Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace software vozů KIA v Linux mint a odnoží Ubuntu  (Přečteno 425 krát)

KarelJ

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 92
Zdravím,
nemohl jsem upgradovat své software v Kia Sportage 2018, protože kupodivu v servisu měli pomalý net. Dali mi návod, jak to udělat. Bohužel, mají tam jen instalaci pro WIN a IOS a nikam mne to nepustilo.
Kntaktoval jsem nějakého Mustafu přes chat. :-). Požádal jsem ho o odkaz na isnatalční program pod windows, že to nějak zkusím.  Z ofiko stránek to v linuxu nestáhnete. A, povedlo se. Níže návod, jak to udělat na Kia sportage a i jiné vozy Kia. Snad se to bude někomu hodit.

1: Nainstalujte wine příkazem: sudo apt install wine
2: stáhnout z odkazu istalační program pro Windows
https://oem-setup.map-care.com/update_program_download/nau_client/crossplatform/install/NavigationUpdaterInstaller.exe
3. Naistalovat pod wine
4. spustit z ikony na ploše Navigation Updater
5.pokud se vám tam objeví korejské znaky, klikněte na OK a pak vám to nabídne jazyk, který vyberete, já čeština, pak vyberte model auta, já Kia a pak verzi softwaru podle návodu. ( verze 17 konkrétně u mne, svoji verzi zjistíte v panelu v autě v Nastavení)
6.pak postupujte podle návodu.
7.po stažení update soubory najdete normálně v adresáři svých stažených ./home/Stažené ve složce NaU.
Přímo z programu to nakopírovat na kartu to nešlp.
8. všechny soubory zkopírujte na SD kartu 32 GB naformátovanou na FAT32!!! Soubory mají přes 24 GB.
9. Pak jít do auta, nastartovat, vložit kartu. Pokud se nespustí update automaticky, aktualizujte v Nastavení.Klidně jeďte, hlavně nevypínejte. Do 30 minut hotovo.
Poslední aktualizace je říjen 2023!


Pokud by to někdo nezvládl, napište mi model auta a verzi softwaru. Nejlépe poslat fotku z nastavení přímo z auta. Nahraju vám soubory na SD kartu a pošlu obyčejnou poštou. Očekávám, že mi pošlete starou kartu z vozu, která má 32 GB zpět, také obyčejnou poštou,abych to mohl poslat i někomu inému. kdo to bude potřebovat. Prostě budu posílat SD karty a vy mně posílat své staré. Ale funkční.
« Poslední změna: 21 Února 2024, 21:03:24 od KarelJ »

Ventero

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3554
Re:Aktualizace software vozů KIA v Linux mint a odnoží Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2024, 13:08:00 »
Nejspise to nikdy nevyuziju, ale velky hold a cest za takovy pristup.
Zvuky jsou mantrami a myšlenky moudrostí, prostě proto, že se mohou objevovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.