Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Canon Printer Daemon pro CUPS [vyřešeno]  (Přečteno 667 krát)

vklatil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Canon Printer Daemon pro CUPS [vyřešeno]
« kdy: 03 Října 2012, 11:55:58 »
Potřebuju na Ubuntu 12.04 rozchodit tiskárnu Canon LBP1120, pod Ubuntu 10.10 fungovala bez problémů.
Návod jsem našel i se mi podařilo tiskánu rozchodit, ale potřebuju přidat script pro Canon Prineter Daemon pro CUPS, aby se na tiskárně dalo tisknout kdykoliv se zapne, takhle tiskne pouze pokud se spusti nejdříve tiskárna a pak PC a to ještě jen někdy a musí se CUPS manuálně restartovat v terminálu. Tiskáru používá můj 70 letý otec a chtít po něm, aby si restartoval před tiskem CUPS je neuskutečnitelné. Našel jsem skript viz níže - v Linuxu se zatím moc neorientuju můžete na něj mrknout zda je ok? Mají se zároveň u scriptu nastavit práva přes CHMOD přikazem 
Kód: [Vybrat]
sudo chmod + x / etc / init.d / ccpd-restart - vždy mi příkaz vypsal chybu, že nemůže ccpd-restart najít(i když tam je) až se mi nakonec odbraly všechny práva k systémovým složkám  a nespustím ani SUDO - takže budu muset systém přeinstalovat. Jak má nastavit práva pro tento skript, když přes sudo chmod + x / etc / init.d / ccpd-restart to nejde? Díky

Skript:

Kód: [Vybrat]
# / Bin / sh
 # # # BEGIN INIT INFO
 # Poskytuje: Restart ccpd
 # Požadované-Start: $ remote_fs $ syslog $ local_fs
 # Required-Stop: $ remote_fs $ synslog
 # Výchozí-Start: 2 3 4 5
 # Default-Stop: 0 1 6
 # Popis: Restart Canon Printer Daemon pro CUPS
 # # # END INIT INFO

 if [-e / dev / usb / lp *], poté
         / Etc / init.d / zastavit ccpd
spát 3
/ Etc / init.d / kdo ccpd
 fi
 exit 0

Díky
« Poslední změna: 12 Října 2012, 16:07:41 od vklatil »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.