Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár dotazů k síti a serveru  (Přečteno 750 krát)

Spaliss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Pár dotazů k síti a serveru
« kdy: 06 Prosince 2009, 19:18:48 »


Ahoj
Mám pár obsáhlých dotazů.

1. Zajímá mě Váš názor na rozvržení mé sítě. Mám rád cizí názory. Takže mě s nimi nešetřete :-)

2. Na Web Serveru (Ububtu) bych rád rozjel bootovací server. Představuji si pod tím že budu moci na libovolném počítači v síti připojeným pod serverem (přes hub) moci nainstalovat ubuntu popř. windows. Nejspíš budu muset rozject DHCP server. Ale jelikoš tuto funkci místo serveru vždy splňoval router tak ani neznám základní pojmy a funkčnost DHCP..

3. Jaký by jste doporučily mail server pro linux ? (snadně ovladatelný, nastavitelný a přehledný)

4. Existuje nějaká praktická utilita pro sledování, správu, editaci a snadný přístup ke všem administracím a domovským složkám ?

5. Jak v Ubuntu nastvím aby šel internet který přichází do jedné sítové karty prošel přes systém (popř. firewallem) a vyšel druhou sítovou kartou do hubu. Server musí přidělovat IP ale přitom splňovat i funkci webserveru. ....hodně lajcky řečeno :))

Přešel jsem asi před 14 dny z Win 2003 na Nové Ubuntu... S linuxem se tedy teprve učím. Ale už ted´ vím že není nad Ubuntu ;)

Ubuntu 9.10 AMD64

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.