Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: acer timelineX switchable graphics  (Přečteno 2200 krát)

Pseudo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
acer timelineX switchable graphics
« kdy: 11 Října 2010, 12:34:39 »
Zdravím, vlastním acer timelineX 3820tg s dvojicí přepínatelných gk (integrovana intel HD  a ati 5650). Potřeboval bych poradit / informovat o tom, jak je to s podporou. Ptal jsem se googlu, ale nic rozumného jsem ohledně přepínání gk nenašel (a zrovna v téhle oblasti nechci naslepo moc experimentovat)... teoreticky bych se v buntu spokojil s funkční integrovanou kartou místo ati (vzhledem k tomu, že v linuxu plánuji spíše pracovat, takže mi nejde ani tak o výkon jako o výdrž). Možnost nastavit integrovanou kartu přímo v biosu rovnou zamítám, ve winech bych měl rád obě...

díky za rady
BTW: ubuntu 10.10 64bit..

Pseudo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: acer timelineX switchable graphics
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2010, 15:41:27 »
Omlouvám se za další post, ale opravdu nikdo nemá žádnou zkušenost s tímto? Jediné co mě napadá a zkusím je povolit v biosu pouze integrovanou grafiku, zkusit přeinstalovat systém a doufat, že po přepnutí zpět na switchable mode bude stále detekovat inteláckou kartu

petergula

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1016
Re: acer timelineX switchable graphics
« Odpověď #2 kdy: 12 Října 2010, 16:11:37 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=49982.0 tu bol taky maly vykrik do tmy aj s jednou reakciou:
Citace
[02/10/2010] Fedora 14 Beta / Ubuntu 10.10 RC already with vgaswitcheroo!!

Good news!
From now on, if you want to use the vgaswitcheroo module you just have to install (or test from a Live CD/USB) Fedora 14 Beta or Ubuntu 10.10 RC (sure, other distributions may also do the trick) and go directly to point "(2) Run the new kernel and test:" from previous post. That's all! Good luck and I hope you enjoy your hybrid graphics on GNU/Linux!
« Poslední změna: 12 Října 2010, 16:16:31 od petergula »
ntbk Dell 6420 (Amd Ati, Intel i7, 4GB RAM, 256GB SSD ...)
secondary/u svokrovcov:
Xubuntu (64bit) ntbk Asus A6Je (Ati X1450, Intel Core2Duo T5500, 2.5GB RAM ...)

system05

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: acer timelineX switchable graphics
« Odpověď #3 kdy: 28 Ledna 2011, 23:04:44 »
Ahoj, chtel bych se zeptat, zda-li se vyresil tento problem?

Benik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: acer timelineX switchable graphics
« Odpověď #4 kdy: 30 Ledna 2011, 21:37:26 »
Mám obdobný problém, mám TimeLineX 3820TG a po instalaci Ubuntu 10.10 64bit mi jede pouze ATI grafika,  tu já nepotřebuju, Ubuntu mám pouze na práci. Chtěl bych samozřejmě Intel, protože se zaplou ATI mi notebook vydrží cca 2 hodiny, oproti 6 hodinám s grafikou Intel. Pokud by někdo měl nějaké tipy, budu jenom rád.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.