Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Bug v Gnome?  (Přečteno 2366 krát)

Ses

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Bug v Gnome?
« kdy: 23 Ledna 2007, 16:34:20 »
Mám podezření na bug v Gnome. Když mám v liště s programy nějaké odkazy, které jsem si tam přidal já sám (třeba přetáhnutím souboru na panel), tak když je přemístím třeba jen o milimetr, změní se jejich ikona na typickou gnomáckou nohu a vymažou se všechny informace, které ten zástupce obsahoval(příkaz, název, komentář) a tím pádem se nespustí. Musím si pak zase všechny ikony ručně obnovovat. Sice mockrát ikony nepřesouvám, ale občas musím...

Je to nějaký bug, nebo chyba u mě?

TiToX

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Bug v Gnome?
« Odpověď #1 kdy: 23 Ledna 2007, 22:39:50 »
NIe nie je to len u teba je to aj u mna hore v liste v Gnome mam natahane odkazy / mysou /  a po presunuti odkazu hoci aj o tem milimeter hned mi tam skoci otaznik a koniec .. mozem si ich hned davat odznova  .. ja som si to pozamikal a mam  v trubke uz to nechavam stale tak jak to je ... Ale nie je to az taka zavazna vada si myslim
Ubuntu 6,10  + Kubuntu-desktop - - - - Yea

Ses

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Bug v Gnome?
« Odpověď #2 kdy: 23 Ledna 2007, 23:00:35 »
Citace: TiToX
NIe nie je to len u teba je to aj u mna hore v liste v Gnome mam natahane odkazy / mysou /  a po presunuti odkazu hoci aj o tem milimeter hned mi tam skoci otaznik a koniec .. mozem si ich hned davat odznova  .. ja som si to pozamikal a mam  v trubke uz to nechavam stale tak jak to je ... Ale nie je to az taka zavazna vada si myslim
Já taky moc nepřesouvám(ale třeba dneska zrovna jo), ale taková základní činnost by snad neměla být zabugovaná?!

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Bug v Gnome?
« Odpověď #3 kdy: 23 Ledna 2007, 23:03:35 »
Potvrzuji stejné (bohužel) chování i u mě.
Naštěstí mám ale taky snadnou radu: spouštěče (ikonky) neposouvejte metodou drag&drop ale tím, že nad spouštěčem (1) stisknete prostřední tlačítko myši (kolečko), (2) hýbáním posunete spouštěč kam chcete a (3) tlačítko zase pustíte.
Když při posunování přidržíte ještě Shift, tak se nebude posunovat jen jediná ikonka, ale jako buldozerem je pohrnete za sebou. ;)
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

Ses

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Bug v Gnome?
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2007, 16:43:33 »
Citace: makl
Potvrzuji stejné (bohužel) chování i u mě.
Naštěstí mám ale taky snadnou radu: spouštěče (ikonky) neposouvejte metodou drag&drop ale tím, že nad spouštěčem (1) stisknete prostřední tlačítko myši (kolečko), (2) hýbáním posunete spouštěč kam chcete a (3) tlačítko zase pustíte.
Když při posunování přidržíte ještě Shift, tak se nebude posunovat jen jediná ikonka, ale jako buldozerem je pohrnete za sebou. ;)
Díky, funguje to. Ale stejně, nenašel by se někdo, kdo by to ohlásil jako bug? Já bohužel anglicky neumím ani slovo...

makl

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 241
Bug v Gnome?
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2007, 17:04:22 »
Už nás předběhli a do verze 2.17.90-0ubuntu1 (ve Feisty) opravili.
"The box said that I needed to have Windows 98 or better ... so I installed Linux." --- LinuxNewbie.org
Acer TravelMate® 4672LMi, Ubuntu 7.04 Feisty Fawn

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.