Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)  (Přečteno 6808 krát)

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« kdy: 28 Prosince 2007, 14:54:15 »
Čaute, snažím se na Ubuntu rozchodit nějaký softwarový VoIP telefon (např. pro Fayn). Podařilo se mi jakž takž zprovoznit X-Lite 2 , jenž znám z Win, existuje i pro Linux a Fayn pro něj poskytoval podrobný návod. Jenže kvalita zvuku s tímto pod Ubuntu je TRAGICKá a začlenění do sysdtému mizerné.

Poohlížím se dál a snažím se pro FAYN nastavit EKIGU. Jde to vůbec? Mě se to nepodařilo... posílám obrázek mého nastavení http://orchis.brontosaurus.cz/zaloha/ekiga.jpg
Je tam něco blbě? Zkoušel jsem i vypnout účet Ekiga a nechat jen účet Fayn (měly by být nezávislé), bez úspěchu.
Jak se má vytáčet číslo přes fayn? Stačí tam napsat samotné číslo, nebo to musí být něco ve stylu:
sip:608883146@ekiga.net
sip:234697000@www.fayn.cz

Prosím o radu.


luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #1 kdy: 28 Prosince 2007, 15:57:59 »
Nejde ti telefonovat přes fayn? Pokud jsem viděl tak účet by jsi měl mít v pořádku. Stejně tak se ti ukazuje, že je fayn registrován, pokud by byl problém tak by ti napsalo, že registrace selhala.
Mělo by se používat celá adresa, tedy sip:608883146@ekiga.net
Nemám fayn, takže si tím nejsem jistý, ale nemělo by být sip:234697000@fayn.cz?

fioler4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2008, 13:29:39 »
Pokud se Vám fayn nezaregistruje, zkuste zjistit sip.fayn.cz v číselném tvaru a dejte za číslo ještě:5060 (port) Je totiž možné, že kvůli nějakému firewolu nemůžete přes NAT. Dás e to řešit i přes stun.ekiga.net

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2008, 14:06:38 »
Používám Ekigu pro 6 různých účtů na dvou stojích s Ubuntu a na jednom s jiným zastaralým OS a vše bez větších problémů.

Tvůj problém je, že fayn má nyní sipovou adresu sip2.fayn.cz

Jinak máš asi vše nastaveno OK.

Vytáčíš tak, že si nastavíš FAYN jako default a potom zadáváš jen číslo 234697000, jinak ve tvaru sip:234697000@sip2.fayn.cz.

Velká výhoda je, že si můžeš u každého kontaktu zvolit jinou službu, přes kterou se bude volat. Já tak volám například přes www.voipstunt.com do USA a západní Evropy na pevný i mobily zcela zdarma.
« Poslední změna: 30 Ledna 2008, 14:12:16 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #4 kdy: 17 Března 2008, 03:03:55 »
Už to funguje, skvělý! Děkuju hlavně za uvedení toho rozšířeného tvaru (já původně používal neúplnou adresu... )

A další problém u mě byl, že jsem neměl nastaveno v:
 Upravy -> Nastaveni -> Protokoly -> Nastaveni SIP v "Odchozi proxy" hodnotu "sip2.fayn.cz"

Po tomto doplnění už jde volat i zadáním samotného čísla...

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #5 kdy: 11 Dubna 2008, 11:21:24 »
Prosím vás, nevíte někdo, kde je problém, když se mi telefon nechce prihlásit k SIP?? Nastavoval jsem to podle návodu a snad mám vyplněné vše, otázka je, jestli dobře :) kadopádně po uložení nastavení se mi na telefonu zobrazí hláška: "chyba prihl. SIP, Zkousim znovu..."

Přes prohlížeč pomocí IP se dostanu do nastavení telefonu, WAN nastavím na DHCP, u SIP nastavím server: sip2.fayn.cz. port:5060, jméno, heslo...doménový server jsem nevyplňoval a pak je tam nějaké telefonní číslo, ale nevím, jaké tam doplnit...dostal jsem ještě nějaké ID pro komunikaci s nimi, ale jestli se někam vyplňuje nevím..Určitě tam chybí nějaká blbina, nevíte někdo?
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #6 kdy: 11 Dubna 2008, 20:34:00 »
Bohužel se mi za boha z Ekiga nepodařilo dostat zvuk ani v přibližné kvalitě jako ze Skype. A to u Ekiga běželo jen hlasové spojení, zatímco u Skype i obraz. Nevíte někdo jak to zlepšít, Skypu moc nefandím. Zkoušel jsem všechny kodeky které byly defaultně k dispozici.
Kubuntu forever :-)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: VoIP na Ubuntu - Ekiga (etc) a Fayn (etc)
« Odpověď #7 kdy: 11 Dubna 2008, 20:57:27 »
Divné... používám Ekigu na třech PC s Ubuntu i se starým OS a srozumitelnost je dobrá, asi jako běžný mobil... volám přes SIP na pevné, do USA, Francie i po čechách i na jiné Ekigy... Nic zvláštního jsem nikde nenastavoval... Skype mi funguje též, ale nevolá do USA zdarma...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.