Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Symetricky sitovy filesystem podporujici range file-lock  (Přečteno 2754 krát)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Zdravim, marne hledam nejaky sitovy filesystem, ktery by splnoval nasledujici pozadavky:
a) symetricky - tim pada ftp :)
b) podporoval by range file-lock tj. uzamknuti a prepis pouze casti souboru, jedna se o prenos backupovych archivu, ktere jdou do velikosti gigabytu, ale lisi se jen minimalne, castecny range filelock toto resi prave prenosem jen te "jine" casti, toto umi treba samba, nebo nfs, jenze ty jsou nevyhovujici z hlediska zabezpeceni
c) nativni mount pod lin i pod win - tj. musi jit pripojit (na linuxu snad neni problem) jako disk, nejlepe blokove zarizeni (win sitovy disk?), protoze mssql pod windows w2k3 bohuzel umi zalohovat jen na (sitove) disky :(
d) sifrovani, nejlepe 128DES, ale je to vpodstate fuk

Nasel jsem par moznosti, ale bohuzel zadna neni to prave :( Nejvice se mi asi libilo ATAoE, jenze to neni bezpecne a je to neroutovatelne :( Pouziti VPNka a nasledne nejakeho standardniho filesystemu (samba, nfs) jsem take uvazoval, lec behem testu jsem pozoroval rapidni snizeni propustnosti, hadam je problemem MTU nekde mezi sitemi, ale to je vareni z vody, proste to nedelalo dobrotu. Nasel jsem jeste OpenAFS, jenze ten se mi pro zmenu vubec nepodarilo rozjet :( Posledni veci, kterou jsem nasel je iSCSI, ale pokud jsem to spravne pochopil, musely by byt na obou stranach SCSI zarizeni ...
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Peter Lehotsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Symetricky sitovy filesystem podporujici range file-lock
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2008, 13:54:39 »
U ATAoE je poznamka "Can be encapsulated into ATM, IP or Serial if necessary", tak co resis? Zabezpecit to muzes oblibenym zpusobem.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Symetricky sitovy filesystem podporujici range file-lock
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2008, 14:10:40 »
Tak to jsem asi prehledl ... zkusim :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Symetricky sitovy filesystem podporujici range file-lock
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2008, 16:04:21 »
Tak at hledam jak hledam, nemohu nikde nalezti, ze by slo aoe zabalovat do nejake treba VPN site. Muzete mi sem hodit link, kde jste to nasel?

To co jsem nasel totiz neni moc povzbudive, lec hovori tak vsichni:
"AoE does not rely on network layers above Ethernet, such as IP, UDP, TCP, etc. This means that AoE is not routable over LANs and is intended for SANs only."

:(
« Poslední změna: 20 Ledna 2008, 16:12:40 od Petr 'Merlin' Vaněček »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.