Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace se sotwarovým RAIDem  (Přečteno 2437 krát)

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Instalace se sotwarovým RAIDem
« kdy: 25 Června 2015, 11:36:57 »
Ahoj, chtěl bych nainstalovat Ubuntu 15.04 na softwarový RAID. Z minulosti si pamatuji, že standardní instalační obraz to neumožňuje, ale alternativní obraz ano. Zkoušel jsem hledat na Ubuntu.com, ale nenašel jsem. Jediný alternativní obraz co jsem našel je pro starou LTS verzi 12.04.5.

Mohl by mi někdo poradit co teď?

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #2 kdy: 25 Června 2015, 13:13:49 »
https://help.ubuntu.com/community/Installation/SoftwareRAID
Asi jsem špatně hledal, ale tato wiki stránka neobsahuje odpovědi na mé otázky. Je na ní návod, který začíná tím, že si mám stáhnout alternativní obraz atd. Nicméně kde ho mám vzít? O situaci v současných verzích tam nic není. Podle mě je to článek odpovídající době vydání verze 12.04.

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2015, 15:49:00 »
Je rozdíl mezi softwarovým raidem a fake raidem, ale pokud si stáhneš ubuntu server, tak ten to podporuje.

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #4 kdy: 25 Června 2015, 16:16:51 »
Je rozdíl mezi softwarovým raidem a fake raidem, ale pokud si stáhneš ubuntu server, tak ten to podporuje.
prave ze ten rozdil neni ;)
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

Myrmica

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1701
    • MYRMICA
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #5 kdy: 25 Června 2015, 17:09:31 »
Je rozdíl mezi softwarovým raidem a fake raidem, ale pokud si stáhneš ubuntu server, tak ten to podporuje.
prave ze ten rozdil neni ;)
Jábych řekl, že rozdíl tu je, i když spíše je ten rozdíl etický: Software raid se tváří i funguje jako Software raid, fake raid se tváří jako Hardware raid ale funguje jako Software raid :D
Stolní strojek: OS– UBUNTU 16.04 x86_64, MB ASUS P8 Z68-V/GEN3, Intel® Core™ i5-3470 CPU @ 3.20GHz × 4 , 16GiB DDR3, GeForce GTX 670...
Notebook: ASUS U53Jc OS– UBUNTU 16.04 x86_64, Windows 7, Processor – Intel Core i5-460M (2,53 GHz), Graphics – switchable NVIDIA GeForce 310M and Intel GMA HD

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2015, 18:58:58 »
Navíc nejsem si jistý, zda windows už umí software raid, nebo ne. Právě proto se udělala tahle podivnost fake raid. A s ním za zase většinou problém ubuntu. Takže tazatel musí upřesnit o jaký raid se jedná, jestli softwarový, tak tam to rozchodíš návodů je hromada
http://www.ubuntulinuxguide.com/software-raid-ubuntu-14-04-setup-install-configure/

a903user

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re:Instalace se sotwarovým RAIDem
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2015, 08:52:48 »
Navíc nejsem si jistý, zda windows už umí software raid, nebo ne. Právě proto se udělala tahle podivnost fake raid. A s ním za zase většinou problém ubuntu. Takže tazatel musí upřesnit o jaký raid se jedná, jestli softwarový, tak tam to rozchodíš návodů je hromada
http://www.ubuntulinuxguide.com/software-raid-ubuntu-14-04-setup-install-configure/
Tuším, že od verze Win 7 (možná Vista) umí MS plný softwarový RAID. Já se ptám také na klasický softwarový RAID.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.