protože jsem to nerozjel, ať jsem hledal, kde chtěl (myslím v systému.. až zničím XPčka, tak na to přijít budu muset a dám vědět).

Tak sem z toho tvého Acera-one pošli výstup příkazu "lspci". Určitě podle toho poznáme o jaké wifi s chipsetem se jedná a určitě někdo poradí. ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2009, 15:23:57 »
Pokud se jedná o ečko, pak mrkněte na Easy Peasy v článku, neboli ubuntu eee
http://www.linuxexpres.cz/distro/takova-normalni-rodinka-ubuntu-a-jeho-klony

col_boggy

  • Host
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #10 kdy: 04 Února 2009, 15:43:05 »
Ravesun: až se zase ke kubuntu dostanu.. ;)

fenquick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
  • Professional llama
    • Linux User #487408
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #11 kdy: 04 Února 2009, 16:11:06 »
ACER One - jsem zjevně blb, protože jsem to nerozjel, ať jsem hledal, kde chtěl (myslím v systému.. až zničím XPčka, tak na to přijít budu muset a dám vědět).

Hledat v systému a psát na fórum je zcela jistě rychlejší a jednodušší, než hledat na GOOGLU. Pokud byste to však přeci jen chtěl zkusit:

http://www.google.cz/search?q=acer+one+kubuntu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=com.ubuntu:cs-CZ:unofficial&client=firefox-a

a hned první odkaz:

http://www.dawhoo.com/how-to-install-kubuntu-on-acer-aspire-one/

 ::) ::) ::) ;)
******** Neděkujte mně! Poděkujte přitažlivé síle Měsíce! ********
.........................................................................................MacGyver

col_boggy

  • Host
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #12 kdy: 04 Února 2009, 18:00:17 »
Nijak jsem se tím nezabýval a neměl k tomu důvod; sem jsem to psal jen pro pobavení. Možná ten odkaz časem použiju, takže dík.

JohnDoe

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: Podpora WiFi u netbooků
« Odpověď #13 kdy: 05 Února 2009, 00:01:06 »
Mne taky wifi skoro vzdy chodi, aspon s novejsimi distry, na ruznych nb, ktere opravuju, pozivam live distra, pozivam ted hodne openSUSE 11.1, protoze jsem z nej nadsenej :) Zalohuju pres linux a sit data, nez zformatuju disk pres recovery partition, kdyz treba wokna ani nebehnou, abych nemusel vyndavat disk.

Potiz jsem objevil jen u Compaq nx6310, wifi nesla vubec tlacitkem zapnout, nereagovalo to :( Takze jsem kopiroval po kabelu, coz jde vzdy. Myslim, ze trabl nebudou ovladace wifi, ale ovladace tech klaves, ktery wifi vypinaj nebo zapinaj :) A kdyz je wifi defaultne vypnuta, tak je ji problem pak zapnout.
Omlouvam se za psani bez hacku a carek, ale s nimi bych to psal jeste zitra :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.