Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nereagovanie touchpadu a nahodne kliknutia  (Přečteno 1626 krát)

jurkov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Nereagovanie touchpadu a nahodne kliknutia
« kdy: 17 Června 2018, 11:17:41 »
Ahojte.
Mam nainstalovany na HP Pavilion G6 cerstvo Ubuntu 16.4.3 LTS  + Unity.
Mojim problemom je ze ked chcem kliknut na listu hore (Nastvenie, hodiny, menu ...) tak to nejde. Ale ide klikat na obsah otvorenej aplikacie (Firefox, vlc....) Inokedy to nejde opacne. Lista hore funguje ale obssah okna nie.
Dalsia vec je ze obcas sa mi samovolne klikne prave tlacidlo na touchpade.
Hardwerovo je to v poriadku - odskusane

Tiez sa mi stane ze ked mam otvorene dve okna pod sebou a chcem kliknut na to viac  v popredi tak zareaguje to spodne akoby to vrchne ani otvorene nebolo. (deje sa to pokial nie su maximalizovane)
« Poslední změna: 17 Června 2018, 11:21:09 od jurkov »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nereagovanie touchpadu a nahodne kliknutia
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2018, 11:34:06 »
Poprve vybral si si verziu ubuntu kde je naposledy pouzite unity. Od dalsej verzie uz nieje podporovane. Len pre istotu ak by si to nezaregistroval.
Co sa tyka problemu skusil by som nastavenia, softver a aktualizacie a tam dodatocne ovladace.(hlavne graficke)
Ak to nepomoze tak by som pozrel(ak este mas stiahnute ISO) ci sedi md5 pre instalacku (moze byt chybne stiahnuta) a pripadne by som ju stiahol znova a spravil dalsiu cistu instalaciu ci sa tie problemy zopakuju.
Predpokladam ze si este nerobil zasadnejsie zasahy do systemu ktore by ho mohli rozhodit.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

jurkov

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re:Nereagovanie touchpadu a nahodne kliknutia
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2018, 11:56:05 »
Nerobil som prakticky ziadne zasahy len doinstaloval VLC, Gparted.
Skusal som aj 18.4. ale bolo to o tom istom :) Cize ak to nie je v Unity a nie je to ani hardverove (porucha touchpadu). Skusim ten driver?

lspci | grep VGA
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller (rev 09)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] Seymour [Radeon HD 6400M/7400M Series] (rev ff)
« Poslední změna: 17 Června 2018, 11:59:12 od jurkov »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re:Nereagovanie touchpadu a nahodne kliknutia
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2018, 12:48:06 »
Ja som skor predpokladal ze sa nespravne zobrazuje kurzor alebo okna  a preto zle klika. Cize som predpokladal aktualizaciu AMD ovladaca cez neslobodne ovladace.
Touchpad vyskusas jednoducho, pripoj mys ak ta pojde dobre je problem s touchpadom(hw/sw).
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.