Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Změna přihlašovacího nicku [vyřešeno]  (Přečteno 1388 krát)

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Změna přihlašovacího nicku [vyřešeno]
« kdy: 12 Března 2011, 23:28:31 »
Zdravím

Potřeboval bych si změnit přihlašovací jméno, proto že jsem při instalaci zadal něco co jsem nectěl. Hledal jsem od správy skupin a uživatelů, ale prostě to tam nevidim. Nemohl by mi prosím někdo tedy poradit nějakej příkaz do konzole ?
« Poslední změna: 17 Března 2011, 21:15:08 od vtx »
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

jenda93

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
  • software engineer
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #1 kdy: 12 Března 2011, 23:37:44 »
Já sem to kdysi řešil založením nového uživatele a něco sem tam zkopíroval od toho starého.
Hlavním úkolem vývojářů je chválit nový software

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #2 kdy: 13 Března 2011, 09:00:03 »
Nemohl by mi prosím někdo tedy poradit nějakej příkaz do konzole ?
V recovery modu:
Kód: [Vybrat]
usermod -l novejmeno -m -d /home/novejmeno starejmeno
Neručim za to, mělo by to vytvořit nový home dir, přesunout do něj všechny soubory i s právy a staréh usera smazat.
Ale nedokážu předpovědět, jestli to funguje a co to udělá s ostatním nastavením. Spíš to nedoporučuju, je to velký zásah do systému.

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #3 kdy: 13 Března 2011, 13:40:22 »
Nemohl by mi prosím někdo tedy poradit nějakej příkaz do konzole ?
V recovery modu:
Kód: [Vybrat]
usermod -l novejmeno -m -d /home/novejmeno starejmeno
Neručim za to, mělo by to vytvořit nový home dir, přesunout do něj všechny soubory i s právy a staréh usera smazat.
Ale nedokážu předpovědět, jestli to funguje a co to udělá s ostatním nastavením. Spíš to nedoporučuju, je to velký zásah do systému.


no zkoušel jsem to a napíše to do konzole. že uživalte "xxx" je přihlášen
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

Tomáš Břinčil

  • Občanské sdružení Ubuntu ČR
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1610
  • moje obrázky ↓
    • TomasBrincil.cz
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #4 kdy: 13 Března 2011, 14:04:50 »
Nemohl by mi prosím někdo tedy poradit nějakej příkaz do konzole ?
V recovery modu:
Kód: [Vybrat]
usermod -l novejmeno -m -d /home/novejmeno starejmeno
Neručim za to, mělo by to vytvořit nový home dir, přesunout do něj všechny soubory i s právy a staréh usera smazat.
Ale nedokážu předpovědět, jestli to funguje a co to udělá s ostatním nastavením. Spíš to nedoporučuju, je to velký zásah do systému.


no zkoušel jsem to a napíše to do konzole. že uživalte "xxx" je přihlášen
v recovery modu?

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #5 kdy: 13 Března 2011, 14:09:36 »
Nemohl by mi prosím někdo tedy poradit nějakej příkaz do konzole ?
V recovery modu:
Kód: [Vybrat]
usermod -l novejmeno -m -d /home/novejmeno starejmeno
Neručim za to, mělo by to vytvořit nový home dir, přesunout do něj všechny soubory i s právy a staréh usera smazat.
Ale nedokážu předpovědět, jestli to funguje a co to udělá s ostatním nastavením. Spíš to nedoporučuju, je to velký zásah do systému.


no zkoušel jsem to a napíše to do konzole. že uživalte "xxx" je přihlášen
v recovery modu?
ah má omluva :D
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #6 kdy: 13 Března 2011, 14:15:09 »
Řešil jsem to u kamaráda ... doporučuji postup od Jenda93, při zakládání nového účtu se lze vše znovu nastavit podle potřeb, pak se zkopírují data a nastavení k programům, které používáte
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #7 kdy: 13 Března 2011, 16:04:14 »
Řešil jsem to u kamaráda ... doporučuji postup od Jenda93, při zakládání nového účtu se lze vše znovu nastavit podle potřeb, pak se zkopírují data a nastavení k programům, které používáte

mno ted už jen zjistit jak na to
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

kerberosk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 91
  • Život je otázkou priorit.
    • YAK studio : překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #8 kdy: 14 Března 2011, 10:26:52 »
V menu systém na hlavním panelu si najdi položku uživatelé a skupiny. Tam už se dostaneš k vytvoření nového účtu, dostaneš se k podobnému diagolovému oknu, které už jsi vyplňoval při instalaci. Vyplň si uživatelské údaje, přihlašovací jméno a heslo.

Potom si překopíruj do nového účtu data, která chceš ... obsah adresářů Dokumenty, Obrázky, Video atp. Je možné překopírovat i dosavadní uživatelská nastavení programů, jako např. pidgin, evolution, aby jsi to nemusel v novém účtu znova nastavovat. Tady ale musíš překopírovat skryté adresáře (začínají tečkou, např.: .evolution, .thunderbird).
nb acer aspire 5103NWLMi, amd Turion 64 x2 (1.6 GHz, 1MB L2 cache), ati radeon X1300
openSUSE 11.3 Gnome
http://yakstudio.blogspot.com => překlady němčina - čeština, grafika, PC kurzy http://jendanet.blogspot.com => osobní blog

vtx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Re: Změna přihlašovacího nicku
« Odpověď #9 kdy: 17 Března 2011, 21:14:50 »
ok účet vytvořen... Díky za rady.
Na okna se už nedá dívat. Musel jsem je vyměnit za požádnej linuxovej nářez!!!! Komu se chce furt volat sklenáře nebo to lepit sám ať si poslouží... já nemám nervy...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.