Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: administrace  (Přečteno 2217 krát)

wowartic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
administrace
« kdy: 16 Června 2009, 20:17:15 »
mam takový menší problém z administrací ubuntu když sem chťel kopírovat vzhledy do /usr/share/gdm/themes podle tohoto navodu http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=28312.0 tak se my vypsala chyba "Při přesunu souboru do /usr/share/gdm/themes došlo k chybě." když rozkliknu podrobnosti tak se my tam píše "Chyba při přesunování souboru: Permission denied" chťel bychse teda zeptat jestli by nešlo něak nastavyt muj klasický účet aby měl stejné pravomoce jako root vym že v příkazové řádce stačí před příkaz napsat "sudo" ale chťel bych myt na svem normalním účtu mít veškeré pravomoce

a jestly by nešlo dát učtu všechny pravomoce tak jak nastavyt abych se z přihlašovací obrazovyky mohl přihlásit jako root když sem to skusil tak my to napsalo že se odsut jako root přihlásit nejde kdyby někdo věděl tak pls poraďte :D budu jenom rad :P

( skopirovat soubory uz se my povedlo stacilo si spustit natilus jako root prikazem "gksudo nautilus" ale stejne by sem chtel myt root prava na hlavnim uzivateli takze kdyby nekdo vedel tak prosim jeste napiste )
« Poslední změna: 16 Června 2009, 20:25:55 od wowartic »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: administrace
« Odpověď #1 kdy: 16 Června 2009, 20:24:46 »
Oh můj bože to je paseka... to je tam schválně kvůli lidem jako Vy... za týden tu budete psát další vlákno, že jste něco napsal a ono to najednou nefunguje ::)
Taková je politika linuxu a silně Vám tu každý doporučí se jako root nepřihlašovat. Jináč stačí googlit  ;D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wowartic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: administrace
« Odpověď #2 kdy: 16 Června 2009, 20:32:29 »
njn ubuntu pouzivam jenom par dnu a sem snim nadmyru spokojenej todle je prvni problem s kterim sem se setkal xD mam velkou radost ze my tam funguje bezproblemu tablet (dokonce se nacita 100x rychlejs nez u windowsu xD ) fungu je my tam v pohode wow dokonce i opencanvas takze my k dokonale spokojenosti chyby uz jenom photoshop a flash a s tim uz si neak poradim na wiki je i navod jak photoshop cs2 sprovoznit prez wine (sice sem pouzival cs3 ale myslim ze to preziju xD) a v terminalu si myslim ze nic neskazim (hlavne protoze ho skoro vubec nepouzivam xD jenom kdyz je nekde v navodu napsany co tam mam dat xD)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: administrace
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2009, 20:42:07 »
Flash snad dokonce ani nefachá... Photoshop tuším jede... já zkoušel šestku a ta tam jela.
Podle mě není vůbec problém si vedle otevřít nautila se sudo s root právy. A klidně použít virtuální plochu kdyby to překáželo.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

premet

  • Host
Re: administrace
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2009, 20:43:52 »
Flash snad dokonce ani nefachá... Photoshop tuším jede... já zkoušel šestku a ta tam jela.
Podle mě není vůbec problém si vedle otevřít nautila se sudo s root právy. A klidně použít virtuální plochu kdyby to překáželo.
Hehe Flash mi tam jel přes Wine, jinak bych se neměl jak učit na praktickou maturitu  ;D

Martin - ViPEr*CZ*

Re: administrace
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2009, 20:46:57 »
Flash snad dokonce ani nefachá... Photoshop tuším jede... já zkoušel šestku a ta tam jela.
Podle mě není vůbec problém si vedle otevřít nautila se sudo s root právy. A klidně použít virtuální plochu kdyby to překáželo.
Hehe Flash mi tam jel přes Wine, jinak bych se neměl jak učit na praktickou maturitu  ;D
Fakt? Já ho kdysi zkoušel a nejelo to... je to možné že v nové wine to jede.... wine už nepoužívám.  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

premet

  • Host
Re: administrace
« Odpověď #6 kdy: 16 Června 2009, 20:49:31 »
Flash snad dokonce ani nefachá... Photoshop tuším jede... já zkoušel šestku a ta tam jela.
Podle mě není vůbec problém si vedle otevřít nautila se sudo s root právy. A klidně použít virtuální plochu kdyby to překáželo.
Hehe Flash mi tam jel přes Wine, jinak bych se neměl jak učit na praktickou maturitu  ;D
Fakt? Já ho kdysi zkoušel a nejelo to... je to možné že v nové wine to jede.... wine už nepoužívám.  ;)
Já ho taky nepoužívám, bylo to asi před rokem a čtvrt, kdy jsem měl praktickou, tehdy to teda šlo, ale nevím co to bylo za verzi Flashe.

wowartic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
flash
« Odpověď #7 kdy: 16 Června 2009, 21:23:19 »
na photoshop sem nasel tendle navod http://wiki.ubuntu.cz/Adobe%20Photoshop%20CS2 a flash sem skousel spustit prez wine z widli ale nespustil se my :(

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: administrace
« Odpověď #8 kdy: 16 Června 2009, 21:53:32 »
wowartic: jen se zeptam... tobe na klavesnici nefunguje mekke i? ze vsude cpes tvrdy ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: administrace
« Odpověď #9 kdy: 16 Června 2009, 23:01:50 »
wowartic: jen se zeptam... tobe na klavesnici nefunguje mekke i? ze vsude cpes tvrdy ;D

Evydentňe mu funguje... Akorát nevý, kdi se pýše... Hledám zvracejícího smajlíka a není v nabídce... ;)

...problem s kterim...
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

wowartic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
xD
« Odpověď #10 kdy: 16 Června 2009, 23:04:35 »
njn sice sem cech ale psat cesky moc neumim xD ( a hlavne totalne ignoruju co za i pisu proste napisu to kam my na klavesnici prvni sjede ruka :D )

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: administrace
« Odpověď #11 kdy: 17 Června 2009, 12:34:08 »
njn sice sem cech ale psat cesky moc neumim xD ( a hlavne totalne ignoruju co za i pisu proste napisu to kam my na klavesnici prvni sjede ruka :D )

Tak na záměnu písmen pozor! Je dokázáno, že tato choroba se bez léčení už bude jen zhoršovat a záměna I <-> Y pokračuje záměnou dalších písmen, takže až Vám sjede ruka a místo cp napíšete rm, nebudete se stačit divit  ;D. Dokonce je popsán i případ jednoho z posledních stádií choroby, kdy se záměna již promítla do řeči a místo záměny jednotlivých písmen začalo docházet k záměně celých vět, tento člověk se jednou přeřekl v dialogu s manželkou a místo: "Miláčku, jsi moje štěstí." řekl: "Ty ludro stará, zkazila jsi mi celý život." Načež jí byl velmi nevybíravým způsobem inzultován...

P.S. Snažte se s tím něco dělat, jste pro smích.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

jfoot

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
  • ..nemožné ihned, zázraky do tří dnů...
Re: administrace
« Odpověď #12 kdy: 17 Června 2009, 12:55:02 »
Zdravím všechny,
kteří tady aspoň trochu dbají na správné užití českého jazyka, zvlášť ty z nich později narozené. Přátele jsem nadšen  :D. Do této chvíle, jsem myslel, že to vadí jen mě, staré páce,
když čtouce nějaký příspěvek mám pocit, že jej psal nějaký Hotentot či Masaj.
Nicméně arogantní jedinci typu wowartic, jsou "jiná šťáva".
   Wowartic : kamaráde, pozor, važte si toho, že s Vámi vůbec někdo komunikuje
na téma Vašich "problémů". S Vaším přístupem .."sjede mi ruka.." vzhledem k užití Vašeho rodného jazyka (a nejen vzhledem k tomuto užití) by se mohlo brzo stát, že počet odpovědí na Vaše otázky bude čistá 0, případně, jsa identifikován na nějaké Tučňák párty, budete řádně přetáhnut potěhem .... ;D
« Poslední změna: 17 Června 2009, 14:22:47 od jfoot »
Po šesté atomové válce  povrch planety Rogoz nevypadal pěkně...

Dítě nevinné...Co ty můžeš vědět...o sadomasochistické derivaci oidipovského komplexu...(O.Neff, K. Saudek, Arnal & Dva dračí zuby)

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: administrace
« Odpověď #13 kdy: 17 Června 2009, 13:46:53 »
wowartic: Jak jsi už asi pochopil, má to svůj smysl, že není tak snadné se přihlásit jako root. Jednoduchou odpověď typu "napiš $sudo abrakadabra kořen" do terminálu nečekej. Člověku, který neví, jak si takový přístup k systému zajistit, by to mohlo jen uškodit. Doporučuji se spokojit se sudo a gksudo.
edit: Aby to nevypadalo, že tady jen machruju - já sám taky nevím , jak bych to udělal, ale vím, že bych hned něco pokazil. I s neopatrným používáním sudo jsem si nadělal menší problémy, takže...
« Poslední změna: 17 Června 2009, 13:48:29 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: administrace
« Odpověď #14 kdy: 17 Června 2009, 14:11:40 »
hehehe,
nechci rejpat, ale s tímhle pravopisem bych doporučoval vyhnout se i příkazu sudo. O běžném (každodenním) užívání práv superuživatele nemluvě. Ale přesto: v Krusaderu (Synaptic -> krusader, kdesudo) lze spustit "Krusader v Superuživatelském režimu". Když se mi nechce do konzole, taky to občas použiju. Tak hodně štěstí...

A mimochodem - to xD je smajlík nebo zkratka nějaké nové technologie? :-]

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: administrace
« Odpověď #15 kdy: 17 Června 2009, 16:01:05 »
njn ubuntu pouzivam jenom par dnu a sem snim nadmyru spokojenej todle je prvni problem s kterim sem se setkal xD
Tohle není první problém, se kterým jsi se setkal. To je první přednost Linuxu, se kterou jsi se setkal.
http://wiki.ubuntu.cz/Root%20sudo
Pracovat pod rootem je sebevražda. Pracovat pod rootem jako začátečník je ještě něco horšího. Určitě se nejdříve nauč jak pracovat v Linuxu "normálně" a pak pochopíš, že pracovat pod rootem je absolutní hloupost. Koneckonců sám uvidíš, až si vše nastavíš jak potřebuješ, že přihlašovat se jako root skoro ani není potřeba (snad jenom při aktualizacích zadat heslo).


Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: administrace
« Odpověď #16 kdy: 17 Června 2009, 17:11:44 »
návody jak si "přidat oprávnění" nebo jak přelstit sudo tak, aby si nepotřeboval heslo jsou. Ale pak vítej zpět v systému zabezpečení Windows
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Martin - ViPEr*CZ*

Re: administrace
« Odpověď #17 kdy: 17 Června 2009, 17:26:54 »
Citace
hehehe,
nechci rejpat, ale s tímhle pravopisem bych doporučoval vyhnout se i příkazu sudo
Přesně tak... jak vidíte hodně lidí se Vám vysmálo... a ne zrovna, že by jste nebyl guru v linuxu. Když se člověk správně zeptá nemusí být zrovna "mistr světa".

Každopádně je mi jasné, že budete z té mladší generace a na linuxu začínáte, a jak tu všichni radí, tak bych se vyhl ze začátku určitě vypínání něčeho jako je sudo.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

wowartic

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
děkuji
« Odpověď #18 kdy: 17 Června 2009, 21:18:00 »
njn asi máte pravdu ( tím asi myslím určitě  ;D ) na mých známkách z češtiny je to znát :D není to tím že bych česky neuměl ale tím že moc nepřemýšlím nad pravopisem ale asi budu muset začít jinak nevím co budu dělat u maturity  kterou už zas tak daleko nemam já sem se už od malička pravopisem nějak vážně netrápil ale myslím že to byla chyba když se ale soustředím tak zas tak hrozně snad nepíšu :D ( doufám ) počítač používám od nepaměti ale jel sem na windowsech takže u linuxu musím začínat téměř od začátku ( to my ale nevadí protože věřím že se to vyplatí )
nicméně nějaké zkušenosti s počítačem mám takže to i na linuxu jde celkem snadno ( ale to především díky tomuto foru a wiki zacož bych vám všem rád poděkoval ) a díky české lokalizaci to moc velký problém nebývá :D ale když už nastane tak si myslím že tady najdu řešení a když nenajdu není nic jednoduššího než se tu zeptat takže ještě jednou děkuji že jste si daly ten čas ( a to i přes můj pravopis  :D ) a odpověděly my takže doufám že už tu nikomu nevymlátím svým pravopisem oči  ;D a to xD má být vážně smajlík :D

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: děkuji
« Odpověď #19 kdy: 17 Června 2009, 22:06:44 »
njn asi máte pravdu ( tím asi myslím určitě  ;D ) na mých známkách z češtiny je to znát :D není to tím že bych česky neuměl ale tím že moc nepřemýšlím nad pravopisem ale asi budu muset začít jinak nevím co budu dělat u maturity  kterou už zas tak daleko nemam já sem se už od malička pravopisem nějak vážně netrápil ale myslím že to byla chyba když se ale soustředím tak zas tak hrozně snad nepíšu :D ( doufám ) počítač používám od nepaměti ale jel sem na windowsech takže u linuxu musím začínat téměř od začátku ( to my ale nevadí protože věřím že se to vyplatí )
nicméně nějaké zkušenosti s počítačem mám takže to i na linuxu jde celkem snadno ( ale to především díky tomuto foru a wiki zacož bych vám všem rád poděkoval ) a díky české lokalizaci to moc velký problém nebývá :D ale když už nastane tak si myslím že tady najdu řešení a když nenajdu není nic jednoduššího než se tu zeptat takže ještě jednou děkuji že jste si daly ten čas ( a to i přes můj pravopis  :D ) a odpověděly my takže doufám že už tu nikomu nevymlátím svým pravopisem oči  ;D a to xD má být vážně smajlík :D

A vono to šlo... +1 ;)
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.