Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fallout  (Přečteno 8995 krát)

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Fallout
« kdy: 23 Října 2008, 10:58:41 »
Zdravím,
včera jsem si nainstaloval Wine a první hru, kterou jsem přes něj chtěl vyzkoušet byl Fallout. Už při instalaci mě zarazilo, že mi nebyla nabídnuta maximální možná instalace (v menu se mi zobrazovala nějaká jednotka c: a z: každá skapacitou pod 100 MB, pokud jsem správně četl wiki, tak wine instaluje programy do skryté složky .wine/drive_c(z) a tímto bych se chtěl zeptat, zda je nutno předem upravit velikost tohoto skrytého adresáře případně jak??)
Druhý dotaz je k hře samotné, spustí se mi v docela šíleném rozlišení, zřejmě 640x480 a nemám moc tušení, kde se rozlišení upravuje. V žádném z menu ve hře jsem tuto možnost nenašel, snad jsem špatně hledal....Co si pamatuju z paření tohoto skvostu na widlích, tam mi to vždy jelo v lepčím rozlišení, tak jsem po tom nikdy nepátral.
Za rady a postřehy předem díky.
« Poslední změna: 23 Října 2008, 11:31:37 od čibes »
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Fallout
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2008, 11:51:16 »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

nettezzaumana

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2008, 12:06:33 »
ad.1) afaik nema fallout moznost zmeny rozliseni ;) musis si doinstalovat patch, ktery tam prida podporu pro vyssi rozliseni ..

hledej v guglu :: fallout resolution patch

oyankee

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2008, 13:11:16 »
Když jsme u toho Fallouta, nezkoušel jste někdo F3? Vzhledem k tomu, jak je nestabilní, předpokládám, že pod wine moc nepojede, co?

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2008, 15:27:10 »
Když jsme u toho Fallouta, nezkoušel jste někdo F3? Vzhledem k tomu, jak je nestabilní, předpokládám, že pod wine moc nepojede, co?
Fallout 3 ještě nevyšel (pokud teda nemyslíš Van Buren). Vyjde 28.října v USA a 31. října v ČR a já si myslím, že by mohl pod Winem jet, když je to vytvořené podobně jak The Elder Scrolls IV: Oblivion, které pod Winem jede.

oyankee

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2008, 15:50:26 »
Soudím podle dema, které bylo dosti ohavné. Pokud to pojede aspon pod winy :-), tak se moc tesim.

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2008, 15:58:33 »
Soudím podle dema, které bylo dosti ohavné. Pokud to pojede aspon pod winy :-), tak se moc tesim.
Demo pokud vím tak na Fallout 3 od Bethsedy nevyšlo. Vyšlo jen demo na nedokončené Fallout 3 od Black Isle, jehož vytváření bylo zastaveno a Bethseda začala vytvářet nové Fallout 3. Tady je něco o tom napsané: http://www.madbrahmin.cz/index.php?dir=fallout3&id=van_buren

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Fallout
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2008, 16:07:13 »
Pravděpodobně má na mysli tu uniklou pirátskou verzi... u ní i těžko říct jestli to nebyla nějaká beta.

oyankee

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2008, 16:20:47 »
Asi ano, jen jsem k ni na jare sedl u znamyho, takze to mam asi zkreslene. Tem gameplay ukazkam se to prilis nepodobalo.

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2008, 18:33:47 »
Pravděpodobně má na mysli tu uniklou pirátskou verzi... u ní i těžko říct jestli to nebyla nějaká beta.
Asi ano, jen jsem k ni na jare sedl u znamyho, takze to mam asi zkreslene. Tem gameplay ukazkam se to prilis nepodobalo.
no, ale pirátská verze unikla někdy tento nebo minulý měsíc, jim to v Bethsedě někdo ukradl, já spíš myslím, že má na mysli Van Buren demo
2oyankee: bylo to ze stejného pohledu jako Fallout 1 a 2, nebo to bylo z pohledu první osoby?

čibes

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
  • Ophiuchus of Carpatia
Re: Fallout
« Odpověď #10 kdy: 24 Října 2008, 09:33:14 »
Citace
ad.1) afaik nema fallout moznost zmeny rozliseni Mrknutí musis si doinstalovat patch, ktery tam prida podporu pro vyssi rozliseni ..

hledej v guglu :: fallout resolution patch

Funguje, díky za tip.  ;)
Notes Acer Aspire 5520G, CPU AMD TURION 64 X2 1.6 GHz, 2 GB RAM, 250 GB HDD, nVidia GeForce 8600M GS
Ubuntu 8.04 32-bit

oyankee

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #11 kdy: 24 Října 2008, 10:48:14 »
Bylo to jako u 1 a 2.
Kazdopadne nevim, kde budu tu novou verzi hrat. U sebe to asi nerozchodim. Taky premyslim, kolikrat me tento dil donuti hru dohrat :-) U jednicky a dvojky to bylo kolem 7mi na kazdy dil. To byly casy.
« Poslední změna: 24 Října 2008, 10:50:42 od oyankee »

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #12 kdy: 24 Října 2008, 13:50:39 »
2oyankee: Tak to bylo Van Buren demo. Fallout 3, který vyjde na konci tohoto měsíce, bude vypadat o hodně jinak. Jinak tady http://madbrahmin.cz/index.php?id=home&news=495 si můžeš přečíst co potřebuješ k tomu, aby ti Fallout 3 jelo.

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Fallout 3
« Odpověď #13 kdy: 29 Října 2008, 17:30:53 »
Hmm. Tak to s tím Fallout 3 pod Winem nevypadá dobře, podívejte se zde .
« Poslední změna: 31 Října 2008, 19:50:25 od Mahtion »

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Fallout 3
« Odpověď #14 kdy: 03 Listopadu 2008, 16:29:57 »
Hmm. Tak to s tím Fallout 3 pod Winem nevypadá dobře, podívejte se zde .
Jeden z hlavních důvodů proč jsem si nainstaloval vedle Ubuntu XPčka a totálně je oholil (=relativně stabilní a rychlé Widle - bootování cca 10 vteřin, po nabootování žerou 70 MB RAM)...
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout 3
« Odpověď #15 kdy: 03 Listopadu 2008, 20:02:40 »
Možná že by ten Fallout 3 jel lépe pod starší verzí Winu, protože taky The Elder Scrolls IV: Oblivion 1.1.511 (může te se podívat zde) jede pod novou verzí horší. Ikdyž nevím jestli mám na Fallout 3 takovou chuť, když velké množství recenzí na to nadávají a navíc je tam dost nemožných věcí (dívat se na výbuch atomovky bys určitě nepřežil)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Fallout 3
« Odpověď #16 kdy: 03 Listopadu 2008, 20:47:07 »
(dívat se na výbuch atomovky bys určitě nepřežil)

Proč bys nepřežil, stačí pozorovat z dostatečné vzdálenosti a adekvátního úkrytu, viz všelijaké hlavně rané testy výbuchů.

Jinak Fallout 3 má o hodně blíže k Oblivionu (bez fantasy atmosféry), než k původním dvěma dílům.
Pak také trpí spoustou opruzů kvůli portu z konzole, což se projevovalo právě i v TES IV.
K k tomu přistupuje takhle, může se mu líbit...

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Fallout
« Odpověď #17 kdy: 03 Listopadu 2008, 20:50:46 »
Jinak já nevím jestli to je tím že stárnu či co, ale tak nějak čím dál víc začínám vnímat, že když už jednou za dlouho dobu dostanu k tomu něco si zahrát, grafika není u většiny her až tak moc podstatná... takže bych asi raději kompletně nový příběh klidně i ve starém fallout engine... což asi v dnešní době zní trochu divně :)

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #18 kdy: 03 Listopadu 2008, 21:04:41 »
Proč bys nepřežil, stačí pozorovat z dostatečné vzdálenosti a adekvátního úkrytu, viz všelijaké hlavně rané testy výbuchů.
Jenže v té hře nejsi vůbec v úkrytu a tak 2 km od místa výbuchu a to by tě určitě uškvařilo.

Jinak já nevím jestli to je tím že stárnu či co, ale tak nějak čím dál víc začínám vnímat, že když už jednou za dlouho dobu dostanu k tomu něco si zahrát, grafika není u většiny her až tak moc podstatná... takže bych asi raději kompletně nový příběh klidně i ve starém fallout engine... což asi v dnešní době zní trochu divně :)
Máš pravdu. Ty nové hry se moc soustředí na grafiku a přeefektovávají to, všude to musí bouchat, musíš vidět jak těm okolo lítají hlavy. Jenže pak zapomínají pořádně propracovat příběh. Já radši hraju starší hry, ikdyž tam není nejlepší grafika, hlavní je děj.

jirihuf

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 894
Re: Fallout
« Odpověď #19 kdy: 03 Listopadu 2008, 21:20:33 »
Pánové, mluvíte mi z duše! V pátek jsem dodělal delší práci a tak jsem si po roce řekl, že si dám nějakou hru na oddech (už jsem na sobě začínal sledovat symtomy přepracování - dokonce jsem zapnul televizi)... a už tam byl Fallout. Grafika je vzhledem k příběhu a provedení naprosto vynikající, jakkoliv by to dnes asi ti mladší už nehráli. K téhle hře se zkrátka rád jednou za rok dva vracím.
Have you tried turning it off and on again?

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Fallout
« Odpověď #20 kdy: 03 Listopadu 2008, 21:49:01 »
jakkoliv by to dnes asi ti mladší už nehráli.
Já se považuji za docela mladého (17 let - věk kdy většina hraje WoWko) a osobně starým Falloutem rozhodně nepohrdnu. Rád hraju i takové klasiky jako je Oddworld Abe's exoddus/oddysee, The Neverhood, GTA1, série Pro Pinball nebo třeba taky miluju staré playstationové klasiky (kolikrát i hry určené spíše dětem) jako třeba Crash Bash, Spyro, Kula World, Wipeout a tak. Myslím, že jsem dostatečným důkazem toho, že staré hry nejsou mezi mladými úplně out :)
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

Mahtion

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Fallout
« Odpověď #21 kdy: 03 Listopadu 2008, 22:22:44 »
Já mám 15 a hraju i ty velmi staré hry např. nedávno sem dohrál Prince of Persia 1, Blackthorne, Vikings a teď hraju Prince of Persia 2, které je opravdu dobře udělané, musíš u toho přemýšlet a všímat si. Fallout 1,2 je velmi dobrý, The Neverhood už mám taky vyhraný. Je taky velmi dobrá strategie Master of Magic která má dost starou grafiku, ale je hra velmi dobře propracovaná. Prostě měli by se výrobci her zamyslet a dát přednost (hlavně u RPG) příběhu a propracovanosti toho typu hry, podle toho jak je zaměřená, dobrá grafika může být, ale není podmínkou. To je můj názor. :)

Spock lone wolf

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
    • Hvozd - fotky přírody, foto zvířat
Re: Fallout
« Odpověď #22 kdy: 03 Listopadu 2008, 23:49:05 »
Nakonec k čemu potřebuješ grafiku u her jako Master of Orion 2, že :) Od čeho je pak vlastní představivost.
Zas začínám mít chuť vytáhnout ji ze šuplíku..

Nojo, grafika se lehce okouká, ale když má hra něco navíc, ani není třeba... Dokonce mi snaha o "originální novou" grafiku u některých novějších her spíš vadí (C&C3 ap.)
Tak jsme si zase nostalgicky zavzpomínali a zas hurá do práce :)

oyankee

  • Host
Re: Fallout
« Odpověď #23 kdy: 04 Listopadu 2008, 11:28:53 »
Jen dodám, že kvalita hry u Fallout 2 byla v tomto ohledu skutečně otestována praxí. Tak neuvěřitelně mnoho pádů jsem u hry nikdy netrpěl. Ještě jsem se ji málem omlouval. To je důkaz, o jak kvalitni příběh a rpg prvky zde šlo.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Fallout 3
« Odpověď #24 kdy: 04 Listopadu 2008, 11:35:18 »
Hmm. Tak to s tím Fallout 3 pod Winem nevypadá dobře ...
Pokud vím, DVD Fallout 3 by mělo být chráněno StarForce ochranou. Jelikož její součástí je jakýsi "ovladač" pro Windows, a tak pochybuju, že půjde pod Wine rozchodit. Samozřejmě mluvím o legálních kopiích.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.