Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Wifi funguje pouze v cestovním módu  (Přečteno 1945 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Wifi funguje pouze v cestovním módu
« kdy: 28 Ledna 2008, 18:42:32 »
Mám Compaq Presario s WiFi chipsetem typu Broadcom 43xx s nesvobodným ovladačem.

Wifi funguje hezky, ale pouze v cestovním modu. Když nastavím cokoli jiného, možnost povolit bezdrátovou síť se vůbec nezobrazí jako by tam nebyl wifi adaptér. A to jak s pevnou IP adresou, tak s přidělovanou pomocí DHCP, prostě vždy, když vypnu Cestovní mod.

Poraďte... díky.
« Poslední změna: 13 Března 2008, 02:42:57 od Anna Taliánová »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Re: Wifi funguje POUZE v Cestovním modu.
« Odpověď #1 kdy: 29 Ledna 2008, 20:27:37 »
Nevím, jestli jsem pochopil správně dotaz, ale hádám, že Vám wifi mizí z nabídky někde na liště (network manager) - a to je podle mě v pořádku, protože Network manager konfiguruje jenom zařízení v cestovním módu. Pokud chcete nastavit nějakou IP adresu, budete to muset udělat v dialogu systém -> správa ->sítě - odškrtnete cestovní mód a rovnou zadáte IP.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2466
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Wifi funguje POUZE v Cestovním modu.
« Odpověď #2 kdy: 29 Ledna 2008, 20:40:22 »
No jó, máte pravdu, za chvíli se to opravdu připojí, ale nevidím sílu signálu, a nemůžu z panelu síť WiFi vypnout a zapnout. Není nějaký ukazovátko signálu? Nebo indikátor, zda jsem opravdu připojenej, nebo ne?

Ale moc díky za tip...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

kotli

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 50
Re: Wifi funguje POUZE v Cestovním modu.
« Odpověď #3 kdy: 12 Března 2008, 13:32:09 »
Zdravím, mám taky problém s wifi. Jsem připojenej dvouma počítačema (jeden windows, jeden Ubuntu 7.10) přes wifi k jinýmu počítači, kterej je připojenej k netu. Připojení jede normálně přes statickou IP adresu. Obě IP jsou funkční, zkoušel jsem to na windows, kde všechno běží v pohodě, ale v Linuxu se nemůžu za boha připojit. Net běží jenom v cestovním módu. Už nevim co s tím. Včera šlo všechno v pohodě a dneska to nejde vůbec. Počítač jsem zkoušel restartovat a nic. Na počítač přes kterej jsem připojenej normálně pingnu i z Linuxu, ale třeba na seznam.cz to už nejde. Nevíte někdo co s tím. Díky moc.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Wifi funguje POUZE v Cestovním modu.
« Odpověď #4 kdy: 12 Března 2008, 14:25:52 »
krásnej návod od ntz je zde
pak stačí přidat ten správnej applet pro Wi-Fi z nabídky.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.