Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jabber konference  (Přečteno 16462 krát)

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber konference
« Odpověď #25 kdy: 28 Srpna 2006, 18:31:31 »
Můj osobní, s nikým nekonzultovaný názor je ten, že s IRC konferencí nás podobné problémy nepotkají a je to příležitost, jak skončit s rozdrobováním tábora dobrovolníků na 2 různých konfernecích. 1 konference bude výhra pro uživatele hledající rady i pro ty, kteří ty rady budou poskytovat...

PacholeK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Jabber konference
« Odpověď #26 kdy: 28 Srpna 2006, 18:45:22 »
:-DD kamo kdy si byl naposledy na irc , pred pet lety ? to se ta mistnost muze rovnou prejmenovat na ubuntu-mrtvo

Vojtin

  • Host
Jabber konference
« Odpověď #27 kdy: 28 Srpna 2006, 19:00:27 »
nejživější věcná konference je tady.... jabber je žvanílkov o všech možnejch kravinách, irc je mrtvý.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #28 kdy: 28 Srpna 2006, 20:04:31 »
No posledni dobou co jsem sledoval irc tak, krom mrtvo tak naprosto drsny antispam filtr, ktery prakticky nezaregistrovanymu uzivateli nedovoli nic a co se tyka zvanilkova a kecelkova mneli jste nikdy problem a resili jste ho tam a nebo jste jen prisli a cekali ze tam bezi linuxova moudra jedno za druhym, pokud ja vim dost lidi tam naslo odpoved pokud neco potrebovalo.

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Jabber konference
« Odpověď #29 kdy: 28 Srpna 2006, 20:13:37 »
Citace: Vojtin
nejživější věcná konference je tady.... jabber je žvanílkov o všech možnejch kravinách, irc je mrtvý.
a to je akoze zle, ze sa tam nepreberaju iba veci tykajuce sa ubuntu/linuxu a ze si ludia torchu pokecaju aj "od veci"? uvedom si, ze slovo ubuntu nie je len nazov distribucie. no a o veciach okolo njs.netlab.cz sa imo nema cenu hadat. mne je uplne jedno kde ta miestnost bude fungovat len nech sa koli tomu netriesti (myslim, ze uz celkom dobre zabehnuta) komunita.

Vojtin

  • Host
Jabber konference
« Odpověď #30 kdy: 28 Srpna 2006, 20:14:57 »
Citace: krtko
Citace: Vojtin
nejživější věcná konference je tady.... jabber je žvanílkov o všech možnejch kravinách, irc je mrtvý.
a to je akoze zle, ze sa tam nepreberaju iba veci tykajuce sa ubuntu/linuxu a ze si ludia torchu pokecaju aj "od veci"? uvedom si, ze slovo ubuntu nie je len nazov distribucie. no a o veciach okolo njs.netlab.cz sa imo nema cenu hadat. mne je uplne jedno kde ta miestnost bude fungovat len nech sa koli tomu netriesti (myslim, ze uz celkom dobre zabehnuta) komunita.
Je mi to jedno.

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #31 kdy: 28 Srpna 2006, 21:42:36 »
Pacholek:Nevíš ani o čem mluvíš a dáváš debilní příklad. Pošleš Pinkymu penize na podporu Jabberu, nedostaneš žádné nové služby. Nakoupíse za ně nový hardware, trika. atd.

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #32 kdy: 28 Srpna 2006, 21:44:05 »
mibo: Tobě vadí, že Pinky chce peníze, to co se mu pošle je sponzorksý dar, jestli si proti tomu, prestan používat i jabber.org, ten je sponzorovany firmama, a jsou napsane na hlavni strance. Maji tam svoji reklamu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jabber konference
« Odpověď #33 kdy: 28 Srpna 2006, 21:58:24 »
Citace: Karel
mibo: Tobě vadí, že Pinky chce peníze, to co se mu pošle je sponzorksý dar, jestli si proti tomu, prestan používat i jabber.org, ten je sponzorovany firmama, a jsou napsane na hlavni strance. Maji tam svoji reklamu.
Presne tak.

Mibo: Prestan chodit i odkazovat na bclinuxu.cz, root.cz, linuxsoft.cz, .... Je tam reklama, vlastni je firmy, ktere vydelavaji na OSS.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

andrej

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 110
Jabber konference
« Odpověď #34 kdy: 28 Srpna 2006, 22:49:51 »
Citace: mibo
...pokud ja vim dost lidi tam naslo odpoved pokud neco potrebovalo.
suhlas, mne osobne sa tam dostalo akutnej pomoci niekolko krat.
Desktop: Athlon X2 3800+, Nvidia 6200, Asus M2N-E, 3GB, Ubuntu 8.04
Notebook: IBM X31, Centrino 1.4, ATI Radeon Mobility, 512MB, Ubuntu 7.10, WinXP
Gateway: AMD Duron 1.6, 256MB, Ubuntu 6.06

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Jabber konference
« Odpověď #35 kdy: 28 Srpna 2006, 23:36:06 »
asi plati to co rekl sef ..
Citace: sef
[02:34:29]<=sef=> scippio: btw. a vubec vam nevadi ze propagaci Ubuntu ziskavate potencialni zakazniky pro Canonical Ltd. ktery nabizi profi podporu ze?
a myslite ze 20 lidi co chodilo na Ubuntu pomuze serveru kterej ma cca x tisic lidi online ve spicce? :D trosku naivni no .. :-)

mibo: super.. :-) aspon poznas jake to je ;-)))
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #36 kdy: 29 Srpna 2006, 00:27:59 »
Tak abych upresnil ty polopravdy tady:
1. Pinky je spolumajitel firmy, ktera provozuje jabber server a ta firma mimojine se timto i zivy a tak vyvoj tohoto serveru jiste vyuzije take ve sve komercni praxi a stejne tak zdarny chod je ji dobrou reklamou, takze ne ze nikdo v pokoji a ne ze nejaka neziskovak apd.

2. Pinky nezavadi zadny klasicky priklad donation modelu obdobny podobnym projektum a to se ani o nej nepokusil, ale rovnou zavadi model prodeje sluzeb 238 Kc rocni polatek, za ktery predplatitele dostanou sluzby navic po dobu toho roku a pokud je tomu jinak tak se neco zmenilo od doby co jsem se o tom dozvedel. [btw. server ma 8000 vicemene stalych uzivatelu pro matematiky]

3. Nemam nic proti donation modelu prave naopak takovy model je stezejnim u vetsiny opensourcovych veci i za cenu toho ze sluzeb bude min, aby byli utahnutelne pro vsechny ci ze zaplatim a nikdo nezaplati, jo kdyz slysim od pinkyho a podobnych nazyvani techto lidi jako paraziti a podobne tak to fakt netusim o co mu jde na jednu stranu tam lidi lakal nekolik let a na druhou jim nadavat do parazitu, to je totiz klasicky priklad opensourcovych projektu, ze zije z prispevku a prace lidi a nikdo se veze a neni tom nic spatneho rika se tomu take solidarita.

4. Nemam ani nic proti tomu, kdyz si Pinky zalozi komercni server, ale at neni alibista a nazyva to taky pravym jmenem a ja treba takovy server nepotrebuji a az uvidim cenik a nabidku, treba zjistim ze se mi ty sluzby natolik hodi ze je potrebuji a budu taky ocekavat, ze vse bude chodit a budu reklamovat, kdyz to chodit nebude, protoze to je to co by musel Pinky prijmout take, ale to uz se mu asi chtit nebude a tak to bude raci nazyvat darem a odmenou, misto prodejem a nakupem, jako samo ze se nemusi povect to ze lidi budou platit ten rocni prispevek, za vice sluzeb, ale kdyz se jich najde dost projekt bude ziskovy a Pinky muze opravdu koupit lepsi hardware a platit vyvojare, ktere mimochodem delaji pro nej to co on muze s uspechem  prodavat dal do implementace jabberu ve firmach, kazdopadne v teto chvili vidim dost free serveru ktere mi nic obdobneho nenabizi a nenabizi mi ani zadne gateway, proto jak spravne uvadi na jabber.org "Gateways:   None -- use Jabber!" a mne tyto servery staci a mne ta myslenka Jabberu jako only komunikatoru staci, mozna nikdo potrebuje vic, ale ja nepotrebuji a kdyz sem na njs.netlab.cz prisel tak to byl nekomercni server dotavany pinkyho firmou to mne vyhovovalo a tak jsem tam zalozil i konferenci o ubuntu, ale ted uz je to pinkyho byznys i kdyz treba mozna jen teoreticky, ale on to zacal brat v tomto modelu a tak at pinki dela marketing a opakuji pinky neni nadsenec co ma server v kuchyni ale spoluvlastnik komercni firmy a zde uz se nehodi dle meho nazoru mit konferenci ubuntu.

3. Srovnani s canonicalem rozhodne neni na miste canonical nabizi vse zdarma pro vsechny uzivatele a nikdy nebudou dve verze UBUNTU, co se tyka podpory to je vec kterou mimochodem muze delat i kdokoliv z vas nejen canonical on jen nabizi podporu primo od vyvojaru a to je taky soukroma zalezitost canonicalu ktery tim udrzuje svoji ziskovost stejne jako se provozovatel njs.netlab.cz zivi jinyma sluzbama jako treba instalaci jabberu do firem --- krom jineho, ale je samozrejme komunitni podpora u ubuntu a system hlaseni chyb a dalsi ktere funguji zdarma takze uzivatel nejak nepotrebuje sluzby od canonicalu a muze si stejne tak sjednat firmu kdekoliv jinde a btw opet tyto sluzby uz jsou ryze komercni tzn. kdyz si sjednam podporu od canonicalu a neco mi nepujde tak budu sakra chtit aby mi to za ty prachy chodilo a treba i pozadovat nahrady.

4. Je jasne ze zijem ve svete kde hraji penize dulezitou roli, ale pokud se ihned budem uchylovat ke komercnim modelum tak je jen otazkou, kdy bude zpoplatneno vse a vse bude vlastnit jedna nadnarodni firma to je budoucnost komercnich modelu protoze co vydelava koupi nikdo vetsi toho vetsiho jeste vetsi a pak tu bude vsude jen jedna firma vyrabejici vse a ridici svet podle svych potreb.

Citace
mibo.org: ale nebudu omezovat sebe, svou firmu ani svou rodinu kuli nejake hloupe ideologii a nebudu extremista jako ty

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #37 kdy: 29 Srpna 2006, 09:15:44 »
mibo: nepripada ti trapne, tu dat jenom cast diskuse?
[14:20:59] to je instalace a sluzby ktere nejdou poskytovat zadarmo
pro ostatní
http://njs.netlab.cz/logs/ubuntu@conf.netlab.cz/2006/08/27.html
čtete od [13:54:14] mibo.org joins the room

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #38 kdy: 29 Srpna 2006, 09:31:04 »
mibo: mám jabber cca 2 roky, za celou dobu jsem nikde  na jabberu neviděl reklamu na humboltec, má ji jenom na strankach a to je mala ikona, na kterou tě nikdo nenutí klikat.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #39 kdy: 29 Srpna 2006, 09:35:58 »
Karel: no to si objevil ameriku v tech logach neni nic jineho nez pisi ....  akorat o faktech mluvim v tech bodech, protoze bez vsech tech faktu muze byt i utrzek od 14:20 take neuplny, protoze ta diskuze zacale mnohem driv a ta hlaska je naprosto vystihujici a dik za odkaz, aby bylo jasne ze hloupa ideologie je ta ze pouzivat nekomercni veci s mensim rozsahem sluzeb je omezovani ....

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #40 kdy: 29 Srpna 2006, 09:40:07 »
Citace: Karel
mibo: mám jabber cca 2 roky, za celou dobu jsem nikde  na jabberu neviděl reklamu na humboltec, má ji jenom na strankach a to je mala ikona, na kterou tě nikdo nenutí klikat.
Taky mne nevadi minulost a soucasnost, ale budoucnost a ani ty reklamni stranky by nevadili z neceho to zit musi, ale spis ten pocatek dvou verzi a to normal a vip placene a jinak ty stranky zde mas nove stranky jabbimu http://soumar.netlab.cz/jabbim/ jak budou vypadat.

MarrLiss

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 901
Jabber konference
« Odpověď #41 kdy: 29 Srpna 2006, 09:47:32 »
Cetl jsem tu diskuzi a musim souhlasit s pinkym ... mibo to jsi uz fakt prehnal a cely jsi to korunoval "nadavkama" do windowsaku ... Nechapu jaky je rozdil mezi placenou podporou pro ubuntu (sluzba - musi se platit lide co tu podporu udelaji) a vetsim diskem pro jabber (sluzba - musi se minimalne platit disky) a kdo to podle tebe ma platit? Vsichni chceme lepsi sluzby, ale nikomu se to nechce platit... Obcas si rikam, ze lidi jsou strasne nevdecnej druh.
Prestigio Nobile 1590: P-M 740, 1 GB RAM, NV 6600
Ubuntu FF

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #42 kdy: 29 Srpna 2006, 09:52:36 »
Ja myslim ze uz vse bylo receno ja sem se jen ohradil vuci tomu ze tu bylo napsano ze nesouhlasim s zadnym modelem financovani a jinak nazor na to muze byt urcite ruzny ale nekomercni to nebude a btw. windowsaky sem pouzil na te konfere kdyz si tam pinky pozval vsechny sve kamose a vsichni vcetne pinkyho prisli z woken (jabber o tom informuje) tak mi to k te hlasce jenom vyprovokovalo. A o tom zda mit ci nemit wokna bych nezacinal diskuzy, protoze to si rika o dalsich X prispevku a takovych diskuzi je na netu dost pokud se nikdo potrebuje rozhodnout.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Jabber konference
« Odpověď #43 kdy: 29 Srpna 2006, 10:32:51 »
no, když se podíváte na připravované stránky jmenované firmy, uděláte si jistě vlastní názor
nechápu proč se hádáte o nějakém Jabber serveru, hlavní věc je pomoc novým uživatelům UBUNTU, já bych asi od UBUNTU odešel, kdybych Vás nenašel, dokonce jsem zrušil ICQ (stejně je to *censored*) :-)

pokud to ale vezmu hlavou, UBUNTU je a vždy bude zdarma - hlavní myšlenka projektu, každý se ho snaží vymanit z nějakého "područí" komerce (jako programátor mám pár zkušeností - jako v pohádce, vždy to začíná - jen dva prstíčky)

já jsem pro založit klub UBUNTU či něco podobného, což se tu již probírá ale nic se zatím neděje - škoda

a jsem pro to aby se užívaly přednostně nekomerční prostředky - Jabber serverů je spousta
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber konference
« Odpověď #44 kdy: 29 Srpna 2006, 11:47:38 »
Citace: PacholeK
:-DD kamo kdy si byl naposledy na irc , pred pet lety ? to se ta mistnost muze rovnou prejmenovat na ubuntu-mrtvo
Na anglických IRC kanálech rotují každý den tisíce lidí. Podobně je to u většiny jiných komunit z různých koutů světa. Po několik let si tam u nich ještě nikdy nikdo nestěžoval na něco podobného jako teď mibo. Specifický problém "mrtvo-na-IRC_UbuntuCZ" způsobilo účelové založení a masivní propagace Jabber konference shodou okolností právě uživatelem mibo.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #45 kdy: 29 Srpna 2006, 12:04:57 »
No on je jabber lepsi i na ty konference uz jenom treba tusite jak nekomu na irc poslat dlouhy konfigurak, aby nemusel pote cely konfigurak vycistit od tolika nicku co ma konfigurak radek.

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #46 kdy: 29 Srpna 2006, 12:45:43 »
Co ti vadí na VIP? nemusíš nic platit a všechno ti zůstane. Myslíš si, že firmy, které něco sponzorují z toho nic nemají? Níkdo ti nedá jen tak peníze, aby u toho nic neměl.
Uvidíme, jak ti poběží tvůj jabber server a hlavně jak dlouho.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber konference
« Odpověď #47 kdy: 29 Srpna 2006, 12:50:39 »
Citace: mibo
No on je jabber lepsi i na ty konference uz jenom treba tusite jak nekomu na irc poslat dlouhy konfigurak, aby nemusel pote cely konfigurak vycistit od tolika nicku co ma konfigurak radek.
Není lepší to poslat e-mailem nebo jako soukromou zprávu pro jednoho užiavtele?

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #48 kdy: 29 Srpna 2006, 13:50:34 »
Citace: Petr Tomeš
Citace: mibo
No on je jabber lepsi i na ty konference uz jenom treba tusite jak nekomu na irc poslat dlouhy konfigurak, aby nemusel pote cely konfigurak vycistit od tolika nicku co ma konfigurak radek.
Není lepší to poslat e-mailem nebo jako soukromou zprávu pro jednoho užiavtele?
Nerikam ze neni reseni, ale proc nevyuzit soukromych zprav v ramci konference na irc i jabberu, trosku mene narocne nez email, avsak na irc je potreba to nahrazeni tech nicku prazdnym mistem po vlozeni, jako vsechno jde relativne lehce, ale vzhledem k tomu ze by to mela byt podpurna mistnost pro zacatecniky, tak cim lehceji tim lepe.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Jabber konference
« Odpověď #49 kdy: 29 Srpna 2006, 13:53:05 »
Tomuto důvodu rozumím a přisuzuju mu velkou důležitost. Opravdu není nějak možné přenášet dlouhé výpisy bez "znehodnocení" počátku každého řádku při kopírování?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.