Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu  (Přečteno 1719 krát)

Janošec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Instalace Ubuntu
« kdy: 22 Září 2012, 15:06:43 »
Zdravím.
Už jednou jsem tento problém měl a teď se opakuje s tím rozdílem, ža mám 3 HDD.
Ten první 80GB a na něm WIN XP Profi.
Druhý 160GB jako NFTS, kde zůstaly archivní soubory jako fotky ap. Tyto lze smazat.
Třetí 500GB, který teď slouží jako aktivní archivní záloha na fotky soubory ap.
Co jsem udělal? Z vypáleného iso Ubuntu 12.04 jsem to bootnul a začal instalovat. Po rozběhnutí jsem zvolil nainstalovat vedle WIN a ono mi to nabídlo v roletkovém menu jen 160GB disk. (Proč ne ostatní dva?) Tak jsem jej zvolil s nabídnutým rozdělením 104 a 54. Vše proběhlo dle mě OK. Jak to skončilo, tak jsem dle pokynů vyndal cd a provedl restart. Po restartu se mi spusti WIN a Ubuntu to nenabídlo. Proč?

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 22 Září 2012, 15:31:59 »
Krok 4.3 - ruční rozdělení disku
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1#krok_43_-_ruční_rozdělení_disku

Teď ti asi rozdělil ten 160gb disk nebo se nainstaloval na NTFS vedle windows. Chtělo by to tuto instalaci Ubuntu odstranit a nainstalovat viz návod.
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Cuore

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2534
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 22 Září 2012, 18:44:59 »
Citace
Po restartu se mi spusti WIN a Ubuntu to nenabídlo. Proč?
nejjednoduší je pokud si nevíš rady, tak ty nepotřebné disky před instalací zakázat v biosu. Teď ti to udělalo jen to, že si ubuntu pravděpodobně dalo grub na ten 160 GB disk a v biosu máš nastavenou boot prioritu na 80 GB. Šlo by to ověřit změnou na tu 160 GB. Pak by to mohlo fungovat jak má.

Janošec

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re:Instalace Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 22 Září 2012, 20:23:49 »
Tak toto mi pomohlo. Díky moc. Už fo fachčí!

Krok 4.3 - ruční rozdělení disku
http://wiki.ubuntu.cz/Instalace/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD?redirect=1#krok_43_-_ruční_rozdělení_disku

Teď ti asi rozdělil ten 160gb disk nebo se nainstaloval na NTFS vedle windows. Chtělo by to tuto instalaci Ubuntu odstranit a nainstalovat viz návod.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.