Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD  (Přečteno 4259 krát)

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« kdy: 04 Února 2008, 15:02:54 »
Dobrý den. Jsem momentalne stale uzivatelem windowsu, ale jelikoz me Visty privadeji obcas k silenstvi, rad bych zkusil linux. Stahl jsem si distribuci Ubuntu a vypalil jako LiveCD. Vse se v poradku nabootovalo do zakladniho menu. Dal jsem spusteni linuxu a po nejake dobe nacitani obrazovka preskocila do jakohosi prikazoveho radku. Zde jsem zkousel zadávat klicova slova dle návodů ze serveru ubuntu, ale zadny vyznam to nemělo. Poradí mi někdo jak na intalaci? Mam laptop Fujitsu Siemens Amilo Xa2528 TL64:

Procesor: AMD Turion64 X2 TL64 s frekvencí 2,2 GHz, 2 x 512 KB L2 cache, Čipset: NVIDIA C51D, NVIDIA MCP51, Operační paměť: 2 x 1 GB DDR2 667 MHz, Grafická karta: NVIDIA GeForce 8600M GS s až 768 MB v TurboCache paměti 256 MB GDDR2 VRAM a až 512 MB sdílené systémové paměti

Muze to byt vybavenim PC? Nekde jsem cetl ze s tim mohou byt problemy. Hlavne s grafickymi kartamy nebo tak. Poradil by mi někdo? Děkuji. Rad bych linuxy vyzkousel...

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #1 kdy: 04 Února 2008, 15:15:23 »
pročtěte tohle
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/%C5%98e%C5%A1en%C3%AD_probl%C3%A9m%C5%AF
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=16778.0
zatím bych asi zkusil alternate cd a pak se uvidí.
Hledejte na fóru instalace live, řešilo se to tady víckrát :).
prostý user
...selským rozumem...

vlasto

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 527
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #2 kdy: 04 Února 2008, 16:27:29 »
Tomu nerozumím:Stahl jsem si distribuci Ubuntu a vypalil jako LiveCDVypálíš si cd Ubuntu a jako live to je do doby, než dáš příkaz Instalovat.
Pokud nemyslíš,že při instalaci cd se program zadrhne,pak to může býti mimo jiné špatně vypálené cd.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #3 kdy: 04 Února 2008, 16:42:12 »
Zřejmě tam budeš mít nějaký hw problém. Pokud ti to najelo na příkazovou řádku a dojelo do fáze, kdy to požaduje příkaz zkus startx. Možné je taky problém s acpi - hledej na foru acpi=off, nolapic, noapic. Pokud to nepůjde zkusil bych co psal karel kudrna, stáhnout alternate cd, po bootování začne okamžitá instalace (jako win xp)

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #4 kdy: 04 Února 2008, 16:54:26 »
CD je vypalene v pohode. Zkusim vyzkouset Vase rady, jestli se to rozbehne. Zatim diky moc

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2008, 10:17:39 »
Kterou verzi CD jsi přesně použil? Jsou 4.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #6 kdy: 09 Února 2008, 10:30:13 »
Tak jsem zkoušel Vaše rady, ale nějak se mi stále nedaří. Do jakého si příkazového řádku se dotanu, ale žádný z kódů nereaguje. Zkouším to dle návodu zde na stránkách, tedy to "sudo nano -w/etc/X11/xorg.conf", ale hlasí se něco jako "not found". CD je vypáleno určitě správně, jelikož jsem z něj linux na stolním PC v pohodě nainstaloval, tak bude problém asi někde v hardwaru. Dál jsem zkoušel příkaz startx, ale stále nic. Většinou to píše stále not found.
Také jsem si zkusil stáhnout ze stránek ubuntu.com alternateCD, vypalil, ale to se mi pro změnu zase vubec nenabootuje. Je nějaký speciální postup s alternate CD? Poradil by mi někdo? Díky

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #7 kdy: 09 Února 2008, 10:37:23 »
Jako LiveCD mam staženu verzi "Ubuntu 7.10 i386". Alespoň co jsem tu někde vyčetl, jestli je to ta verze CD, kterou máte na mysli

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2008, 10:42:00 »
Alternate CD je bez grafického prostředí a měla by se objevit bootovací obrazovka, kde si zvolíte instalaci. Instalace pak proběhne textově.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

qUAKER

  • Host
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #9 kdy: 09 Února 2008, 10:46:16 »
v menu zkus druhou moznost "Start Ubuntu in safe graphic mode"

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #10 kdy: 09 Února 2008, 10:52:52 »
To jsem jakoby pochopil. Ale pc si cd pri bootovani prohledne, ale dal pokracuje v nacitani windowsu. V biosu to mam nastaveno dobre, ze se nejdrive koukne na cd rom....mozna na cd chybi nějaké bootovaci soubory. Neznate tu strukturu souborů, která by na alternate CD mela byt?  Připadně odkaz kde alternate cd stahnout? I kdyz jsem to stahoval primo z ubntu.com, coz by snad melo byti spravne ne?

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #11 kdy: 09 Února 2008, 10:56:42 »
Obe varianty nacitani LiveCD konci stejne, i to "Start Ubuntu in safe graphic mode". Tedy v jakemsi prikazovem radku, ale nejsem si jist, jestli je to ten prikazovy radek o kterem se mluvi v navodu. Asi je to blbost takhle popisovat, asi byste to museli videt, nevim jak to presne popisovat....sem bezradnej

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #12 kdy: 09 Února 2008, 10:57:55 »
Zkontroloval jsi zda jsi cd dobře vypálil?
http://releases.ubuntu.cz/gutsy/

Pokud to skončí v příkazovém řádku (u live cd) a požaduje zadání příkazu skus zadat startx. Pokud to nepůjde, tak to zkus vyfotit, nebo popsat co to vypisuje.
« Poslední změna: 09 Února 2008, 11:00:23 od luisah »

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #13 kdy: 09 Února 2008, 11:11:15 »
Mozna jsem si skutecne stahl LiveCD PC (Intel x86) desktop CD. To by tim asi take mohlo byt ze? Kdyz mam AMD64. Zkusim to stahnout znovu a kdyzto nepujde zkusim to vyfotit a popsat bliz. Zatim diky

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #14 kdy: 09 Února 2008, 15:13:17 »
Tak jsem stahnul tu verzi pro AMD 64 a dela to pro zmenu to ze v obou rezimech obrazovka zcerna po kreatsim nacitani a dal se nice nedeje. Kazdopadne se deje neco jineho nez predtim.....meli byste radu?

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #15 kdy: 09 Února 2008, 15:24:38 »
no tak teď acpi=off atd, je to vejš... :)
prostý user
...selským rozumem...

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #16 kdy: 09 Února 2008, 15:51:46 »
Ja se omlouvam, jsem guma....vim ze se to tu xkrat omylalo, zkousim si najit o tom acpi=off, nolapic, noapic atd. ale takovy slova jsem v zivote neslysel a porad spanelska vesnice. Mohl bych poprosit o strucny navod, kam to acpi=off apod napsat? Pisu tu na konec toho textu kdyz zadam F6 v tom pocatecnim screenu?....nebo je to nejak uplne jinak? Budu moc vdecnej

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #17 kdy: 09 Února 2008, 16:12:03 »
Nevim tedko jak je to pred bootovanim cd v menu u Ubuntu, ale pokud chces spoustet liveCD tak je tam nekolik moznosti. Tusim ze Vse se pouze nastavuje pres klavesnici nebo mysi.. tusim ze nic se nepise. Takze kdyz chces aby na tebe liveCD mluvilo cesky tak zmacknes F2 a zvolis Cestina. pokud chces nejake jine mody tak mackas jine Fka... mam pocit ze F6 prave nastavuje zda bootovani LiveCD probehne s podporou acpi nebo bez acpi.
tot k menu pred bootovanim LiveCD Ubuntu.
Jinak tvuj popis chovani zavádění LiveCD se mi uz myslim také stal... nejspis to bude grafikou. CO mas za grafiku na tom PC? pocitam ze nejakou novejsi ATI nebo NVIDII ze? Zkus treba jeste vypalit "vyvojovou verzi" Hardy Hedron (8.04), ted je myslim alpha4 .. treba tam uz bude novejsi jadro a interni novejsi ovladace od grafik. Ovsem VARUJU! je to vyvojova verze a obsahuje chyby! Je velmi pravdepodobne, ze nebude plne funkcni, ale treba budete mit stesti a do "Live" prostredi se dostanete.
Kazdopadne projistotu pokud se vam podari dostat do live prostredi tak nez zvolite "instalovat" radeji zalohujte dulezita data na NTFS oddilech (tudiz ve Windowsech). Instalator by (pokud spravne rozdelite disk) nemel znicit data, ale u vyvojove verze clovek nikdy nevi.
No snad to bude k uzitku co jsem tady napsal.
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

woytiech

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #18 kdy: 09 Února 2008, 16:43:15 »
co se tyce grafiky mam tam NVIDIA GeForce 8600M GS, coz nevim jestli nove nebo starsi. A ted co jsem zkousel s tim acpi=off:

po zmacknuti F6 jsem v tom přikazovem řadku vymazal asi dve posledni slova dle nejakeho navodu a napsal tam to acpi=off. Stal se jisty posun a to ten, ze se prijizdel asi nejaky test hardwaru ci co. Kazdopadne v jiste fazi se to zpomalilo a bylo psano:

[nejaka cisla] ide: failed opcode was unknow
[nejaka cisla] hda: drive not ready for command

tyto hlasky se parkrat za sebou menily a ty cisla v zavorkach taky. Takhle to nejakou dobu stalo a pak to skocilo do totozneho rezimu, jako kdyz jsem to zkousel s tim prvnim CD i386. Tedy naskocilo toto:

BusyBox v1.1.3 (Debian 1: 1.1.3-5ubuntu 7) Built-in shell (ash)
Enter "help" for a list of built-in commands

(initramfs)

pri zadani tady zmineneho "startx" nebo v návodech psaných "sudo nano -w/etc...atd" pc nereaguje. Uz citim ze jsem blizko, ale porad neco vadi. Vedel by nekdo jak dal? Je to neco s temi nolaptic apod? Snad uz se to blizi k zaveru

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #19 kdy: 09 Února 2008, 18:27:35 »
myslím, že řádek bych vymazal celý, jinak tam může být nějaký nesmysl, fakt to tu trošku prohledej
jinak zatím nehotový: http://wiki.ubuntu.cz/Jak_nainstalovat_Ubuntu
tam je to lopata by lopata ;D
prostý user
...selským rozumem...

hubertsvk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #20 kdy: 11 Března 2008, 17:48:08 »
no ja mam podobny problem ... mam hardyho 8.04 ... pri spusteni LIVE distibucie vyhodi busybox ... pri spusteni instalacie hodi busybox ...pri spusteni kontrly CD vyhodi busybox ...

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Od píky - nedaří se instalace LIVE CD
« Odpověď #21 kdy: 11 Března 2008, 20:55:11 »
no ja mam podobny problem ... mam hardyho 8.04 ... pri spusteni LIVE distibucie vyhodi busybox ... pri spusteni instalacie hodi busybox ...pri spusteni kontrly CD vyhodi busybox ...
na každej pád nic nezkazíš zadáním busybox do vyhledávání na fóru, já to zkusil...
prostý user
...selským rozumem...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.