Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Precise Pangolin  (Přečteno 23798 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Precise Pangolin
« kdy: 11 Října 2011, 10:24:05 »
Příští verzí Ubuntu se 26. dubna 2012 stane Ubuntu 12.04 Precise Pangolin. Precise bude v pořadí již šestnáctým vydáním Ubuntu, bude se také jednat o čtvrté LTS vydání, tedy vydání s prodlouženou podporou na 3 roky u osobních počítačů a 5 let u serverů (do dubna 2015, resp. 2017).

O přesné podobě Ubuntu 12.04 se bude jednat na vývojářském summitu (Ubuntu Developer Summit) od 31. října do 4. listopadu v Orlandu (Florida, USA).

Odkazy

Ravensun

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 405
  • LL - jako Linux lama :o)
    • Linux a MSI M655 notebook
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #1 kdy: 14 Října 2011, 13:16:53 »

A proto testujte, zkoušejte, instalujte na všechno co jde, pokud možno od Alfa verze i na produkční stanice a servery ;D :D, ať tato LTS verze je nejodladěnější ze všech  ;D ;D

PS: Neberte mě vážně ;)
Sabayon Gnome-Shell,  MSI M655 AMD Turion64 2GHz, 2x512DDR, ATI X1600 256MB DDR3, PATA, webcam sn9c201, cardreader oz711mp1, bluetooth, wifi ralink rt2500, 
Ubuntu 12.04  64bit, Desktop Intel Pentium D 3,4GHz 800MHz FSB, 2x2GB RAM DDR2, MSI N560GTX-Ti Hawk,
http://maps.google.com/maps?f=q&hl=cs&geocode=&q=http:%2F%2Fufaak.wz.cz%2Fubuntu%2Fubuntu.php&ie=UTF8&z=5  -  Mapa ubunťáků

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #2 kdy: 14 Října 2011, 23:22:19 »

A proto testujte, zkoušejte, instalujte na všechno co jde, pokud možno od Alfa verze i na produkční stanice a servery ;D :D, ať tato LTS verze je nejodladěnější ze všech  ;D ;D

PS: Neberte mě vážně ;)
Od alfa to ide na produkčný stroj :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #3 kdy: 25 Října 2011, 23:33:24 »
Rád to otestuju, až to bude možné někde stáhnout ;)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #4 kdy: 26 Října 2011, 00:32:04 »
Stáhnout? Repo je už 11 dnů k dispozici. http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/precise/
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #5 kdy: 26 Října 2011, 00:34:41 »
Bezva, díky.. nemohl jsem ho najít :)

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #6 kdy: 26 Října 2011, 00:37:10 »
Přepište si zdroje v /etc/apt/sources.list na precise a aktualizujte.
Tohle máte doufám přečtené: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Rover623

Re:Precise Pangolin
« Odpověď #7 kdy: 26 Října 2011, 06:03:02 »
Jen to poupravím, nedávno bylo rozhodnuto, že podpora pro desktop se u LTS protáhne stejně jako u serveru na 5 let s tím, že první 3 roky budou dostupné i backporty (budou se updatovat komponenty na vyšší verze) po zbylé 2 roky už by se systém měl pouze udržovat (záplatovat). Frekvence vydávání LTS verzí se ale nemění.

Také se spekuluje s tím, že vydání mimo LTS po 12.04 by mohla používat něco jako rolling updates s tím, že změny by se objevovaly pravidelně (měsíčně asi) nebo jako v současnosti náhodně, podle toho jak se to podaří otestovat

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #8 kdy: 26 Října 2011, 12:04:14 »
Přepište si zdroje v /etc/apt/sources.list na precise a aktualizujte.
Tohle máte doufám přečtené: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=54337.0


Jasně.. :-) Horší než alfa verze Fedory to být nemůže :-)
Buď to půjde do virtuálu nebo na starší PC.  Děkuji za info :-)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #9 kdy: 26 Října 2011, 12:05:32 »
Jen to poupravím, nedávno bylo rozhodnuto, že podpora pro desktop se u LTS protáhne stejně jako u serveru na 5 let s tím, že první 3 roky budou dostupné i backporty (budou se updatovat komponenty na vyšší verze) po zbylé 2 roky už by se systém měl pouze udržovat (záplatovat). Frekvence vydávání LTS verzí se ale nemění.

Také se spekuluje s tím, že vydání mimo LTS po 12.04 by mohla používat něco jako rolling updates s tím, že změny by se objevovaly pravidelně (měsíčně asi) nebo jako v současnosti náhodně, podle toho jak se to podaří otestovat
Osobne si myslím, že je to lepší model ako upgrade každý pólrok
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #10 kdy: 26 Října 2011, 12:14:23 »
Jen to poupravím, nedávno bylo rozhodnuto, že podpora pro desktop se u LTS protáhne stejně jako u serveru na 5 let s tím, že první 3 roky budou dostupné i backporty (budou se updatovat komponenty na vyšší verze) po zbylé 2 roky už by se systém měl pouze udržovat (záplatovat). Frekvence vydávání LTS verzí se ale nemění.

Také se spekuluje s tím, že vydání mimo LTS po 12.04 by mohla používat něco jako rolling updates s tím, že změny by se objevovaly pravidelně (měsíčně asi) nebo jako v současnosti náhodně, podle toho jak se to podaří otestovat

Já osobně toto velmi vítám, i když si myslím, že 3 roky pro desktop je maximální (už skoro ne)únosná mez vzhledem k rychlosti vývoje, díky které je prakticky nemožné udržet aplikace v nejaktuálnější verzi (kvůli závislostem), což je zrovna pro desktop IMHO nezbytné.  Ale pro produkční prostředí je to výborná nabídka z hlediska záruk a myslím si, že jestli má nějaká distribuce na firemních desktopech šanci, tak by to mohlo být právě Ubuntu. Osobně si přeju, aby se to podařilo.

Já sám bych pro svůj desktop uvítal spíše rolling updates verzi. Něco jako LMDE nebo SABAYON, ale s podobným modelem - konzervativním a testovacím (což zrovna Sabayon má :-)). Ale zatím raději používám .deb based distribuce :-)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #11 kdy: 26 Října 2011, 12:21:43 »
Jen to poupravím, nedávno bylo rozhodnuto, že podpora pro desktop se u LTS protáhne stejně jako u serveru na 5 let s tím, že první 3 roky budou dostupné i backporty (budou se updatovat komponenty na vyšší verze) po zbylé 2 roky už by se systém měl pouze udržovat (záplatovat). Frekvence vydávání LTS verzí se ale nemění.

Také se spekuluje s tím, že vydání mimo LTS po 12.04 by mohla používat něco jako rolling updates s tím, že změny by se objevovaly pravidelně (měsíčně asi) nebo jako v současnosti náhodně, podle toho jak se to podaří otestovat

Já osobně toto velmi vítám, i když si myslím, že 3 roky pro desktop je maximální (už skoro ne)únosná mez vzhledem k rychlosti vývoje, díky které je prakticky nemožné udržet aplikace v nejaktuálnější verzi (kvůli závislostem), což je zrovna pro desktop IMHO nezbytné.  Ale pro produkční prostředí je to výborná nabídka z hlediska záruk a myslím si, že jestli má nějaká distribuce na firemních desktopech šanci, tak by to mohlo být právě Ubuntu. Osobně si přeju, aby se to podařilo.

Já sám bych pro svůj desktop uvítal spíše rolling updates verzi. Něco jako LMDE nebo SABAYON, ale s podobným modelem - konzervativním a testovacím (což zrovna Sabayon má :-)). Ale zatím raději používám .deb based distribuce :-)
Aktuálnosť je jedna vec ale to, že BFU meniť nechce je druhá. BFU sa bojí zmien, BFU má naučené postupy a stačí, že chýba jedno tlačítko a je s nervami v koncoch.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Rover623

Re:Precise Pangolin
« Odpověď #12 kdy: 26 Října 2011, 12:34:37 »
Copak BFU, ale ve firemních desktopech většina adminů považuje 5 let staré programy ještě za poměrně moderní

Ludek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #13 kdy: 26 Října 2011, 12:35:41 »
Jen to poupravím, nedávno bylo rozhodnuto, že podpora pro desktop se u LTS protáhne stejně jako u serveru na 5 let s tím, že první 3 roky budou dostupné i backporty (budou se updatovat komponenty na vyšší verze) po zbylé 2 roky už by se systém měl pouze udržovat (záplatovat). Frekvence vydávání LTS verzí se ale nemění.

Také se spekuluje s tím, že vydání mimo LTS po 12.04 by mohla používat něco jako rolling updates s tím, že změny by se objevovaly pravidelně (měsíčně asi) nebo jako v současnosti náhodně, podle toho jak se to podaří otestovat

Já osobně toto velmi vítám, i když si myslím, že 3 roky pro desktop je maximální (už skoro ne)únosná mez vzhledem k rychlosti vývoje, díky které je prakticky nemožné udržet aplikace v nejaktuálnější verzi (kvůli závislostem), což je zrovna pro desktop IMHO nezbytné.  Ale pro produkční prostředí je to výborná nabídka z hlediska záruk a myslím si, že jestli má nějaká distribuce na firemních desktopech šanci, tak by to mohlo být právě Ubuntu. Osobně si přeju, aby se to podařilo.

Já sám bych pro svůj desktop uvítal spíše rolling updates verzi. Něco jako LMDE nebo SABAYON, ale s podobným modelem - konzervativním a testovacím (což zrovna Sabayon má :-)). Ale zatím raději používám .deb based distribuce :-)
Aktuálnosť je jedna vec ale to, že BFU meniť nechce je druhá. BFU sa bojí zmien, BFU má naučené postupy a stačí, že chýba jedno tlačítko a je s nervami v koncoch.

To je naprostá pravda :-) Z mé praxe je tu však tlak kompatibility s "okolním světem". Pokud není firma tak velká, že může diktovat (= dodržovat) standardy, vždy se najde problém a je třeba kvůli něčemu upgradovat nějakou aplikaci.. což je u LTS verzí ke konci jejich podpory věc dost "přes koleno" a pokud to musíte dělat na 50 počítačích, tak je to i docela "vopruz".

Jinak kéž by bylo možné pět let na desktop nesáhnout :)

Rover623

Re:Precise Pangolin
« Odpověď #14 kdy: 26 Října 2011, 13:59:22 »
Tak já nevím, nedávno jsem byl v menší firmě kde se na desktopy nesáhlo skoro 8 let. Jejich admin měl asi po instalaci těch počítačů, 8 let docela klidnou práci

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #15 kdy: 26 Října 2011, 13:59:44 »
Chcel by som sa spytat, na PC mam nainstalovane Ubuntu 11.10(ale to si chcem nechat neporusene) -CD knemu nemam, kedze upgradovane z 11.04, tak isto nemam ani moc rychly net ale mam original CD 10.04, mozem teda z 10.04 na druhom oddieli upgradovat na tu "testovaciu" verziu ? -alebo sa mi skor oplati stahnut CD 11.10 ? Potrebujem rpeniest co najmensi pocet dat, aby som to mal cim skor :P
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #16 kdy: 26 Října 2011, 14:30:26 »
Chcel by som sa spytat, na PC mam nainstalovane Ubuntu 11.10(ale to si chcem nechat neporusene) -CD knemu nemam, kedze upgradovane z 11.04, tak isto nemam ani moc rychly net ale mam original CD 10.04, mozem teda z 10.04 na druhom oddieli upgradovat na tu "testovaciu" verziu ? -alebo sa mi skor oplati stahnut CD 11.10 ? Potrebujem rpeniest co najmensi pocet dat, aby som to mal cim skor :P
Určite stiahnuť nové iso, nakolko pri upgrade na 12.04 musíš upgrade urobiť 3x(+ pár balíčkov na 12.04). 10.04->10.10->11.04->11.10->12.04
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #17 kdy: 26 Října 2011, 15:21:42 »
Chcel by som sa spytat, na PC mam nainstalovane Ubuntu 11.10(ale to si chcem nechat neporusene) -CD knemu nemam, kedze upgradovane z 11.04, tak isto nemam ani moc rychly net ale mam original CD 10.04, mozem teda z 10.04 na druhom oddieli upgradovat na tu "testovaciu" verziu ? -alebo sa mi skor oplati stahnut CD 11.10 ? Potrebujem rpeniest co najmensi pocet dat, aby som to mal cim skor :P
Určite stiahnuť nové iso, nakolko pri upgrade na 12.04 musíš upgrade urobiť 3x(+ pár balíčkov na 12.04). 10.04->10.10->11.04->11.10->12.04

Tak mezi LTS jde povýšit rovnou, ne? Ale nevím, jak je to u testovacích verzí...
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #18 kdy: 26 Října 2011, 18:04:58 »
Tak ja stahujem iso, diki za rady :P
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Kamil Hanus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
    • kamilhanus.cz
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #19 kdy: 27 Října 2011, 17:51:21 »
...
...

Tak mezi LTS jde povýšit rovnou, ne? Ale nevím, jak je to u testovacích verzí...

Když jsem dával do notebooku 11.10 namísto 10.04, nabídlo mi to upgrade taky. Asi to při instalaci z CD/flash disku povolili i u normálních (non-LTS) distribucí.
Only wimps use tape backup: _real_ men just upload their important stuff on ftp, and let the rest of the world mirror it ;)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #20 kdy: 28 Října 2011, 21:59:07 »
@brutus
Tiež máš najvýhodnejšie pripojenie od Telekomu? :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

brutus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 312
  • sudo do-release-upgrade
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #21 kdy: 29 Října 2011, 12:44:35 »
Mám niečo horšie - Šivinet :D
V mojom meste(zapadákove) je to jediný poskytovateľ a tak to aj vyzerá, mám rýchlosť pri najlepšom 150kb/s(fakt sú to kilobajty a nie megabajty).
Intel core 2 duo, NvidiaGeForce8600GTS, 4GB RAM, (Xubuntu 12.04, SliTaz)
Asus eeePC 1000 HE(Android 4.0.4 x86)

Rover623

Re:Precise Pangolin
« Odpověď #22 kdy: 29 Října 2011, 13:11:58 »
Kdyby to byly megabajty, tak by jsi to měl rychlejší než nejdražší připojení od UPC, mimochodem, my máme optiku která dokáže táhnout až 2Gb/s, ale na co mi to je, když většina síťovek umí jen 10/100Mb

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #23 kdy: 29 Října 2011, 20:43:35 »
Mám niečo horšie - Šivinet :D
V mojom meste(zapadákove) je to jediný poskytovateľ a tak to aj vyzerá, mám rýchlosť pri najlepšom 150kb/s(fakt sú to kilobajty a nie megabajty).
Myslíš kilobity a magabity ( 1 megabajt = 8 megabitů ). Kdyby si měl megabajty, většina lidí by mohla jen závidět :D (v názvu jednotky třeb mb - mále b = bit (1/8 bajtu(B))) :D
Taky se mi to někdy splete ;)
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Precise Pangolin
« Odpověď #24 kdy: 30 Října 2011, 12:13:26 »
Ja by som bol rád kebyže mám aspoň tých 30 megabitov za sekundu. Tož aspoň, že je to 2,5 :D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.