Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přenos celé instalace Xubuntu 12.04 LTS  (Přečteno 1156 krát)

MarcusVinus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
    • Vystrčeno.cz
Přenos celé instalace Xubuntu 12.04 LTS
« kdy: 18 Března 2014, 10:31:34 »
Zdravím lidičky :)
Na hlavním pevném disku (1TB) jsem  měl nainstalován Windows 7.  Bohužel, s tímto diskem začaly problémy a disk se začal poškozovat a docházelo k problémům při čtení a zápisu. Díky těmto problémům Windows začal čím dál tím častěji padat a byl prakticky nepoužitelný. Rozhodl jsem se tedy pro instalaci systému na externí pevný disk, a jelikož Windows na externí hdd nešel nainstalovat a už z dřívějška jsem měl na tomto disku vymezené linuxové oddíly, rozhodl jsem se tedy na tento externí disk nainstalovat Xubuntu 12.04 LTS. Mezitím zálohuji data z hlavního disku a na počítači používám Xubuntu. Je to již nějaká doba co to takhle vedu a na Xubuntu jsem si zvykl, doinstaloval programy, upravil prostředí a i celkově se mi Xubuntu líbí. Chtěl bych tedy dál Xubuntu používat i po té co pevný disk vyreklamuji a chtěl bych právě celou tuto instalaci co nyní mám na externím disku, se všemi daty, celý systém,  přenést na tento disk. Už jen pro pomalejší rychlost externího disku a také pro to, že mi na linuxovém oddílu dochází místo.

Současné rozložení externí disku je takové:
290 GB NTFS DATA
8 GB ext2 - Systém
1 GB Linux swap
Dále je i na externím hdd zavaděč Grub, bootuju z externího HDD

Po přenosu bych si rozložení pevného disku představoval takové:
120 GB ext4 - Systém
5 GB Linux swap
120 GB NTFS Windows
zbytek NTFS DATA

Ptám se váš tedy jestli by takový přenos byl možný, popřípadě jak to přenést, dále také jestli by se systém dal přenést na jiný souborový systém ext2>ext4 a také bych chtěl přenést zavaděč na pevný disk. Předem všem děkuji za rady a návrhy :)
Neříkejte že to nejde, jen že to neumíte

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.