Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak Editovat xorg  (Přečteno 1586 krát)

Ancestor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Jak Editovat xorg
« kdy: 23 Července 2008, 17:40:29 »
Zdravim omlouvam se za caps ale najednou mi to naky pismena pise jen velkym omg,no ale abych presel k tomu hlavnimu,klasickej problem jak tak ctu je rozliseni a o frekvence?nainstaloval sem ovladace grafiky (jak nesvobodne tak i prez envyng) jenze nic.v nvidia x server settings nastavim 1440x900 a of a 75(vic nejde)jenze kdyz dam restart musim to nastavovat znova,zkusil sem teda nastavit xorg podle toho co me vypsal prikaz na zjisteni parametru monitoru tzn

Section "Monitor"
   # 1440x900 @ 80.00 Hz (GTF) hsync: 75.36 kHz; pclk: 147.10 MHz
  Modeline "1440x900_80.00"  147.10  1440 1536 1696 1952  900 901 904 942  -HSync +Vsync

EndSection

tak nejak by to melo vypadat jenze kdys chci dast ulozit tak me to pise,ze nemam opravneni.tak sem zkusil editovat prez prikaz a ulozil sem to.jenze to se ulozilo zase jako xorg1.conf bo jak a to puvodno conf nemuzu mazat?tak jak to mam teda nastavit?uz me to jebalo tak sem dal mandrivu jenze ta byla strasna smiley pak sem chtel zkusit jetse ubuntu jenze mam opet tento problem jako posledne,diky za rady.
« Poslední změna: 23 Července 2008, 17:47:34 od Vojtěch Trefný »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #1 kdy: 23 Července 2008, 18:00:20 »
Zkusil jsi příkaz
gksudo nautilus
popř.
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Ancestor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #2 kdy: 23 Července 2008, 18:27:31 »
Zkusil jsi příkaz
gksudo nautilus
popř.
gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf
tak sEM TO EDITOVAL PREZ OBA DVA,ULOZIL A RESTARTOVAL.BOHUZEL SE TO ZAPLO V NIZKZM GRAFICKYM REZIMU,MUSEL SEM OBNOVIT BALIKY PREY GRUB ABY SE TO ASPON TROCHU VRATILO,UZ SI NEVIM RADy,UBUNTU SE MI CELKEM LIBI A MANDRIVA NE,KOLIK SYZSTEMU MAM JESTE ZKUSI A KTERY MI PUDOU BEZ PROBLEmU :(

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #3 kdy: 23 Července 2008, 18:56:15 »
To je problém ovladačů. A parametry ti buntu nechce zkousnout. Bohužel, v tom ti neporadím.

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #4 kdy: 23 Července 2008, 18:57:49 »
Ako si to nastavoval v tom nvidia-settings. Nvidia-settings kez spustas cez menu nema pravo zapisovat do xorg.conf, cize ho musis spustit cez terminal(aplikacie-prislusenstvo-terminal) prikazom
Kód: [Vybrat]
gksu nvidia-settingsa az potom sa to ulozi do xorg.conf a malo by to ist aj po restarte.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #5 kdy: 23 Července 2008, 19:09:31 »
tak sEM TO EDITOVAL PREZ OBA DVA,ULOZIL A RESTARTOVAL.BOHUZEL SE TO ZAPLO V NIZKZM GRAFICKYM REZIMU,MUSEL SEM OBNOVIT BALIKY PREY GRUB ABY SE TO ASPON TROCHU VRATILO,UZ SI NEVIM RADy,UBUNTU SE MI CELKEM LIBI A MANDRIVA NE,KOLIK SYZSTEMU MAM JESTE ZKUSI A KTERY MI PUDOU BEZ PROBLEmU :(
to by odpovídalo tomu, že jsi ho uložil s nějakou chybou, kterou ti nekousnul systém. naštěstí se při editaci xorgu v Ubuntu starý xorg ukládá jako záloha(jmenuje se pak xorg.conf~). snadno se to dá zjistit...udělej si výpis
Kód: [Vybrat]
ls /etc/X11uvidíš, že tam je. po nepovedené editaci je tedy nasnadě ho obnovit, například překopírováním
Kód: [Vybrat]
cp /etc/X11/xorg.conf~ /etc/X11/xorg.confpřípadně se pro tuto operaci dá použít midnight commander (kdyby ta grafika vůbec nenajela)

možností, jak upravit xorg je víc...aby se mohlo pracovat na úpravách, vlož ho sem celý.
« Poslední změna: 23 Července 2008, 19:12:33 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

Ancestor

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 18
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #6 kdy: 23 Července 2008, 19:14:04 »
TED ME TO NIC NEDOVOLI PAC...You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server. Pritom  mam ovladacE povolENY.JA TO BALIM.UBUNTU MI DELA VECNE PROBLEM..TAKZ UBUNTU,MANDRIVA A TED ZKUSIM FEDORU :( DIK ZA RADY ALE NEMAM NA TO NERVY.A SORY ZA CAPS NEVIM CO SE S TIM DEJE :D

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Jak Editovat xorg
« Odpověď #7 kdy: 23 Července 2008, 19:19:06 »
dyt ti to píše:
Kód: [Vybrat]
gksudo nvidia-settings
prostý user
...selským rozumem...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.