Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FPS - Wine - Ubuntu 8.04  (Přečteno 2947 krát)

Marp

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2456
  • Moje práce není probudit ovce, ale shromáždit vlky
    • Marek Marp Pszczolka
FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« kdy: 05 Června 2008, 22:00:37 »
Zdravím přátelé,

potřebuji poradit s menším problémkem, který se mi vyskytuje pouze při hraní několika her, které mám nainstalované pomocí Wine. Některé hry, resp. jedna jediná a to Return To Castle Wolfenstein, mi šlape bez problému. Ale ostatní, které mám nainstalované: Half-Life1, Project I.G.I. 1 a I.G.I. 2 mi vždycky rozhodí horní panel, resp. ikony aplikací v něm. I když mám pomocí Ubuntu Tweak panely uzamčeny, vč. ikon v nich!
Dalším problémem je - a to u všech her - že mi jednou funguje zvuk a jindy se mi hra spustí bez zvuku - pomůže jedině restart. Není to nějaký pravidelný problém - je to spíše namátkově, nepravidelně. Prostě třeba 3x spustím hur a šlape zvuk a po čtvrté už ne.
Nejvíce mě ale trápí to rozhazování panelu - nebaví mě vždy odemknout panel, odemknout cca 10-12 ikon, uspořádat je do původního stavu, pak je jednu po druhé uzamknout a znova zamknout panel.
Marek *Marp* Pszczolka
--------------------------------------------
Lenovo IdeaPad 5, CPU: 8jádrový AMD Ryzen 7, 16GB RAM, GPU: AMD ATI Renoir, 512GB SSD + Debian GNU/Linux Bookworm/Sid - Kernel: 5.18

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2008, 06:17:33 »
s panelem neporadím, ale se zvukem ano - jde o to, že vaše zvuková karta neumí HW mixáž. V mém případě to vyřešilo nainstalování balíku alsa-oss, nastavení výstupu ve Wine na OSS a spouštění her pomocí aoss wine hra.exe
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

cmeldas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2008, 23:00:46 »
Já bych se taky chtel zeptat mě se rozhazují na hornim panelu ikony (zamknuté i nezamknuté to na to nemá vliv) někdy se to stane po zapnutí hry někdy po restartu nevíte někdo co stim?

ar_649

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2010, 16:58:23 »
Já bych se taky chtel zeptat mě se rozhazují na hornim panelu ikony (zamknuté i nezamknuté to na to nemá vliv) někdy se to stane po zapnutí hry někdy po restartu nevíte někdo co stim?

Taktéž se připojuji pro vyřešení rozhazování ikon, např. mě to dělá openarena, pusune mě měkteré ikony doprava včetně přídavných miniaplikací pro panel. Po každým zahrání si musím dávat panel zase dohromady. Možná by stačilo nějak sebrat právak úpravě panelu, ale sám si do toho netroufám. Pomůže někdo?

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2010, 10:16:58 »
S těmi ikonamy je to stejné i u mně, co jsem odpozoroval, dělají to jenom hry pod wine a nejčastěji když je nastaveno hodně nízké rozlišení. Uzamčené/neuzamčené přes gconf na to nemá vliv.

marp: Na wolfenstein je možná lepší použít nativní binárku pro linux. Já se zvukem problém nikdy neměl, používám SB Live, ale u kamaráda a i u mne, když jsem chtěl použít interní zvukovku v něm nefungoval zvuk. Bylo potřeba zapnout oss, už nevím jak, ale řešení je někde ve faq ID Soft v angličtině pro linuxového wolfensteina.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

ar_649

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2010, 16:11:40 »
Nedělají to jenom hry pod WINE, ale i nativní linuxové, např. Openarena.
Předpokládám, že pes bude zakopán ve změně rozlišení obrazovky.

sabraq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3411
  • Bootloader-není téma k hovoru,ani zbytný prostor
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #6 kdy: 14 Března 2010, 10:08:28 »
Nene, u mně jenom hry pod wine.
PP v kolečku - není licence,pouze upozornění na reklamu
"Dress code" - oblečení podle předpisu(ne kódované oblečení)
CC v kolečku - je licence,značí,že se někdo nesmírně snaží

mido0258

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: FPS - Wine - Ubuntu 8.04
« Odpověď #7 kdy: 18 Března 2010, 20:23:15 »
mě se toto stává také, ale při updatu wine mi to skončilo
ubuntu 10.4 az na to ze mi nejde 3d je to dobrý... vlastně víc než to

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.